• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ACME DB IC ??

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#2
Jak jeszcze interesowałem się kolejami DB, najwięcej zaobserwowałem BR 101 ciągnących takie składy, ale ja osobiście brałbym BR 120.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#15
Te DB ICC to nie chodzi o zestaw Wawel?? chudzi tylko o białe z czerwonym paskiem ?
Czytajcie uważnie! Chodzi o DB IC, nie PKP ICC!

BR120 to starsza lokoomotywa, pochodzi z lat 1980-tych. Ja ją uważam za jedną z najładniejszych lokomotyw elektrycznych, nie tylko DB. Ciągle jest często używana do prowadzenia pociągów Intercity (IC).

Co do trakcji spalinowej, ja widziałbym BR218, ewentualnie BR232, czy nawet BR219 (nie 119, to jest oznaczenie dawnego DR, w tamtych czasach DB nie stosowało jeszcze tego malowania wagonów IC), chociaż wydaje mi się, że ta ostatnia seria nie jest zbyt często zatrudniana do pociągów IC.
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
#17
BR219 (a nawet 229) z wagonami w barwach ICE to dość karkołomny pomysł. Obie serie U-Bootów były na wymarciu w momencie wprowadzania aktualnego schematu malowania wagonów dalekobieżnych DB AG. Z diesli pasują więc niemal wyłącznie serie 216 oraz 232, 233 i 234. Warto pamiętać, że w realiach niemieckich pociągi IC bardzo często jeżdżą w systemie push-pull, tak więc wagon sterowniczy byłby również logicznym uzupełnieniem.

To jest model z oznaczeniami Deutsche Bundesbahn a więc z czasów do 1994 r.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#19
Nie wiem czy te lokomotywy (BR 120) w tym malowaniu jeszcze jeżdżą - wątpię :-( ale ten model miałem przyjemność oglądać z bliska w pudełku i wyglądał całkiem okazale.
Tutaj dodatkowe informacje, a tutaj taniej.
Tak jak kolega Andrzej Harassek, uważam te lokomotywy za jedne z najładniejszych w DB i nie tylko.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#20
W tym malowaniu - tak, ale z logo DB AG, jak na filmie, nie ze starym logo Deutsche Bundesbahn (jak w modelu). Ale opis w modelmanii jest bez sensu: jak epoka V, to od 1994, nie 1990 i nie "Niemieckie Koleje Federalne (DB)", tylko "Koleje Niemieckie". "Federalne" to były właśnie "Bundesbahn" w epoce IV do 1993 roku. Na zdjęciu nie potrafię rozpoznać, jakie jest logo, ale jeżeli to ten sam model, co na ebay, to tym bardziej opis jest błędny.
 

Podobne wątki