• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Adresy DCC i LokoNet ID

martinezo

Znany użytkownik
Czołem

Koledzy
Lista adresów DCC której prowadzenie rozpoczął Martel jest bezpieczna.
Jest ciągle aktualizowana. Przechowuję ja na trzech nośnikach. Jest też u Mariusza.
Aby uzyskać przydział nowych adresów - proszę pisać na mojego @.
Aby przypomnieć sobie już nadane numery - jw.
Lista ID LokoNet. Niestety utraciłem do niej dostęp. W poniedziałek będę wiedział czy ja odzyskałem.
Mój błąd, który się zemścił... Jeżeli się uda - a sądzę, że tak będzie - przypilnuję ją dokładniej...

Pozdrawiam
martinezo

brian-82

Moderator Grupy KSK Wrocław
Zespół forum
FREMO Polska
KSK Wrocław
Ano są, tylko zawczasu nikt o tym nie pomyślał. No cóż, trzymam kciuki za ogarnięcie tematu, bo potrzebuję oficjalnego przydziału na Loconet ID :).

brian-82

Moderator Grupy KSK Wrocław
Zespół forum
FREMO Polska
KSK Wrocław
I co tam w kwestii ID'ków, udało się odzyskać? Drgnęło coś w temacie?

Cześć,

Posiadam 6 Fredów kupionych 2 lata temu od jednego z modelarzy z Poznania. Pochodzą z dwóch pierwszych "partii produkcyjnych". Mają nadane ID. Czy można dokonać zmiany właściciela na liście Fredów? Czy w ogóle ktoś z kolegów prowadzi jeszcze te listy i je uaktualnia?

Pozdrowienia,
Jarek

Arq

Nowy użytkownik
Przyłączam się do pytania, bo popełniłem kilka Fredów a właściwie rozwinięcie Fredi 1.7 Olafa Funke z impulsatorem i działającą obsługą 24 funkcji oraz kilkoma innymi usprawnieniami (temat na inny wątek) i nadałem im LocoNetID od 2A02 w górę.
Nie chcę wchodzić z nikim w konflikt chociaż z drugiej strony digitrax chyba nie powinien robić problemów bo do przesyłania podstawowych rozkazów używany jest numer slotu nadany Fredowi a do funkcji powyżej 12 adres Freda (ten odpowiadający adresowi lokomotywy).

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
Kolego @Wojmar86
Przeczytaj dokładnie pierwszy wpis w tym temacie, a dowiesz się jak uzyskać adresy ogólnopolskie.

Ostatnio edytowane:

Salsa

Moderator Grupy Nostalgia za para
Nostalgia Za Parą
KKMK
Myślę że działa. Np. kolega Wojmar który napisał kilka postów wyżej dostał już swój przydział adresów.

Mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Czy przydzielanie adresów DCC jeszcze działa?
Zgodnie z sugestią tego tematu napisałem do @martinezo w tej kwestii, ale mi nie odpowiedział. :(
Wiosną jeszcze działało i ja też otrzymałem przydział. Czasem może trzeba trochę poczekać, albo wysłać ponownego maila. Dziś, w dobie wszechobecnych w skrzynkach mailowych antysmamowych programów często zdarza się, że ważne maile trafiają od razu do spamu.