• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ACME - modele wagonów pasażerskich

Miko

Aktywny użytkownik
Reakcje
214 0 0
Na stronie http://www.railfaneurope.net/pix/de/car/restaurant/ARmz211-ARmh217/pix.html jest zdjęcie z marca 2003 wagonu restauracyjnego w białym malowaniu w składzie pociągu EC Wawel. Według opisu obok zdjęcia jest to wagon ARmh211 numer 61 80 85-92 251-5. Tylko zastanawiam się czy tam nie ma jakiegoś błędu, bo według innych źródeł wagon o tym numerze to jest ARmh217, co zgadzało by się z tym co powyżej pisał Skiper.
A na końcu najprawdopodobniej (ciężko to jednoznacznie stwierdzić bo słabo widać) wagon (dawny IR) z przedziałem do przewozu rowerów typu Bimdz268
Zdjęcie takiego wagonu w składzie EC Wawel z marca 2003 jest na stronie http://www.railfaneurope.net/pix/de/car/IC+IR/Bimdz/pix.html
 

Franc

Aktywny użytkownik
Reakcje
590 95 1
Jakich listew używacie do oświetlania wagonów ACME, chodzi mi o ostatnią knajpę ? I czy listwa z DCC Viessmanna podpasuje ? Tylko bez złośliwości proszę. po prostu w temacie oświetlania nie mam doświadczenia.
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
Znalazłem na YT takie oto filmiki nt. tej listwy: 1 filmik, 2 filmik. Wynika z nich, że trzeba tylko zaprogramować odpowiednie CV a do tego nie trzeba chyba programatora ESU, do zmiany dowolnego CV wystarczy choćby Multimaus.
Ze strony ESU na zakładce "contact" wynika, że mam około 3km do biura ESU z miejsca gdzie obecnie pracuję ;-) .
 
Ostatnio edytowane:

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.140 442 105
Koledzy. Przeglądając temat nowych wagonów typu Halberstadt od firmy ROCO (forum drehscheibe-online.de) natrafiłem na informację, że firma ACME (było o niej w kontekście zapowiedzianych przez tą firmę wagonów DR) często wydając nowy model wagonu korzysta z form już istniejących, lekko je modyfikując, ale nie tworząc nowej formy jak powinno się teoretycznie robić.
Kiedyś tu na forum spotkałem się z podobnym poglądem. Przeszukałem już kilka tematów ale nie mogę tego odnaleźć. Post ten nawiązywał nawet do modeli PKP wydanych przez ACME. Modele te jakoby miały być wykonane przy użyciu starych form innych typów wagonów będących już w ofercie firmy ACME. Czy ktoś zna ten temat bliżej ?
 

Podobne wątki