• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Adam_Wi

red_tomato

Znany użytkownik
Reakcje
1.511 0 0
#1
Cześć.
Jestem na forum od dłuższego czasu. Dzięki Wam wiem już całkiem sporo o naszym hobby, lecz pewnie moja wiedza i umiejętności i tak są dalekie od Waszych. Moja kolekcja też nie jest pewnie tak duża jak Wasze, jednak chciałbym się podzielić zdjęciami moich modeli.
Co jakiś czas postaram się "wrzucić" parę zdjęć modeli, które mam w zbiorach.
Na początek chciałem pokazać 30 model lokomotywy w mojej kolekcji. Jest To Vectron 517 DB Schenker Rail Polska firmy LS Models; numer 18003 w wersji analogowej.
Pozdrawiam, Adam
IMG_2454.jpg
IMG_2455.jpg
IMG_2456.jpg
IMG_2457.jpg
IMG_2458.jpg
IMG_2461.jpg
IMG_2462.jpg
IMG_2463.jpg
IMG_2464.jpg
IMG_2466.jpg
 
Ostatnio edytowane:

newermind

Łowca cech
Zespół forum
ŁKMK
Reakcje
3.497 45 1
#8
Dioramka prezentacyjna całkiem ładna, z kilkoma smaczkami i ładnie zrobioną siecią trakcyjną, ale tabor surowy i mocno plastikowy.
Przydałoby się nałożyć delikatną patynę, aby podwyższyć poziom prezentacji! Zwłaszcza ostatnie zdjęcie ukazuje ten dysonans.
 
OP
OP
red_tomato

red_tomato

Znany użytkownik
Reakcje
1.511 0 0
#11
Dioramka prezentacyjna całkiem ładna, z kilkoma smaczkami i ładnie zrobioną siecią trakcyjną, ale tabor surowy i mocno plastikowy.
Przydałoby się nałożyć delikatną patynę, aby podwyższyć poziom prezentacji! Zwłaszcza ostatnie zdjęcie ukazuje ten dysonans.
Zgadzam się, że przy walorach tej dioramy niepatynowane modele zaniżają odbiór zdjęć, ale na tą chwilę niestety tak musi być. ;)
Może w niedalekiej przyszłości coś zrobię w tym temacie...
 

newermind

Łowca cech
Zespół forum
ŁKMK
Reakcje
3.497 45 1
#14
Słupy, podobnie jak semafor to samoróbka.
Teraz to już zupełnie nie rozumiem? Tak ładnie zrobiona i spatynowana sieć trakcyjna, słupy i semafor, a nie możesz popracować nad taborem?!
Myślę choć o delikatnej patynie i przytłumieniu tego plastiku. Filigranowe pomosty, aż się proszą o odrobinę kurzu i rdzy. O wózkach nie wspomnę!
Masz umiejętności, więc nie rozumiem takiej prezentacji - no chyba, że są inne okoliczności (brak czasu ;) )
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#15
Panowie, dajcie spokój z wytykaniem niespatynowanych modeli taboru. Po pierwsze, to jest dział pt. "Kolekcje", a nie "Waloryzacje modeli", więc podziwiajmy kolekcje fabrycznych modeli, a nie miejmy pretensji, że modele nie są ubrudzone. Po drugie, patynowanie modeli to jednak nie to samo, co budowa ładnej dioramy. Nie znam umiejętności kolegi @red_tomato, ale ja być może umiałbym zrobić małą dioramę, bardziej lub raczej mniej zbliżoną do oryginału (coś tam kiedyś zmajstrowałem), natomiast nie odważyłbym się zacząć malowania taboru, bo bałbym się zepsucia w sumie nie tanich modeli. Żeby dobrze patynować modele, trzeba sporej wprawy i ćwiczeń, nie mówiąc o czasie, potrzebnym do spatynowania całej kolekcji. Tak więc miałbym do wyboru albo nie pokazywać niczego, albo pokazać modele na białym tle, tak, jak ja pokazałem swoje kolekcje tematyczne w dziale "Koleje innych krajów", nawet, gdybym miał taką dioramę.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#18
to nie jest forum modelarskie
To jest forum modelarskie, ale nie tylko modelarskie, także kolekcjonerskie, miłośników kolei i motoryzacji oraz wszelkiej maści hobbystów, zainteresowanych transportem kolejowym i drogowym, jak też modelami związanymi z tymi gałęziami transportu (świadomie pomijam tu transport wodny i lotnictwo, bo chociaż obecne na tym forum, to jednak bardzo marginalnie). Proponuję zakończyć dyskusję o tym, czym jest nasze forum, przynajmniej w tym wątku, a jeżeli ktoś chciałby kontynuować, to chyba już gdzieś jest wątek na ten temat.
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.828 235 3
#19
... ale tabor surowy i mocno plastikowy.
Przydałoby się nałożyć delikatną patynę, aby podwyższyć poziom prezentacji! Zwłaszcza ostatnie zdjęcie ukazuje ten dysonans.
...nie możesz popracować nad taborem?!
Myślę choć o delikatnej patynie i przytłumieniu tego plastiku. Filigranowe pomosty, aż się proszą o odrobinę kurzu i rdzy. O wózkach nie wspomnę!
Masz umiejętności, więc nie rozumiem takiej prezentacji - no chyba, że są inne okoliczności (brak czasu ;) )
Może kolega wzorował się na przykładzie zdjęć z Waszego klubowego profilu? :niepewny:

1.jpg 1a.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#20
Adamie, mam sprawę odnośnie modelu Vectrona firmy LS Models, którego zdjęcia pokazałeś na wstępie.
Po pierwsze, czy mógłbyś zrobić zdjęcia ukazujące same odbieraki prądu? Takie zbliżenia. W widoku z góry i z boku, może też jakieś pod kątem.
Po drugie, czy do modelu jest dołączony wykaz części modelu, a tym samym czy możesz sprawdzić jaki numer katalogowy mają te odbieraki?
Po trzecie, czy oba są identyczne? Jeśli jest wykaz części, to pewnie będzie widać, czy oba mają ten sam numer katalogowy.
Byłbym wdzięczny za pomoc.