• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ACME - model elektrycznego zespołu trakcyjnego typu ETR 600/ED250 "Pendolino" PKP Intercity

RMP

Aktywny użytkownik
Reakcje
587 19 0
#22
Nie jestem co prawda miłośnikiem VI epoki (posiadam w kolekcji jedynie kilka wybranych modeli), ale Pendolino w barwach PKP IC chętnie bym zakupił.
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
#24
Ja jestem za tym aby ACME wydało model bezprzedziałowego wagonu Z1 PKP w malowaniu tzw. "papuga". Czekam na to i nie mogę się doczekać. Zeszłoby tego więcej, niż ETR610, który siłą rzeczy musiałby być stosunkowo drogi.

http://www.reisezugwagen.eu/?p=10661

Ten wagon po usunięciu części rowerowej spełnia wszystkie kryteria aby mógł zostać przemalowany w barwy "papuga".
 

MichałK

Znany użytkownik
Reakcje
874 9 4
#25
Oprócz 154A "papuga" ACME mogłoby się pokusić o 152A"papuga".
__6_0022.jpg

Forma takiego wagonu będzie w IC Chrobrym.
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
#27
Myślę, że jest nas wielu zainteresowanych tymi wagonami. Papug Z1 Henschel jest już 6 sztuk a więc naturalną koleją rzeczą powinny być bezprzedziałówki w tych barwach.
Knajpy Sachsenmodelle oraz BR180 Piko też już czekają... Niedługo ukażą się zapewne pasujące siódemki i ósemki.
 
P

ps

Gość
#28
Tak samo jak brak - poza wydanym setem - wagonu typu 139A w fabrycznym stanie.
I chyba możemy tylko ponarzekać.
 

pptasinski

Aktywny użytkownik
Reakcje
77 0 0
#32
Nie mam za bardzo doświadczenia w tym temacie, ale może zrobić jakąś listę chętnych na model Pendolino w malowaniu PKP (zebrać ew. jakąś zaliczkę) i zgłosić się do producenta z taką inicjatywą - może faktycznie przy odpowiedniej ilości chętnych coś by się udało.
 

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
#34

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#36
Nie mam za bardzo doświadczenia w tym temacie, ale może zrobić jakąś listę chętnych na model Pendolino w malowaniu PKP (zebrać ew. jakąś zaliczkę) i zgłosić się do producenta z taką inicjatywą - może faktycznie przy odpowiedniej ilości chętnych coś by się udało.
To ja Ci coś powiem, jako osoba jaka kiedy próbowała czegoś podobnego dla innego modelu. Zapomnij, że uda Ci się znaleźć tylu chętnych na zestaw o tak wielkiej cenie. Na tym forum nie ma raczej nawet tylu aktywnych użytkowników, jacy mogliby przeczytać Twoje ogłoszenie/apel. Gdyby chodziło o model popularnej, eksploatowanej od wielu lat lokomotywy PKP, za cenę 400 zł, albo jeszcze lepiej wagonu, to byłoby to może i realne, aczkolwiek też nie łatwe. Ale nie w powyższym przypadku. Szacuję rynek w Polsce na ten model na góra kilkadziesiąt sztuk. A i to przy tej cenie jest wątpliwe.
Poza tym, nawet jak już zbierzesz zapisy, to niczego to nie gwarantuje. Teraz zapisze się wielu, a jak model wyjdzie to większość się wycofa podając różne przyczyny. W zbieranie zaliczek już nikt się nie bawi, bo od kilku lat wiadomo, że to dopiero powoduje ogromne problemy i nieporozumienia.

I co by nie było, że zaporowiec jestem. Chętnie sam bym przytulił ten model. Ale cena powoduje dużą przeszkodę, trudną do pokonania.
 

Phantomiusz

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
#37
Z handlowego punktu widzenia jeśli, już by miało dojść do zaliczek to musiałby się tym zająć dystrybutor, ewentualnie sklep. W zamian zaliczko dawcy mogli by otrzymać jakiś rabat. Siedzę w handlu i na linii klient- dystrybutor - producent jedynie tak to widzę. Oczywiście zacząć mówić o konkretach można dopiero po wypuszczeniu modelu w malowaniu innych przewoźników i poznaniu modelu oraz kwoty jaką trzeba będzie na niego wysupłać. Jeśli zbieraniem zaliczek zajął by się dystrybutor była by przynajmniej jakaś pewność co do prawnego ulokowania pieniędzy.
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.614 107 12
#38
Najsensowniejszym rozwiazaniem dla potencjalnych nabywcow byloby kupno zestawu SBB i zamowienie przerobki np u kolegi DarkaW, zakladajca oczywisice ze bylaby taka mozliwosc. I tak zapewne znalazloby sie maksymalnie tylu chetnych, co na produkcje z EFC (porownujac wylacznie z perspektywy ceny za produkt). Jakby nie patrzec jest to produkt niszowy ze wzgledu na srednie zarobki/ wydatki na hobby w Polsce
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#39
Z handlowego punktu widzenia jeśli, już by miało dojść do zaliczek to musiałby się tym zająć dystrybutor, ewentualnie sklep.
Z zaliczki w każdej chwili można się wycofać, więc jak dla mnie z handlowego punktu widzenia, dystrybutor/sklep, mógłby nieźle wtopić, gdyby klienci się rozmyślili. Dystrybutor/sklep zostałby z towarem.
Raczej mało prawdopodobne, aby jakiś sklep poszedł na taki układ.
 

Podobne wątki