• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Adam Modellbau - zmiana strategii

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#21
A mówiłem Ci gbbsoft byś to przeniósł do wątku Pana Adama. A tak to założyłeś nowy wątek i mamy teraz problem. :p
 
OP
OP
A

Adam-H0

Gość
#22
macie zabawe - PROSILEM o kasacje tego watku

raz na zawsze i dla wszystkich masowy nie bedzie i BASTA - modele robie dalej i beda rowniez lokomotywy - ale nie za 100 euro 8)

niech sie nikt nie unosi ambicja - jestem po dluzszej rozmowie z moim szwajcarskim przedstawicielem - bo powstaje tez nowa cysterna i bedzie tez w wersji dla koneserow
- zadnych masowych serii - ci co zbieraja chca miec cos eleganckiego i w paru roznych wariantach
wiec sie dostosowujemy do rynku - ci co beda chcieli miec to poprostu beda musieli pare groszy odlozyc do kupy - albo kupic cos na Alegro 8)
 
D

Dariusz

Gość
#25
Ale troche wiecej moglbys jednak napisac przynajmniej czy to bedzie plastic, brass, zywica. ilosci? Rodzaj taboru? Okres oczekiwania? Ew. zapisy, zaliczki etc...
No bo chyba nie oglosisz tego jak juz model bedzie zbudowany bo wtedy takie informacje nikomu nie beda potrzebne.
 
OP
OP
A

Adam-H0

Gość
#26
Dariusz !! konstrukcja mieszana - jedyna rzecz ktora juz teraz zdradze nie bedzie zywicy
trwa bo testujemy pare nowych technologii - jest troche zabawy - najpierw wypuszcze pare gadzetow na probe i zobaczymy ;)

a co bedzie to jak model bedzie prezentowany - nie chce zadnych zapisow i zadnych zaliczek - zobaczycie - jak sie bedzie podobalo to kupicie jak nie to nie - ale jak moja ekipa sie cieszy ten co bedzie dlugo myslal to przy mysleniu zostanie :D

jeszcze pytales o ilosc - lokomotywy 50 sztuk seria
wagony max 150 sztuk seria
;)
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
#27
no tak.... wszystko pięknie i ładnie, ale .. czekajcie a będziecie nagrodzeni, dobrze ile trzeba czekać, jaka ma być cena orientacyjna tego modelu(i)? w jakich ramach finansowych możemy się spodziewać sprzedaży, nie każdy załóżmy ma na wydaniu 300 euro na model, a jakbyśmy wiedzieli ile mniej więcej by to kosztowało i kiedy by było to można jakoś się zmobilizować i uzbierać trochę grosza na porządny model a nie jak piszą koledzy wyżej kupić byle co...... , wbrew pozorom modelarzy jest dość dużo, nawet tu w okolicach Szczecina znam kilku jak nie kilkunastu, którzy się nie udzielają na forum ale czytają i oglądają co tu się dzieje i jak sami mówią, że za przyzwoite pieniądze kupiliby coś polskiego zrobionego od podstaw jako PKP a nie jako konwersje, ale to tak na marginesie tego całego postu, póki co fakt .. nie ma i nie będzie .... bynajmniej może na razie, ale trzeba mieć nadzieję, że wreszcie ktoś w Polsce pomyśli i zacznie tłuc modele ........ za jakieś tam pieniądze oby przyzwoite.....
 
D

Dariusz

Gość
#28
telewizor11 napisał(a):
........ za jakieś tam pieniądze oby przyzwoite.....
A co to sa przyzwoite pieniadze? To takie austriackie gadanie.
Bardzo dobry model robiony w malej ilosci musi kosztowac bardzo duzo. To chyba proste jak pier.........Tak bylo jest i bedzie.
Chodzi o to zeby byle jaki model nie kosztowal bardzo duzo.
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
#29
austriackie... nie wiem jaskie to ale niech będzie ...... to znaczy ile ma kosztować, 2 tys zł czy może mniej, 1500zł ? co on będzie w sobie miał, dekoder, głośnik ? dobre modele ROCO na ebay.de kosztują ok 200 euro, więc ile to coś miałoby kosztować???? bo jak to coś ma być kolejnym przereklamowanym gniotem za wielką kasę to kto to kupi i po co, ludzie sami sobie kupią tiliga czy coś tam i będą dalej klepać metodą chałupniczą modele .... ja bym dał i 200 euro tylko niech to będzie model taki, że jak się na niego patrzy to widać model nie zabawkę, model który nie rozleci się w rękach i nie będzie tylko stał w gablotce.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#30
telewizor11, raczej chodzi tutaj o modele bardziej ekskluzywne, niż dobre Roco, skoro mają to być serie 50 sztuk.
I teraz Dariuszowi się rozchodzi o to, by taki model faktycznie był modelem z "wyższej półki" i za oczywiście wtedy wyższą od standardowej ceny.
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
#32
hmmm z górnej półki, ok , to nie wiem ... może JanKol się da uprosić i zrobi coś nam na wzór tych nie dokończonych pięknych loków co kiedyś widziałem na forum, za te modele dał bym sporo kasy i można powiedzieć, że są z górnej półki, i niech będzie 50 szt, dobra ale.... kota w worku się nie kupuje bo można i "rower i worek pszenicy stracić" trzeba zobaczyć towar i ocenić czy to górna półka czy może już gablotka.... :)
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#33
Pakowanie grubej kasy w formy dla 50 modeli?
Być może rok 2010 przyniesie miłą niespodziankę, że pojawi się model polskiego wagonu w metodzie pełnego wtrysku i nie przybędzie on z Austrii.
Sam jestem ciekaw, co z tego będzie.
 
D

Dariusz

Gość
#34
Cocu napisal to co mam na mysli. Za wysoka cena musi isc jakosc i odwrotnie. Jak cos jest dobre musi byc drogie. Nie da sie Rolls-Royce'a sprzedawac po cenie popularnego auta robionego masowo. ROCO w modelarstwie to wlasnie masowka ale dlatego, ze to masowka to jest stosunkowo niedrogie w porownaniu z modelami produkowanymi w malych seriach.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#35
Uzupełniając, naturalnie lepszy model jest droższy, ale znów też nie może być za drogi w stosunku do tego co sobą oferuje, by nie był ofertą jedynie dla wybrańców z grubym portfelem.
Są naturalnie i takie modele, ale wtedy to i modele wyglądają inaczej niż dobre nawet modele seryjne, czyli cudnie. I wtedy seria nawet 50 jest za wielka.
 
OP
OP
A

Adam-H0

Gość
#36
nie czytacie dokladnie tego co pisze - szukacie swoich teorii - nie wolno wam dac swobody myslenia bo produkujecie wizje i fantazje - dajcie mi w spokoju pracowac - nikt nie kupuje kota w worku - amoze chce ktos robic przedplaty na niewiadomy produkt :D
musicie znalesc sobie nowy temat do narzekania - ja zaglebiam sie w pracy - dla tych co maja problem z czytaniem :roll:
bedzie to cos nowego - zamierzam wyprobowac nowa technologie - prowadze wiele rozmow z kooperantami i dlatego nie bedzie nic o detalach - jak zrobie to wtedy kto pierwszy ten lepszy 8)

dobranoc
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#38
Czytałem wątek pana Adama,zajżałem też tutaj i się okazuje......
że z zapowiedzi pana Adama przysłowiowa kicha :!: Teraz po rozeznaniu rynku jak twierdzi pan Adam to się nie opłaca miała być alternatywa w stosunku do innych producentów na polskie modele będzie tylko produkcja full-wypas dla modelarzy z grubą kasą ,lub złotą kartą bankową. Niejako rozumiem Pana Adama skoro współpracuje z takim producentem modeli jak Pan Anatol Gacek(który robi naprawdę cacka). Ale Panie Adamie nie potrzebne było rozpalać płonne nadzieje polskich modelarzy na typowo polskie modele za w miarę dostępną cennę.
W 99% to ludzie ,którzy mają makiety,torciki itp to nie jest rynek zachodni gdzie kolekcjonerzy kupują modele aby wstawić ja do witryny tutaj w polskich realiach się to nie sprawdzi przez jakiś czs przynajmniej.Proszę zatem nie dziwić się rozczarowaniu tych którzy chcieli mieć pańskie modele.
To tyle.
 
OP
OP
A

Adam-H0

Gość
#39
Nikt nie gasi nadzieji - tylko ja koryguje :cry:
zrobilem 100% polski wagon za cene 40% nizsza niz podobny wagon ROCO i zamiast odrobiny wsparcia i poparcia dostalem ogolne bicie - do dzisiaj ten wagon sprzedaje sie lepiej na zachodzie europy niz w Polsce gdzie glownie jezdzi :roll:
jest mi obojetne ilu ludzi jest zawiedzionych - ja jestem tez zawiedziony ze poczawszy od modelarzy, a skonczywszy na handlu tak to sie odbylo :cry:

jedno jest pewne jak ktos ma za malo forsy to musi odkladac i kupic cos z produkcji maloseryjnej - ja pomimo posiadania form nie bede robil 5000 sztuk po to by sprzedac 50

dalej jestem zdania ze ADMINISTRATOR powinien usunac ten watek - do nieczego nie prowadzi - temat jest juz 100 razy obracany i nic nie ulegnie zmianie - przygotowuje modele i beda napewno ciekawe rzeczy dla wielu z was ale nie ma to nic wspolnego z masowa produkcja i niska cena - koniec tematu.
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
#40
Panie Adamie a można zobaczyć ten wagonik co Pan zrobił, może i go widziałem ale nie kojarze, niech Pan wklei zdjęcie, może i jak kupię :) ...............
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 54
Tabor 161
Tabor 72
A
Tabor 241
A
Tabor 1577

Podobne wątki