• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Acme 90033 IC "Chrobry"

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#1
Chciałbym zapytać z czystej ciekawości.
Ilu z Was miało zamiar kupić Chrobrego, a ze względu na cenę odpuszcza sobie?
 
B

bobby74

Gość
#3
Ja na razie odpuszczam... Spekulacji na tym za wiele nie może być, bo ile jeszcze podnieść taką cenę, więc ryzyka nie ma za wiele, że popełniam błąd. Odpuszczą stówkę minimum to wezmę...
 

Bardi78

Użytkownik
Reakcje
5 0 0
#5
Też chciałem kupić 2 zestawy aby złożyć skład 4 wagonowy a pozostałe 2 sprzedać ale na razie się chyba wstrzymam bo cena to lekka przesada...
 

asap2u

Aktywny użytkownik
Reakcje
179 2 0
#6
Kupię. Mogę zrezygnować z Herisa lub Tilliga , ale nie z ACME.
Zbyt bardzo podobają mi się wagony 159A , aby po takim oczekiwaniu teraz je odpuścić.
 

eMPe

Nowy użytkownik
Reakcje
26 1 1
#7
Też się skuszę, chociaż ta cena... Nie broni jej kurs euro. ACME to jakość, która broni się sama, lecz cena długo, nader długo oczekiwanego Chrobrego jest mocno rozczarowująca. Szkoda, bo psuje opinię o uznanym i cenionym na polskim rynku producencie, któremu chyba słusznie część modelarzy zarzuca zachłanność.
 

pilu35

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Ja odpuszczę, za dużo jest do kupienia. Naciąganie naszego rynku na wywindowane ceny zaczyna być irytujące.
 

siódemka

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
17 0 0
#9
Niestety teraz trudno mi powiedzieć jak z zakupem Chrobrego gdyż nagła zmiana ceny trochę mnie zaskoczyła, a odłożona koperta z pieniędzmi nie urosła od kilku miesięcy.

Dodatkowo takie zachowanie nie przystaje profesjonalnej firmie, która jednak straciła teraz dużo w moich oczach. Wiadomo, że biznes to biznes ale o takich rzeczach jak cena wie się wcześniej więc jeśli nie doszacowali to powinni wziąć to na siebie. Szkoda bo choć jakość bedzie pewnie dobra to pozostaje niesmak...
 

mikel

Aktywny użytkownik
Reakcje
32 1 0
#11
A ktoś wie ile tych zestawów będzie ? Bo ŚM podał, że to seria limitowana i będzie decydowała kolejność zamówień. Też bym poczekał, aż cena spadnie. Ale coś czuję, że zestawy zejdą dość szybko, więc lepiej kupić niż przegapić albo czekać na śmieszne ceny na allegro (przed chwilą na allegro pojawiła się "polonia" za ... 1400zł).
 

eMPe

Nowy użytkownik
Reakcje
26 1 1
#12
Dodatkowo takie zachowanie nie przystaje profesjonalnej firmie, która jednak straciła teraz dużo w moich oczach. Wiadomo, że biznes to biznes ale o takich rzeczach jak cena wie się wcześniej więc jeśli nie doszacowali to powinni wziąć to na siebie. Szkoda bo choć jakość bedzie pewnie dobra to pozostaje niesmak...
No, właśnie.
Tu trzeba przyznać, że producent (importer?) strzelił sobie wizerunkowego gola. Piko ze swoimi lokomotywami (a może bardziej - dotychczasowy importer Piko?) przyzwyczaił nas i do zapowiedzi, i do tego - rzecz miła - z możliwością zapoznania się z metryczką oryginału. Chyba nikt nie oczekiwał podawania historii wagonów od Chrobrego, ale zapowiedź tydzień-dwa tygodnie przed wprowadzeniem modelu na rynek, wraz z podaniem jego ceny, byłaby równaniem poziomu "do góry" marketingu, a nie obniżaniem poziomu w dół. Tymczasem trudno nie odnieść wrażenie, że zestaw jest wprowadzany trochę metodą "na partyzanta", a cena to już niezły kowbojski strzał z biodra :)
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#13
Zastanawiam się czy Acme z czasem opuściłoby cenę. Jednak nie przypominam sobie jakiś wielkich promocji na wagony, zazwyczaj utrzymywali swoje ceny.
Natomiast w tej cenie kupowałem Polonię, jak nie taniej. Przyznam, że ta podwyżka trochę doprowadziła mnie do wytrzeszczu oczu, już nawet nie chodzi o te 200 zł więcej tylko sam fakt.
Inne nowe zestawy wagonów też skoczyły do góry, ale nie tak mocno jak Chrobry.
Raczej nie odpuszczę sobie wagonów 152A i 159A, ale... mam nadzieję że chociaż ta wysoka cena idzie w parze z wysoką jakością.
Jak do tej pory nie miałem problemów z wagonami ACME, ale nie bez przyczyny powstał wątek Moje doświadczenia z wagonami ACME
 

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.117 50 6
#16
Manewr cenowy jest rzeczywiście trudny do zaakceptowania. Niestety,znam siebię i wiem, że i tak i tak kupię, choćbym przez miesiąc czy dwa obrażał się na ACME. Uważam, że tak długo oczekiwany zestaw rozejdzie się, mimo ceny, blyskawicznie. To że będzie kiedyś dostępny taniej, to moim zdaniem jest tak mało prawdopodobne, że aż logicznie myśląć, niemożliwe. No i co tu dużo gadać: Czy ktoś chce czy nie, wagony 159A i 152A są po prostu w oryginale zajefajne, a że modele zapowiadają się równie atrakcyjnie, każdy prędzej czy później będzie chciał je mieć. I przeboleje te niecałe 200 zł. Zwłaszcza, że później kupno Chrobrego nawet po tej, zaznaczam, zawyżonej cenie może okazać się nie takie łatwe. :podstepny:
 

SzymonZ

Aktywny użytkownik
Reakcje
44 50 67
#18
Mnie się też te wagony podobają strasznie w oryginale ale nie kupię gdyż:

1. Wiadomo że jak nie za rok to za 2 albo za 3 wznowią bo jak zrobili formy do nich to co teraz je wyrzucą?
2. Najpierw lokomotywę, a do tego tak prawdę mimo wyjątków pasuje tylko EP09 (07 to jakoś nie pasuje do tych nowych wagonów) - więc jeszcze parę lat czekania, aż ktoś ją zrobi wreszcie jako seryjny dobrze wykonany model. Potem wagony.
3. A noż widelec ACME czy ktoś wypuści kiedyś prawdziwy zestaw 5-6 wagonowy, a nie 3.

Mnie się tam nie spieszy, a modele seryjne z tych form przędzej czy później wychodzą ponownie, więc nie wierzę w tą unikalność, że potem będą z drugiej ręki po 2000 PLN. To nie działa sztuki.
 

elektryk33

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#19
Bo ŚM podał, że to seria limitowana i będzie decydowała kolejność zamówień.
Srata tata. Limitowana była też "Bystrzyca" z pierwszym prawdziwym czerwono-kremowym wagonem PKP. Ta limitowana seria była 1,5 roku na rynku. Wiem bo odkładałem zakup tego zestawu do ostatniej chwili (nie wiem czy nie kupiłem ostatniej dostępnej w sklepie). Ja kupię, ale nie w tym roku.
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 7
Tabor 27
Tabor 1
Tabor 0
Tabor 19

Podobne wątki