• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

AEROGRAF, wybór na lata, czyli co kupić...

Jarcman

Użytkownik
Reakcje
3 0 0
Jak podłączysz wężyk do reduktora i ustawisz wartość na wyjściu na 1,5 bar to dopiero podczas zwolnienia zaworu w aerografie powietrze powinno uchodzić, jeżeli jest inaczej zapewne jest jakaś nieszczelność na połączeniu węża do wyjścia z reduktora, użyj taśmy teflonowej do uszczelnienia połączenia. Drugą sprawą jest pojemność butli, może być za mała, choć z tego co widać to jest to chyba sprężarka dedykowana
 

Modelarz

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
Jak sie już zdecydowałeś to zdecyduj się na taki.
http://allegro.pl/aerograf-tg-180k-areograf-3-x-dysze-do-modelarstwa-i6735009813.html
[DOUBLEPOST=1503303264][/DOUBLEPOST]
Dziękuję za propozycję...:) to był mój pierwszy wybór zanim tu napisałem, ale czytając dalej zasiano we mnie wątpliwości... cóż cena bardzo dobra i to chyba będzie to:) dzięki Jurku...



Aerograf by był teraz trzeba jeszcze wybrać kompresor;)
[DOUBLEPOST=1503305272,1503304422][/DOUBLEPOST]TG180 ma podobno bardzo wąską i niepraktyczną osłonę dyszy... jakie to ma znaczenie? pytam jako zupełny laik..
 
J

Jurek ST44

Gość
Dziękuję za propozycję...:) to był mój pierwszy wybór zanim tu napisałem, ale czytając dalej zasiano we mnie wątpliwości... cóż cena bardzo dobra i to chyba będzie to:) dzięki Jurku...



Aerograf by był teraz trzeba jeszcze wybrać kompresor;)
[DOUBLEPOST=1503305272,1503304422][/DOUBLEPOST]TG180 ma podobno bardzo wąską i niepraktyczną osłonę dyszy... jakie to ma znaczenie? pytam jako zupełny laik..
Pare lat już TG 180 maluje i dopiero teraz sie dowiaduje, że ma niepraktyczną dysze :LOL:
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
Modelarzm, kilka lat używałem tzw. pseudo iwaty i byłem z niej zadowolony do tego miałem kompresor chyba z adlera i tu niestety nie nie było już tak różowo, aby malować cały czas musi pracować. Niestety szybko się grzeją i po około 20-30 minutach lepiej było go wyłączyć (gdy masz sporo malowania to nieciekawie). Najgorsze w nim co było to hałas, spory jak na malowanie w domu. Ale kilka lat używałem i jakoś z tym żyłem. Z czasem ogarnąłem kompresor własnej roboty z kompresora od lodówki, teraz to jest bajka, cichutko, maluję w nocy i nikt tego nie słyszy. Zbiornik pompuje spokojnie do 8 atmosfer tak więc malujesz malujesz i malujesz.
Jakiś czas temu przesiadłem się z owej pseudo iwaty z której byłem zadowolony na HARDER & STEENBECK i mimo że nie jest to jakiś "mercedes" to jest jednak różnica w samej jakości działania jak i malowania.
Ale tak czy tak na początek kup tani zestaw a z czasem gdy poczujesz dryg i dalsze chęci malowania zainwestujesz w coś droższego.
 

Modelarz

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
Modelarzm, kilka lat używałem tzw. pseudo iwaty i byłem z niej zadowolony do tego miałem kompresor chyba z adlera i tu niestety nie nie było już tak różowo, aby malować cały czas musi pracować. Niestety szybko się grzeją i po około 20-30 minutach lepiej było go wyłączyć (gdy masz sporo malowania to nieciekawie). Najgorsze w nim co było to hałas, spory jak na malowanie w domu. Ale kilka lat używałem i jakoś z tym żyłem. Z czasem ogarnąłem kompresor własnej roboty z kompresora od lodówki, teraz to jest bajka, cichutko, maluję w nocy i nikt tego nie słyszy. Zbiornik pompuje spokojnie do 8 atmosfer tak więc malujesz malujesz i malujesz.
Jakiś czas temu przesiadłem się z owej pseudo iwaty z której byłem zadowolony na HARDER & STEENBECK i mimo że nie jest to jakiś "mercedes" to jest jednak różnica w samej jakości działania jak i malowania.
Ale tak czy tak na początek kup tani zestaw a z czasem gdy poczujesz dryg i dalsze chęci malowania zainwestujesz w coś droższego.
Dziękuję za cenne uwagi... oprócz właściwych parametrów właśnie cichej pracy oczekuję od kompresora. Na razie myślę że ten będzie dobry: https://sklep.skleptechniczny.pl/kompresor-sprezarka-skleptechniczny,3,19958,18404

podają 47 dB to zbliżone do lodówki...
 

Podobne wątki