• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

AEROGRAF, wybór na lata, czyli co kupić...

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Możesz spokojnie brać ten zestaw. Nie stosuj się jednak do zapisów sprzedawcy dotyczących stałej pracy. Takie cylindry po pół godzinie pracy mogą dobrze poparzyć, co nie korzystnie wpływa na plastikowy zestaw przepływu powietrza i umieszczone w nim uszczelki zwrotne. Aerograf raczej standardowy ale z racji dodatkowych dysz i iglic warty zakupu.
 

KoVaL

Znany użytkownik
Reakcje
2.497 56 5
Mam evolution H&S i jestem zadowolony ,dla mnie najważniejszym kryterium był dostęp do serwisu . Uszczelki i inne eksploatacyjne pierdoły można kupić bez problemu.
 

jack_flash

Aktywny użytkownik
Reakcje
664 64 8
ja mam H&S evolution od wielu lat, sprawuje się świetnie. Dodatkowo używam Iwata Neo. Chociaż nie jest to super-duper Iwata, lecz ich odpowiedź na chińskie podróbki, to żadnych zastrzeżeń.
 
Ostatnio edytowane:

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
No więc zawitał i u mnie H&S, już po pierwszych próbach.
No i jest jednak różnica w stosunku do starej pseudoiwaty która już niestety się wysłużyła.
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
Jak by tu powiedzieć, no bez dwóch zdań (y)
Oczywiście trzeba się przyzwyczaić że jednak wszystkim operujesz jedynym spustem, nie ma możliwości zablokowania ustawienia ilości farby jak i ilości powietrza jak to miałem w pseudoiwacie.
Ale idzie się przestawić :)
 
Reakcje
54 0 0
Dzień dobry, widząc ten wątek się bardzo ucieszyłem, bo sam akurat mam zamiar kupić aerograf. Stojak, sprężarkę i wąż już mam, tylko jeszcze pistoletu mi brakuje. Na początku chciałem sobie kupić Harder&Steenbeck Evolution AL plus 2in1, ale odkryłem inwidualne pistolety Infinity. Takiego Infinity firma robi jako produkt specjalny na zamówienie i można dać sobie nawet napisać na pistolet co się chce. Słysząc, że Infinity jest lepszy od Evolution pomieszało mi trochę w głowie i nie mogę już się sam zdecydować. Poradzi ktoś co do wyboru?
 

jack_flash

Aktywny użytkownik
Reakcje
664 64 8
Dzień dobry, widząc ten wątek się bardzo ucieszyłem, bo sam akurat mam zamiar kupić aerograf. Stojak, sprężarkę i wąż już mam, tylko jeszcze pistoletu mi brakuje. Na początku chciałem sobie kupić Harder&Steenbeck Evolution AL plus 2in1, ale odkryłem inwidualne pistolety Infinity. Takiego Infinity firma robi jako produkt specjalny na zamówienie i można dać sobie nawet napisać na pistolet co się chce. Słysząc, że Infinity jest lepszy od Evolution pomieszało mi trochę w głowie i nie mogę już się sam zdecydować. Poradzi ktoś co do wyboru?
To jest tak, jak z lokomotywa uniwerslana. Evolution AL 2 in 1 to uniwersalny areograph. Dwie igły daja pełna gamę możliwości. Instrument dobry do każdego rodzaju prac. Ja mam ten właśnie model. Z tym że zbyt dużo nie "tryskam" i to jest dla mnie jak świat i ludzie. Gdybym pracował przy malowaniu dzień i noc to bym poszedł na całość. Bo do ruchu pasażerskiego nie ma to jak lokomotywa pośpieszna. Oczywiście Infinity z monogramem, to jest "piece of art" duma i zachwyt właściciela.
Jeśli jesteś melomanem kochasz operę, to musisz choć raz póść do MET, Wien Staatsoper, czy też Opera Garnier, La Scala sobie odpuścisz bo widownia nie umie się czasem zachować. To samo z modelarstwem, jeśli jesteś zapaleńcem i kochasz to co robisz, to masz trudny wybór. :D
 
Ostatnio edytowane:

KoVaL

Znany użytkownik
Reakcje
2.497 56 5
Takie dwa w jednym dla przeciętnego modelarza to dobry wybór ,sam takowy posiadam i jestem zadowolony ,choć używam zasadniczo dyszy 0,2 i dużego zbiornika 5ml. Reszta leży sobie w pudełku...
 
Reakcje
3 0 0
Panowie, ja właśnie zakończyłem konstrukcje lodówkowca i wyszło tak. Na pierwszy areograf wybrałem TG-180K , wiem że opinie na jego temat są podzielone ale do nauki nic droższego nie jest mi potrzebne
 

Załączniki

Podobne wątki