• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

A może N-ka ?

glowawojtas

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Mam zakupione tory na makietę H0. Teorytycznie można by ją już zacząć budować. W pokoju na razie miejsca nie ma. Dopiero po remoncie który nadejdzie za jakieś 3 lata będzie ta makieta zrobiona wzdłuż ściany. No cóż, chciałem ją zacząć robić na strychu. Jednak mama sie drze i nie che bym ją tam budował. Nie wiem czemu, przecież i tak nie mamy tam na razie nic budować a sam strych ma wielkość by pomieścić ogromną kolejke LGB :) No to pomyślałem... Mam w pokoju pustą szufladę. No cóż H0 tam nie wejdzie... Myślę dalej. A no przecież są wdzięczniejsze skale :) No to myśle o N-ce bo Zetka za droga a N ka mieści się w moich możliwościach finansowych. No to teraz czy da się mały tort z enki umieścić w szufladzie?

Ma ona wymiary 49 cm na 82,5 cm

Według moich przemyśleń dało by się tam wcisnąć okrąg. A czy zmieści się tam jeszcze stacja? Ewentualnie z lokomotywownią? Pomożecie mi rozplanować :) Było by super bo mama na temat mojej szuflady nie ma dużo do powiedzenia i pozwala mi z nią robić wszystko, no oprócz zabazgrania markerem :twisted:
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.068 140 0
#2
glowawojtas napisał(a):
bo Zetka za droga a N ka mieści się w moich możliwościach finansowych.
nie bądź optymistą, popatrz na ceny modeli w N,
glowawojtas napisał(a):
No to teraz czy da się mały tort z enki umieścić w szufladzie?
Ma ona wymiary 49 cm na 82,5 cm
Według moich przemyśleń dało by się tam wcisnąć okrąg. A czy zmieści się tam jeszcze stacja? Ewentualnie z lokomotywownią? Pomożecie mi rozplanować :) Było by super bo mama na temat mojej szuflady nie ma dużo do powiedzenia i pozwala mi z nią robić wszystko, no oprócz zabazgrania markerem :twisted:
nieco mało,
ja na podobnym obszarze (biurko) rozkładam kółko testowe z torów R3 i nic więcej nie wejdzie, może kawałek prostej, tak z 10-20cm
 
OP
OP
G

glowawojtas

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
E... Jeden model za 215 złotych w N-ce widziałem :) , Może zaoszczędze na zestaw startowy w skali Z... no nie wiem :( Szkoda jeżeli się nie zmieści :mad:

no chyba, że się zrobi stacje na łuku :) o tak:
Co sądzicie?? Zmieści sie??

Wtedy te 10-20 sm toru prostego zastąpiły by zwrotki.
 

Załączniki

OP
OP
G

glowawojtas

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Próbowałem :) No ale z tą enką to co sądzicie? No bo cóż...ja dom ciasny mam :) Niby duży dom prywatny ale jest taka graciarnia, że nic się nie da wstawić :D
 

ziombol

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Mam zakupione tory na makietę H0. Teorytycznie można by ją już zacząć budować.
Po co wydawac kasę na inną skale. H0 najlepsza :D

Wyobraź sobie moją sytuacje... pokój 2,90 x 3.40 zawalony meblami + łóżko + makieta 220x130 ... zostanie mi dojście o szerokości 40 cm do biurka i tyle :]
 
OP
OP
G

glowawojtas

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Tylko, że ja mam pokój do mieszkania a nie do przeciskania się między łóżkiem telewizorem, biórkiem, szafkami i meblościanką by cieszyć się z makiety :D

Chłopaki... Nie róbmy OT.

Piszcie na temat :) Zmieści się czy nie :D
 
OP
OP
G

glowawojtas

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Jeżeli ta makieta to N-ka a deska ma wymiary podane w Cm to znaczy że wepchne to do szuflady :D

P.S. A jaki to jest promień łuku?? R2 R3 ?? Bo bym sobie zakupił podobny.
 

keylan

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
plusem jest to że bedziesz mógł wykorzystać części z Nki do budowy wąskotorówki w H0 (szyny na inne podkłady, koła i napędy taboru...)
 

Czerwek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#18
A ja zapytam o coś innego...
Misiek, jak kot reaguje na jeżdżące pociągi?
Pytam, bo niestety mój sie strasznie ugania i narobił mi trochę zniszczeń :(
 
OP
OP
G

glowawojtas

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#19
U mnie i z kotem się zmieści :) Tylko, że moje 4 koty trochę się boją :( Obserwują z dalek i czasem podejdą powąchają i spowrotem uciekną :D Teraz tylko biorę kartkę papieru i wszystko ładnie planuję :twisted: Jak coś z tego wyjdzie to dam foty. Mama powinna się zgodzić... Tylko części zakupić. Zdecydowałem, że nie kupię zestawu startowego. Trovhę drogo wyjdzie 500zł. Na razie kupię te 2 zwrotnice i tory na łuk co nie powinno 100zł przekroczyć. Potem dokupię sobię lokomotywę i wagony jak się coś uzbiera :)

Narysowałem rozplanowaną szufladę w paincie. Stosując łuki zewnętrzne jako R3 a wewnętrzne R2 do granic szuflady powinno być trochę miejsca. Na makiecie byłby zarównko las jak i pola miasto skałki i jezioro :) co sądzicie?
 

Załączniki

OP
OP
G

glowawojtas

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#20
Cop do tej makiety to jednak w szufladzie nie będzie. Zdecydowałem, że będzie w skali N. Mam zamiar zrobić ją na obszarze 60cm na 80cm. Po zabawie będzie przykrywana wiekiem op wysokości 15cm. Idealnie wpasuje się wiecie gdzie :) W szczelinę między łóżkiem a ścianą spowodowaną przez wystający komin :D Teraz tylko przedstawić pomysł mamie...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 67
Buduję makietę 5

Podobne wątki