• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Actros 1/24 relacja Brodagaz

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
#1
Witam w tym temacie będę pokazywał pierwszy model w skali 1/24 jaki zamierzam skleić.
Dostałem prezent od żony na imieniny i dziś pierwsze próby z ramą.
Wiem na razie nie jest to za dużo ale to projekt długoterminowy.
zapraszam do komentowania.
Na pewno zmienię malowanie lekko bo takie z pudełka mi nie pasuje, za biały.
IMG_1868.JPG
IMG_1870.JPG
IMG_1875.JPG
 
OP
OP
Brodagaz

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
#6
No ciekaw jestem jak to wyjdzie :) Możesz zrobić zdjęcie zawartości pudełka? Ile taki zestaw ma części i czy malować trzeba?
Części ma mnóstwo , jutro zrobię foty, szkoły są dwie jedni malują inni nie, ja malować będę , powinno być bardziej realnie.;)
Ramę kleiłem dziś jakąś godzinkę z haczykiem i składa się ona z około 40 części.
 

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#7
No pewnie że malowane lepsze, dobra decyzja. Ale 40 części ramy skutecznie mnie odstraszyło ;) Też mam ochotę na jakiś większy model, i pod wpływem impulsu coś tam kupiłem ;) Po treningu w skali 1/87, taki duży model powinien być prosty z jednej strony, a z drugiej wymaga więcej cierpliwości.. Na dwoje babka wróżyła ;) więc temat będę obserwował :)
 
OP
OP
Brodagaz

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
#8
No pewnie że malowane lepsze, dobra decyzja. Ale 40 części ramy skutecznie mnie odstraszyło ;) Też mam ochotę na jakiś większy model, i pod wpływem impulsu coś tam kupiłem ;) Po treningu w skali 1/87, taki duży model powinien być prosty z jednej strony, a z drugiej wymaga więcej cierpliwości.. Na dwoje babka wróżyła ;) więc temat będę obserwował :)
Tak jak piszesz inna skala inne problemy, 1/87 jest małe ale można czasem zastosować uproszczenia w 1/24 nie za bardzo, a ilość elementów nie powinna Cię odstraszać przez taką a nie inną ilość detali odwzorowanie jest dużo lepsze ;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#9
Zapowiada się ciekawie. Ilość części rzeczywiście jest ogromna, ale dla tej skali to normalne. Odwzorowanie tych modeli jest bardzo fajne. Czekam na postęp prac, no i oczywiście kolejne fotorealcje. :)
 

kubass2

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#11
O to teraz będziesz miał co robić w zimowe wieczory. Części wiedze,że jest od groma. Pozostaje życzyć cierpliwości i czekać na dalsze relacje ;).
 

Gerson

Znany użytkownik
Reakcje
1.603 25 0
#12
Najpierw model w 1/24, potem diorama dla tego modelu...
Krok po kroku i kolega dojedzie do 1:1 ;)
Powodzenia w realizacji, będę obserwował wątek, bo zapowiada się naprawdę ciekawie.
 
OP
OP
Brodagaz

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
#13
Najpierw model w 1/24, potem diorama dla tego modelu...
Krok po kroku i kolega dojedzie do 1:1 ;)
Powodzenia w realizacji, będę obserwował wątek, bo zapowiada się naprawdę ciekawie.
W 1-1 to ja już za dużo złomów mam a 1/24 na razie więcej nie planuje ten model traktuję jako wyzwanie modelarskie i odskocznie, wieczorem kolejne fotki z budowy.
 
OP
OP
Brodagaz

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
#17
Pomału silnik powstaje , zanim go zamontuje w ramie będę nanosił delikatne ślady eksploatacji ;)[DOUBLEPOST=1384602865,1384602320][/DOUBLEPOST]
IMG_1879.JPG
IMG_1880.JPG