• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama ___Dioramki / dioramy___Zonek

OP
OP
Zonek

Zonek

Aktywny użytkownik
Reakcje
376 4 0
#82
Fajnie,też planuję dioramki na nóżkach .Stabilniej i można przewódem np dwie trz takie łączyć .Mamy wtedy kawałek szlaku do prezentacji i jazdy
Można z tym że chyba lepiej chyba ciut większe, moja jest mała raczej półkowa pod jedną loczkę.

Dioramka super.Lecz jeśli ma służyć do prezentacji pojazdów to ok. Ale jeśli taboru także, to nie obawiasz się, że jak postawisz betonowy płot to nie zasłonisz toru i dolnej części prezentowanego taboru?
Tak masz rację będzie zasłaniać gdyż nasyp jest niski-nie wysoki, dlatego toteż zrezygnowałem z ogrodzenia o czym zapomniałem napisać.
Także dzienks za czujność (y).

[DOUBLEPOST=1453992091][/DOUBLEPOST]
To zależy od której strony będzie prezentowany :)
To też Adamie, choć lepiej jakby nie było jest od strony płyt.
 
OP
OP
Zonek

Zonek

Aktywny użytkownik
Reakcje
376 4 0
#84
Dioramka ukończona.:)
DSC03172.JPG
DSC03170.JPG
DSC03171.JPG
DSC03169.JPG



Przerobiłem również wcześniejszą dioramkę a mianowicie powstała ścieżka i zmieniona została zieleń, teraz też jest w pełni ukończona.:)

DSC03167.JPG
DSC03168.JPG
DSC03163.JPG
DSC03160.JPG
DSC03166-001.JPG
DSC03159.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.563 386 20
#86
Świetne te Twoje dioramki. Jeszcze, wzorem Daniela, dołożyć odpowiednie tło i będzie wyglądało jak w naturze.:)
 

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#89
Bardzo mi się u Ciebie podoba estetyka wykonania. Wszystko takie czyściutkie, przemyślane. Widać, że masz dużo cierpliwości.
 
OP
OP
Zonek

Zonek

Aktywny użytkownik
Reakcje
376 4 0
#90
Świetne te Twoje dioramki. Jeszcze, wzorem Daniela, dołożyć odpowiednie tło i będzie wyglądało jak w naturze.:)
Maciek dzięki za miłe słowa.
Ta mała wyszła bajka.
Michał, daj na tło jakąś fotke z lasu i będzie galansia.
Dawid, mam jakieś małe tło które miało być do dioramki z fragmentem rampy, jutro zrobię przymiarki i foty to wrzucę.
Małe formy modelarskie a najbardziej cieszą oko, świetna robota (y)
Dzięki Broda
Bardzo mi się u Ciebie podoba estetyka wykonania. Wszystko takie czyściutkie, przemyślane. Widać, że masz dużo cierpliwości.
Adamie tak już mam że lubię pracować a jednocześnie utrzymywać ład i porządek wtedy lepiej Mi praca idzie natomiast cierpliwości cały czas uczy Mnie modelarstwo.
 
OP
OP
Zonek

Zonek

Aktywny użytkownik
Reakcje
376 4 0
#92
Powstają kolejne dwie małe dioramki o wymiarach 38x15, jedna szlakowa zaś druga z koziołkiem oporowym.
Stan prac na dzień dzisiejszy - torowisko za szutrowane, wybarwione i posiane poszycie trawka polak 1mm dwa odcienie.
Jutro zakończenie i kolejne zdjęcia :).

Dioramka szlakowa.
DSC03396.JPG
DSC03395.JPG
DSC03394.JPG
DSC03415.JPG


Dioramka z koziołkiem.
DSC03401.JPG
DSC03399.JPG
DSC03404.JPG
DSC03398.JPG
DSC03417.JPG
DSC03420.JPG
DSC03416.JPG
 

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#93
Jak zwykle ładnie i estetycznie. Świetny pomysł na podstawkę. Jak się tylko uporam z makietą dla Młodego to chyba też zacznę takie cudeńka robić w miarę moich możliwości :)