• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Adam Modellbau - zmiana strategii

A

Adam-H0

Gość
#1
psz napisał(a):
TLLK napisał(a):
psz: po co te Twoje wieczne złości?
Masz doła?
Jasne, powinienem odczepić się wreszcie od kwestii niedoszłego rumuna, zwłaszcza że rumun i tak prędzej czy później pewnie będzie, tyle że od innego producenta ;)
zycze ci powodzenia z tym rumunem ;)
ja zrobilem tak jak mi wszyscy dlugo doradzali - zbadalem dokladnie rynek i ci co chcieli miec polskiego rumuna juz go maja, a reszta tylko gada - wydac bardzo duzo pieniedzy zeby wysluchac jeszcze wiecej recenzji i sprzedac 5 sztuk - na to jestem za stary :p

nawet nie wiesz jak szybko sie ucze ;)
dlatego ja robie interesy, a ty tylko gadasz :D

Tolek masz racje - lepiej mniej z wieksza jakoscia dla tych co ta prace docenia - niz duzo dla nikogo 8)

a tych 50 modelarzy kolekcjonerow zadowole jeszcze paroma niespodziankami :D
a dla tych co tylko pisza i narzekaja PSZ i boja sie nawet ujawnic wiek i swoja tozsamosc pozostaje tylko to narzekanie i snucie planow co by nie kupil, ale to nie jego epoka - nie jego stacja macierzysta ( a mieszka w dziurze, ktora stacji wogole nie ma) i tak by mozna dlugo :D

tym co sie modelarstwem i kolekcjonerstwem zajmuja zycze milej zabawy i niech czekaja na pare niespodzianek - reszcie tez milego dnia i wiele snucia planow i narzekania
 

wodzu_k

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Re: Plany 120A, EN57, SM42, ET22

A. Karczewski napisał(a):
zycze ci powodzenia z tym rumunem ;)
ja zrobilem tak jak mi wszyscy dlugo doradzali - zbadalem dokladnie rynek i ci co chcieli miec polskiego rumuna juz go maja, a reszta tylko gada - wydac bardzo duzo pieniedzy zeby wysluchac jeszcze wiecej recenzji i sprzedac 5 sztuk - na to jestem za stary :p
Z całym szacunkiem, Panie Adamie, nie wypowiadałem się wcześniej w tym temacie, ale nie mogę się zgodzić z rzeczami, które Pan pisze. Mówi Pan, że zbadał dokładnie rynek i ci co chcieli mieć polskiego rumuna już go mają... Hmm, ja na przykład chciałem mieć polskiego rumuna, tyle, że na chwilę obecną jedynym sposobem na jego pozyskanie byłoby kupienie modelu bazowego Tilliga za ponad 800 zł i wydanie dalszych ok. 500 zł na profesjonalną przeróbkę (na którą trzeba byłoby sporo poczekać, bo wykonują je ludzie, którzy mają sporo zamówień). Gdybym mógł kupić gotowy model w cenie bazowego Tilliga, to dawno bym go już miał. Ale 800 a 1300 zł to dla mnie jak na razie jeszcze spora różnica. Przypuszczam, że nie jestem jedyną osobą w takiej sytuacji. Nie mam zamiaru Pana atakować, jednak powinien się Pan hamować w swoich kategorycznych osądach. Rozumiem, że Pan wstrzymuje się z produkcją modelu, bo po sporządzeniu biznesplanu wychodzi na to, że inwestycja mogłaby przynieść stratę. Rozumiem to, tego nie krytykuję. Ale nie wiem po co atakuje Pan i ocenia innych, nie mając przy tym racji. Pozdrawiam i życzę powodzenia w kolejnych projektach :)
 
OP
OP
A

Adam-H0

Gość
#3
Re: Plany 120A, EN57, SM42, ET22

nikogo nie atakuje - stwierdzam fakt i przykro mi ze paru modelarzy jest zawiedzionych, ale na dzien dzisiejsz modelu w duzej serii nie bedzie. Stanelismy z wykonaniem tych projektow, bo sie po prostu nieoplacaja :(
zmiana strategii firmy to nic nowego - tak jak kiedys bylem zapalonym maniakiem od 1/87 to teraz przygladam sie innym skalom, ktore maja duzy potecjal rozwojowy ;)

jeszcze raz przykro mi ze tanie produkty nie beda przez nas dalej prowadzone - niestety na mase nie ma juz zbytu - mlodzierz woli siedziec z telefonem w reku i wysylac SMSy
:(

a paru zagorzalych modelarzy nie da rady utrzymac tej branzy na tym poziomie, zeby bylo tanio - ja to widze tak nie inaczej

jezeli kogos urazilem to przepraszam, ale mam dosyc ciaglych atakow prowadzonych przez osobnikow, ktorzy dla modelarstwa nie robia nic :D
 

wodzu_k

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Re: Plany 120A, EN57, SM42, ET22

Ja się nie czuję urażony, po prostu nie powinniśmy generalizować ;) A ta Pana odpowiedź jest przejrzysta, w pełni ją więc akceptuję i rozumiem. Mam jednak nadzieję, że kiedyś przyjdą czasy, w których zdecyduje się Pan na ryzyko wypuszczenia dla nas jakiejś lokomotywy lub nowego wagonu (najlepiej III ep) :D . Pozdrawiam raz jeszcze!
 
OP
OP
A

Adam-H0

Gość
#5
Re: Plany 120A, EN57, SM42, ET22

Nie napisalem, ze nie produkuje nowych modeli - prosze mnie dokladnie czytac - modele beda i to niebawem, mam przygotowanych pare projektow - czekam na nowe materialy -
po prostu technike zmienilem i strategie - beda robione polskie wagony w seriach do max 150 sztuk w konkretnym malowaniu i opisie - reszte pozostawiam tym co kupia - zarowno opinie jak i krytyke nowej strategii - bedzie napewno czym sie bawic - jedynie z funduszami moze byc roznie - nie bede juz nalezal do najtanszych :(

mam nadzieje ze przygotowywany standart spodoba sie modelarzom i wtedy bedziemy mogli realizowac wiecej projektow - poczekajmy na pierwsze modele

milego dnia

PS
jak beda pierwsze elementy gotowe to wam zaprezentuje zdjecia - moze sie wtedy atmosfera odprezy :p
 

arch_przemo

Aktywny użytkownik
Reakcje
6 0 0
#6
Re: Plany 120A, EN57, SM42, ET22

wodzu_k napisał(a):
Przypuszczam, że nie jestem jedyną osobą w takiej sytuacji. Nie mam zamiaru Pana atakować, jednak powinien się Pan hamować w swoich kategorycznych osądach. Rozumiem, że Pan wstrzymuje się z produkcją modelu, bo po sporządzeniu biznesplanu wychodzi na to, że inwestycja mogłaby przynieść stratę. Rozumiem to, tego nie krytykuję. Ale nie wiem po co atakuje Pan i ocenia innych, nie mając przy tym racji. Pozdrawiam i życzę powodzenia w kolejnych projektach :)
Podpisuję się pod tym stwierdzeniem obiema rękami!!!

Panie Adamie!
Pisze Pan.....
A. Karczewski napisał(a):
Stanelismy z wykonaniem tych projektow, bo sie po prostu nieoplacaja
dalej....
A. Karczewski napisał(a):
jezeli kogos urazilem to przepraszam, ale mam dosyc ciaglych atakow prowadzonych przez osobnikow, ktorzy dla modelarstwa nie robia nic
Wszystko potrafię zrozumieć i truizmem jest stwierdzenie, że producent modeli w sumie wykonuje je, żeby zarobić, a nie zadowolić innych ludzi (to też, ale to tzw. "produkt uboczny" z punktu widzenia prowadzenia interesów :p)
Ale przecież nie zaczynał Pan prowadzenia firmy w zeszłym roku, a właśnie rok temu słyszeliśmy wszyscy, że bodaj w pierwszym kwartale 2009 r. mają być rumuny w czterech malowaniach w cenie ok. 100 ojro. Proszę mi wybaczyć ale doświadczony producent nie składa tak konkretnych obietnic - po prostu czuję się w pewnym sensie oszukany :( i nie wiem, czy mogę jeszcze ufać Pana zapewnieniom, że warto poczekać, bo coś tam będzie - w sumie nie wiadomo dokładnie kiedy, a w ogóle to może nie w H0, bo inne skale się lepiej opłacają.... ach....
A ja powiem tak: Mam do sprzedania Gagarina Roco - za stówę! I to PLN, a nie ojro. Skala H0, ma sześć osi.... w sumie tylko cztery, acha nie roco, a piko, ale przecież fonetycznie końcówka ta sama a i ilość liter w nazwie się zgadza.... aaaa... to w sumie nie gagar, a elektrowóz w barwach niemieckiego ALEX,a, ale, Boże, czy to taka duża różnica - ważne, że jest na sprzedaż i nie ma co kręcić nosem, tylko kupować, bo może zabraknąć :twisted:
Pozdrawiam i życzę powodzenia - zupełnie na serio, bo gdzieś tam tli się we mnie iskierka nadziei na polską lokomotywę.... ;)
 
OP
OP
A

Adam-H0

Gość
#7
Re: Plany 120A, EN57, SM42, ET22

dalem sie poniesc modelarskiej mentalnosci i zapomnialem przez chwile o mojej duszy robiacej od 1986 interesy :(
zainwestowalem forse ktora lezy zamrozona w formy - sa one gotowe moze nie tak do konca jakby powinny wygladac ale sa duzo ludzi widzialo wtryski tej lokomotywy - po zebraniu ciegow jak guwniarz co sie nie zgadza zatrzymalem projekt i czesc :oops:

teraz dopoki model nie bedzie gotowy nie napisze slowa co bedzie i kiedy - czekajcie na niespodzianki - a co do ufania to oczym tu mowa zadnych zaliczek nic nie bralem i nikomu nic nie musze rozliczac - duze firmy skrelslaja model z programu to czemu ja nie moge :?:
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#8
Re: Plany 120A, EN57, SM42, ET22

Może Pan skreślać. Oczywiście.
Ale jak już kiedyś tłumaczyłem, wyszło to wszystko nie w porządku, bo nam Pan wszystkim wiele tu na publicznym forum naobiecywał. I w zasadzie po pewnym czasie w brutalny sposób się Pan ze wszystkiego wycofuje.

To tak jakby dziecku powiedzieć że mu się kupi kilka super zabawek, a później stwierdzić że jednak nie, bo się nie ma pieniędzy.
 

psz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Re: Plany 120A, EN57, SM42, ET22

Panie Adamie,

bardzo dziękuję za ciepłe słowa. Niesłychanie miło jest być uznanym za modelarskie nic. Może i nie robię sam modeli, może i tylko je zbieram, może i tylko od seryjnych dużych producentów, może moja kolekcja jest niczym w porównaniu z tym, co Pan ma w swoich zbiorach, ale osobiście jestem z niej dumny, zwłaszcza że powstaje zaledwie od trzech lat.

Niepotrzebnie się czepiałem, nie kryjąc zawiedzenia, ale i niepotrzebnie Pan jeździ czasem po potencjalnych klientach z taką wyższością i besserwiserstwem, że aż obrzydzenie bierze.

Życzę powodzenia przy nowych projektach!

PS
I może inni nie robią tak świetnych interesów jak Pan, ale zdziwi się Pan, że też zarabiają pieniądze, czyli nie są kompletnymi życiowymi dupami.

PS2
W ogóle to śmieszne, żeby obrywać od producenta za to, że chciało się coś od niego kupić. Teraz chyba powinienem się wstydzić, że chciałem u Pana kupić model(e) za 120 euro, skoro Pan przerzuca się na wyższą półkę. Jak mogłem w ogóle o tym myśleć?!
 

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#10
Re: Plany 120A, EN57, SM42, ET22

chyba już rozmowa "wyjechała" poza tytuł wątku, więc proponuje przenieść do wątku pana Adama co nie co.
Admim- szufla i zmiotka w dłoń i porządki robić ;)
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#11
Re: Plany 120A, EN57, SM42, ET22

Moderator, prosimy o posprzątanie wątku.
W zasadzie miał dotyczyć planów pojazdów trakcyjnych i wagonów wymienionych w tytule. Potem się rozwinął wątek o EN57 Miloša Jocifa, a ostatecznie o modelach A. Karczewskiego.
Proponuję wypowiedzi na temat modeli Pana Karczewskiego przenieść do jego tematu, zaś te na temat EN57 do nowego tematu, który miałby czytelną nazwę "modele EN57 od Miloša Jocifa".
A ten wpis oczywiście usunąć.
 

arch_przemo

Aktywny użytkownik
Reakcje
6 0 0
#12
Re: Plany 120A, EN57, SM42, ET22

A. Karczewski napisał(a):
teraz dopoki model nie bedzie gotowy nie napisze slowa co bedzie i kiedy - czekajcie na niespodzianki - a co do ufania to oczym tu mowa zadnych zaliczek nic nie bralem i nikomu nic nie musze rozliczac - duze firmy skrelslaja model z programu to czemu ja nie moge :?:
Parafrazując jednego Forumowicza, chciałoby się napisać po prostu "nie rób scen". Panie Adamie, a ja myślę, że właśnie powinien Pan jak najwięcej pokazać i dzielić się z potencjalnymi klientami wiedzą i postępem prac - tak buduje się zaufanie w relacji Sprzedawca-Kupujący, bądź Producent_Użytkownik. Pisząc "zadnych zaliczek nic nie bralem i nikomu nic nie musze rozliczac - duze firmy skreslaja model z programu to czemu ja nie moge" mam jedynie nadzieję, że nie do końca pisze Pan to, co myśli i czuje, chyba, że raz Pan jest Modelarzem, kiedy potrzeba rozbudzić pragnienie posiadania jakiegoś loka wśród Forumowiczów, a innym razem li tylko wyrachowanym Producentem, który ma tak naprawdę nas wszystkich w d... nosie. No kurczę, ale po co wówczas Pana obecność na Forach modelarskich, inni wielcy producenci nic tu nie piszą (a może szkoda) - to pytanie oczywiście retoryczne :?
Przypominam jeszcze raz - niespodzianki miały być na początku tego roku! No dobra, ale czekamy.... jak nic nie będzie, to też będzie niespodzianka.... W każdym razie czekam na obiecanego rumuna niecierpliwie - choć po tych postach pewnie będę na końcu kolejki :D
Pozdrawiam.
Przemo
 
OP
OP
A

Adam-H0

Gość
#13
Re: Adam Modellbau i jego modele cz.2

ma ktos w tym radosc ze te pyskowki stoja w forum - skasujcie to a nie robicie nowy watek

moze nazwac to po prosto dzial do pyskowania
nie jestem ani autorem tego watku i nie zycze sobie zeby byl tak tytulowany

:D
 
OP
OP
A

Adam-H0

Gość
#16
i czemu stoje jako autor tego watku ???????

skoro jestem autorem to prosze o kasacje tego watku

PIEKNIE DZIEKUJE
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
#19
i do czego doprowadziła ta dziwna dyskusja? widać a nie widać "rumuna" a może jest na zakręcie...... bo coś być musi do cholery za zakrętem ... jak to śpiewali w pewnym polskim filmie oddającym realizm pewnych sytuacji występujących w naszym polskim realizmie.... czyli tak zwane masło maślane
 
D

Dariusz

Gość
#20
telewizor11 napisał(a):
i do czego doprowadziła ta dziwna dyskusja?
A do czego miala doprowadzic? Adam K. juz wczesniej powiedzial, ze modelu nie bedzie i kazdy normalnie myslacy czlowiek a nie fantasta powinien sie tego spodziewac.
Ale jest rzecz ciekawa. Zauwazylem ze za modele PKP (czasami jest to totalny badziew) ludzie w Polsce placa duze pieniadze. Na pewno wiecej niz to jest warte.
Skoro nie ma rynku na zakup masowki to moze bedzie rynek na porzadne brassy w ilosci do 150 sztuk. Tak bylo w Portugalii gdzie jak mi powiedzial Armando z Norbrass jest rynek na drogie modele ale nie na masowke bo jest za malo modelarzy i kolekcjonerow.
Badanie takiego rynku nie robi sie na forum.
Prawdziwych kolekcjonerow na tego typu forach jest bardzo malo (znam paru w Polsce i na forach sie nie udzielaja).
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 54
Tabor 161
Tabor 72
A
Tabor 241
A
Tabor 1577

Podobne wątki