• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama ___Dioramki / dioramy___Zonek

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12
#43
Naprawdę aż miło się ogląda Twoje prace. Aż trudno uwierzyć że to dopiero pierwsze podejścia. Gratuluję talentu!
 
OP
OP
Zonek

Zonek

Aktywny użytkownik
Reakcje
376 4 0
#46
Jak widać na zdjęciu najpierw szyna i część podkładów malowana pod kątem z aero farbami humbrol 113 z domieszką 33 -jki, kolor dobierany doświadczalne do uzyskania zadowalającej barwy, później centralnie od góry z aero malowanie humbrolem 100 z domieszką 33 również do uzyskania zadowalającej barwy, później zalewanie tłucznia, następnie sypanie piaseczku i zapuszczanie kropelek kleju (użyłem kleju Fallera i igielką), po całkowitym wyschnięciu patynowanie.
Do patynowania w tym przypadku użyłem pigmentow Mig'a (P030 Beach Sand wymieszany z 3004 Europe Earth) ponadto suche pastele w kolorach ziemistych jak również czerń i później już pędzelkiem wklepuje i jak trzeba to po całości między szynami przejeżdżam zwyczajnie paluchem i tak do zadowalającego efektu, na końcu całość utrwalam Fixerem Mig'a. Po wyschnięciu ewentualnie robię poprawki i finalnie znów utrwalam Fixerem. Ogólnie to ćwiczę i opieram się trochę na prawdziwych zdjęciach jak i Swojej wyobraźni wiec nie jestem w stanie opisać tego tak konkretnie od A do Z :)
 
OP
OP
Zonek

Zonek

Aktywny użytkownik
Reakcje
376 4 0
#47
Prace zmierzają ku końcowi na chwilę obecną całość wygląda tak:

DSC01135.JPG
DSC01136.JPG
DSC01137.JPG
DSC01141.JPG
DSC01142.JPG


Jeszcze zostało pomyśleć nad scenką rodzajową, dać jakieś tło i zamontować oświetlenie.
 

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#48
Ja bym tu dał scenkę kryminalną zakupu broni z jakiejś ruskiej ciężarówki i milicję rozpoczynającą aresztowania :)
 
OP
OP
Zonek

Zonek

Aktywny użytkownik
Reakcje
376 4 0
#50
Po dłuższej przerwie powstaje mała dioramka w wielkości HO o wymiarach 33cm dł. i 15cm szer. do prezentacji Lokomotyw.

1. Tor po przyklejeniu.
DSC01711.JPG
DSC01714-001.JPG


2. Tor po pomalowaniu.
DSC01791.JPG


3. Tor po za szutrowaniu i wybarwieniu oraz ukształtowanie ternu.
DSC01838.JPG
DSC01845-001.JPG
DSC01837.JPG


Następny etap zieleń niska.
 
OP
OP
Zonek

Zonek

Aktywny użytkownik
Reakcje
376 4 0
#53
czym traktujesz teren przed położeniem zieleni?
Bezpośrednio na korek sypię piasek i przesianą ziemię do kwiatków którą podwędzam małżonce :D, po czym całość spryskuję mgiełką wodną z atomizera i zalewam ze strzykawki wikolem rozrobionym w stosunku 1:2 ; 1:3 z dodatkiem kilku kropli płynu do mycia naczyń a po wyschnięciu delikatnie pudruję pigmentami Mig-a.
 
OP
OP
Zonek

Zonek

Aktywny użytkownik
Reakcje
376 4 0
#54
Zieleń niska na chwilę obecną wygląda tak, czekam na suchą (słomianą) by dosiać miejscowo wzdłuż torowiska itp.
Później dojdą krzaczki i może drzewka z komosy.

DSC01888.JPG
DSC01886.JPG
 
OP
OP
Zonek

Zonek

Aktywny użytkownik
Reakcje
376 4 0
#56
Przez dłuższy czas nic się nie działo, ale to nie znaczy że spocząłem na laurach :D, w miarę wolnego czasu coś tam podłubię.

Udało się dokończyć dioramkę do prezentacji Loczek.
DSC02121.JPG
DSC02123.JPG
DSC02124.JPG
DSC02128.JPG
DSC02129.JPG
DSC02119.JPG



Powstała także dioramka do prezentacji autek o wymiarach 25x20cm, stan na chwilę obecną, dojdą jeszcze jakieś krzaczki i przyjadą rowerzyści.
DSC02133.JPG
DSC02134.JPG
DSC02136.JPG