• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama ___Dioramki / dioramy___Zonek

Zonek

Aktywny użytkownik
Reakcje
376 4 0
#1
Witam, zakładam wątek w którym będę zamieszczał relacje i efekty Moich dokonań związanymi z modelarstwem.

Pierwszą rzeczą którą zamieszczam jest diorama z garażami odkupiona jakiś czas temu od jednego z kolegów z forum, odkąd diorama jest u Mnie postanowiłem wymienić całkowicie zieleń od podstaw (czyli od gruntu), tak więc zieleń niska jak i średnia jest Mojego autorstwa i oto efekty.
W planach jest jeszcze kilka drzewek, ze trzy brzózki, Dąb i może Klon, słupki hektometrowe, słupy telegraficzne no i następne zdjęcia będą już z taborem.
DSC00505.JPG
DSC00513.JPG
DSC00520-001.JPG
DSC00521.JPG
DSC00522.JPG
DSC00524.JPG
DSC00527.JPG
DSC00531.JPG
20141108_191137 Zonek.jpg
20141108_191157 Zonek.jpg
20141108_191200 Zonek.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Zonek

Zonek

Aktywny użytkownik
Reakcje
376 4 0
#2
W związku z tym że jako po TT-tce zostały Mi dwa flexy postanowiłem je wykorzystać i oto dioramka o wymiarach 60cm/20cm jak powstała z jednego z nich.
W planach jeszcze słupki hektometrowe i telegraficzne, oraz może jeszcze jakiś drzewka bo te dwie brzózki (robione ręcznie) to chyba za mało.


DSC00390.JPG
DSC00472.JPG
DSC00475.JPG
DSC00479.JPG
DSC00497.JPG
DSC00499.JPG
DSC00500.JPG
DSC00498-001.JPG
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Zonek

Zonek

Aktywny użytkownik
Reakcje
376 4 0
#4
I jako żeby drugi flex TT nie skręcał się po kątach powstają dwie oto takie małe podstawki o wymiarach 27cm/9cm.
Na chwilę obecną na obu torowisko wybarwione i zaszutrowane, następną czynnością będzie zieleń niska.

Oto pierwsza na której są już porosty.

DSC00458.JPG
DSC00459.JPG
DSC00462.JPG


I druga z nieco innym odcieniem szutru.

DSC00463.JPG
DSC00465.JPG
DSC00470.JPG
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#6
O placu i garażach rozmawialiśmy w klubie to już nie będę tu się czepiał, zwłaszcza że ich nie robiłeś.
Dioramki smaczne. Może te 'porosty' na torze powinny być bardziej wyschnięte, ale jest w dechę.
Możesz napisać czym malowałeś tor?
 
OP
OP
Zonek

Zonek

Aktywny użytkownik
Reakcje
376 4 0
#7
Pamiętam fundamenty itp..., poza całkowitą wymianą zieleni o czym pisałem wyżej, zapuściłem również washa w linie podziału płyt były zbyt blade (co widać na zdjęciach z tłem), teraz widać głębię i efekt wydobycia światłocienia.
Co do porostów to się zgadza, muszę się zaopatrzyć w bardziej wysuszone i wyblakłe kolorki.

Tor na małych dioramkach malowałem w następujący sposób:
- same podkłady uprzednio pryśnięte aerografem na popielaty kolor (Revell 75)
- po wyschnięciu podkładów dwukrotnie naniesiony wash oczywiście w odstępach czasu, do washa użyłem Thinnera Miga dwa kolory fabr olejnych Van Gogh w tubce dla plastyków (Ivory Black 701 i Vandyke Brown 403) mieszanka dobrana doświadczalnie , ponadto polecam jeszcze kolorki (Brunt Umber 409 i Brunt Sienna) , mając te trzy odcienie brązu i czerń można uzyskać naprawdę fajne odcienie rdzy.
- po wyschnięciu washa podkłady i kruszywo które było uprzednio barwione spatynowane jeszcze pyłem z suchych pasteli
- sama szyna malowana aerografem a w tym konkretnym przypadku farbą Revell 37 i Humbol 33 a mianowicie do 37-mki dodałem odrobinę 33-jki tak by złamać kolor ( tu też mieszanka dobrana doświadczalnie do uzyskania zadowalającego efektu), przy malowaniu szyny na pierwszej dioramce dodałem więcej czerni w efekcie czego kolor jest ciemniejszy a na drugiej mniej gdzie kolor jest jaśniejszy (mocniejszy).
- po całkowitym wyschnięciu szyn powsuwałem Je bardzo delikatnie w podkłady.
 
OP
OP
Zonek

Zonek

Aktywny użytkownik
Reakcje
376 4 0
#9
To posypka Auhagena przesiewna przez sitko by wytrącić tą najdrobniejszą gąbeczkę.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Zonek

Zonek

Aktywny użytkownik
Reakcje
376 4 0
#20
Druga z dioramek TT ukończona :). Fotki niestety przy sztucznym oświetleniu :(.

Grunt.
DSC00470.JPG

Poszycie.
DSC00635.JPG

Efekt końcowy.
DSC00645-001.JPG


W związku z tym że jeszcze znalazłem jakieś okrawki flexa, w przygotowaniu kolejna i chyba już ostatnia dioramka w tej wielkości:rolleyes:.
 
Ostatnio edytowane: