• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

A może N-ka ?

OP
OP
G

glowawojtas

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#86
W tak małej skali ciężko coś skleić. te imitacje cegieł są za duże, ale to si poprawi. dom w środku zostanie podzielony i oświetlony :)

Najlepszy model już 80%. Dworzec Jaworzno. Głownie robi go dziadek, staramy sie go wyszczegółować na maksa.
 
OP
OP
G

glowawojtas

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#89

marekw111

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#97
Krzychu 126 napisał(a):
Zapewne można,tyle że założyciel wątku dopiero zaczyne przygodę z enką.
Przygoda przygodą, ale nawyków robienia czegoś ładnie i prosto powinien nabrać już w przedszkolu :twisted: A jak pierwszy raz dotknie się do kobiety i zostanie tatusiem też winę zwali że to że pierwszy raz i że początkujący :LOL: No litości!!! :devil:
 

Woytek

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#99
No rzeczywiście git. Mam identyczny dylemat jak autor tematu:
H0,TT, czy N?
W H0 mam wszystko (nawet pieniądze co mi się rzadko zdarza). Od Nowego taboru począwszy nawet na sygnalizacji skończywszy.
W TT mam przestarzały tabor i jeszcze bardziej przestarzałe i przerdzewiałe tory. Aczkolwiek jak na mój pokój - ''skala idealna''. A tory nowe od tilliga drogie jak dwie cholery (tylko modelowe biorę pod uwagę, odw. U odpada).
I N-ka...... Nie mam nic poza owalem torów (Też R3 + 4 proste) i jednym wagonikiem.
Makietę stacjonarną mogę zrobić w skali <H0, bo ja nie mam zupełnie gdzie tego robić. Ale dla mnie Nka jest za mała, TT-ka za droga a H0 za duża (tylko ze względu na brak miejsca). I co robić?

P.S. Wojtas nie zamieścił żadnej relacji od listopada :D
 

Kylogram

Znany użytkownik
Reakcje
1.511 33 3
Woytek napisał(a):
W H0 mam wszystko (nawet pieniądze co mi się rzadko zdarza).
Więc odpowiedź "co wybrać" jest oczywista :idea:

Woytek napisał(a):
[TT] jak na mój pokój - ''skala idealna''.
TT-ka za droga
Więc odpada.

Woytek napisał(a):
I N-ka...... Nie mam nic
Czyli byłaby to też droga impreza

Woytek napisał(a):
H0 za duża (tylko ze względu na brak miejsca).
Zależy jak to zrobisz. Tzw. tort rzeczywiście zajmuje dużo miejsca. Zrób więc może jedną fajną stację zamocowaną na stałe przy jednej ze ścian pokoju, a resztę szlaku naokoło pokoju w postaci demontowanych modułów - choćby długości 50cm, szerokości 20cm - no nie powiesz, że nie masz np. piwnicy gdzie można by to schować. Na samym początku na tych modułach może być nawet tylko niezaszutrowany tor(y) - a zabawę w kolej można już zacząć. I zauważ jaka się robi długość szlaku - nie 3m jak na module... Z biegiem czasu (i przypływem kasy) można rozbudowywać system, który zawsze będzie mobilny. Jest kłopot z rozkładaniem i składaniem, ale w zamian za to znika problem braku miejsca.
W H0 cyt. "masz wszystko" - jakbym tak miał to nie bawiłbym się w zmianę skali (strata pieniędzy i czasu). Sam swego czasu zmieniłem TT na H0, ale w TT miałem niewiele (a w H0 nic - wszystko kupowałem od zera); poza tym TT nie spełniała moich oczekiwań.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 67
Buduję makietę 5

Podobne wątki