• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Adam Modellbau

WrocT

Znany użytkownik
Reakcje
213 33 1
Ja na razie czekam na osinobus. Czy powstaną kiedyś standardowe kontenery 20 i 40 stopowe? Obecnie te z Herpppy nie mają z boku blachy trapezowej. Takie niedociągnięcie, a modele Amerykańskie u nas prawie niedostępne.
A taki wagon jak "Hbbillns" PKP tez by się przydał. Tylko ze taki prawidłowy i to w dobrej cenie, bo masowy:)
 
OP
OP
A

Adam-H0

Gość
Jak wszyscy beda czekali na cos specjalnego to nic nie bedzie :(
dobra - zyrty na strone - osinobus mial byc na Poznan, ale jak zwylke opoznienia i prace niosace gotowke mialy pierwszenstwo ( bedzie jeszcze przed swietami ).

Co do kontenera juz pisalem i dostalem duzo materialow, ze bedzie 20" czysto POLSKI z nadrukami PLO. w barwach bialy i brazowy.

Mam nadzieje, ze zaspokoilem ciekawosc.

Co do wagonu - taki wagon jest robiony i tu trzeba poszukac kogos kto sie zajmuje przerabianiem gotowych modeli.
 
OP
OP
A

Adam-H0

Gość
Kontener bedzie z takiej blachy - tak kiedys polskie kontenery wygladaly - mam zdjecia, ale bez zgody wlasciciela nie bede wstawial.
Co do naczepy to ZREMB w latach 70 takie samowyladowcze juz robil - jak zdobede dokumentacje, to czemu nie.
 
OP
OP
A

Adam-H0

Gość
Ja sobie znowu tu tak sam pisze - poniewaz w wielu e-mailach zastalem objechany za brak E-4 na kabinie, bo tak miala Praga-Polnoc musze sie przyznac, ze jak sie kapnalem byly kabiny gotowe, ale na cysternie jest na swoim miejscu obok imitacji wodomierza.
 

Załączniki

OP
OP
A

Adam-H0

Gość
Spokojnie - jestem rodowitym warszawiakiem, ale wiekszosc mojego "mlodego" zycia spedzilem we Wroclawiu i moja druga polowe poznalem we Wroclawiu. To miasto juz powoli dostaje swoja serie i nic sie nie martw bedzie jeszcze dosyc niespodzianek z napisem na drzwiach WROCLAW.

;)
 
OP
OP
A

Adam-H0

Gość
Dokladnie tak bedzie - zdobylem zdjecie na podstawie, ktorego robimy model dokladnie odwzorowany na orginale - pierwszy tego typu. To bedzie niespodzianka - jak dobrze pojdzie w Poznaniu. Nie tylko tablice beda realne.
 

WrocT

Znany użytkownik
Reakcje
213 33 1
OP
OP
A

Adam-H0

Gość
Juz bym tych Starow dawno nie robil - ale zachod podziwia i chetnie kupuje te modele. Nawet HYDROMIL najpierw powstanie w wersji POLIZEI. ;)
A ten servicowa zabudowa jest juz od wakacji na tzw "desce projektanata" :)
Tablic odzielnych nie bedzie - beda drukowane na zderzaku. Zapraszam do Poznania - tam pokaze pare nowosci zwiazanych z naszym "staruszkiem".

No a zachwyt modelarzy w Polsce jest jak zawsze - taki sam.
 

WiktorN

Użytkownik
KKMK
Reakcje
0 0 0
To są "klasyczne" kontenery 30 stopowe typu open-top. W Polsce tylko do zobaczenia w Wałbrzychu w relacji do Duisburga z naszym koksem. Operatorem jest neska. Ten kontener to zupełnie coś innego od Innofreight'a, chociaż i one powoli zaczną jeździć z polskim koksem.
20120911_113622.jpg
 
OP
OP
A

Adam-H0

Gość
No to jest moja materia. ;)
Takie czarne wlasnie robimy w wersji ekstra. Beda kompletnie lakierowane i dokladnie odrukowane, dla koneserow realizmu.
Nawet z okazji 10 lecia firmy wypuscimy pare wersji z okazyjnym nadrukiem. To tak na marginesie, jakby ktos chcial miec cos orginalnego nie masowke.
 

WrocT

Znany użytkownik
Reakcje
213 33 1
Jeszcze odnośnie węgla koksującego to węgiel taki juz jest importowany do Polski:
http://www.sfora.pl/Zobacz-statek-gigant-Wplynal-do-portu-w-Swinoujsciu-g46810-49851
Ciekawe czy ten węgiel z Ameryki trafia do Wałbrzycha koleją a później jako koks
A ja osobiście nie pamiętam kiedy widziałem kontener 30 stopowy. Zazwyczaj tylko 20 i 40 stopowe. http://www.containerpacking.pl/?lang=pl&id=gallery&gal=open_top
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 54
Tabor 161
Tabor 72
A
Tabor 57
A
Tabor 241

Podobne wątki