• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama ___Dioramki / dioramy___Zonek

OP
OP
Zonek

Zonek

Aktywny użytkownik
Reakcje
376 4 0
#61
Czym wykańczasz boki dioram. Z tym miałem największy chyba problem.
To jest taśma do obrzeży meblowych którą się przyprasowuje żelazkiem, Ja to robię opalarką, później docinam w zależności od tego jak jest ukształtowany teren, trzeba to robić bardzo ostrożnie i precyzyjnie gdyż siłowe cięcie powoduje wykruszenia taśmy. Dostępne w różnych kolorach i grubościach w Liroju, Castoramie ipt. dział drewniany.


a ja sie zapytam jak zrobiles slupki hektometrowe? i jak nalozyles cyfry kilometrow?

podziekowal
Słupki to Noch 14300 wypalane laserowo łącznie z cyferkami w grubym kartonie do samodzielnego malowania.

Możesz też podać wymiary tych słupków?
20mmx4,5mmx2mm
 
OP
OP
Zonek

Zonek

Aktywny użytkownik
Reakcje
376 4 0
#63
I dość po długiej zwłoce dioramki z rampą udało się Ją dokończyć, oświetlenie i tło zamontowane, scenka rodzajowa stworzona.

Zdjęcia z oświetleniem.
DSC02160.JPG
DSC02156.JPG
DSC02161.JPG
DSC02151.JPG




Przy zapalonym oświetleniu pokojowym.
DSC02157.JPG


Przy zgaszonym oświetleniu pokojowym.

DSC02155.JPG
 
OP
OP
Zonek

Zonek

Aktywny użytkownik
Reakcje
376 4 0
#69
Panowie spokojnie z tym handlem dziećmi :) to dziadek z wnuczką spotkał się z kumplem a tak szczerze powiem że nie bardzo wiedziałem jaką scenkę stworzyć na tak małym fragmencie nieczynnej rampy, więc wydumałem że będzie leżało tam trochę niewywiezionych dużych głazów po zburzonym kominie i będzie to miejsce spotkań towarzyskich, dorośli polotkują a dzieciaki będą miały gdzie poskakać.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#70
Panowie spokojnie z tym handlem dziećmi :) to dziadek z wnuczką spotkał się z kumplem a tak szczerze powiem że nie bardzo wiedziałem jaką scenkę stworzyć na tak małym fragmencie nieczynnej rampy, więc wydumałem że będzie leżało tam trochę niewywiezionych dużych głazów po zburzonym kominie i będzie to miejsce spotkań towarzyskich, dorośli polotkują a dzieciaki będą miały gdzie poskakać.
I tak właśnie było proszę Wysokiego Sądu.
 
OP
OP
Zonek

Zonek

Aktywny użytkownik
Reakcje
376 4 0
#72
I pomału powstaje kolejna dioramka półkowa o wymiarach 32x19cm z torem na podkładach betonowych i płytami drogowymi do prezentacji loczki i pojazdów.
Na chwilę obecną płyty skończone, tor pomalowany zaszutrowany i wybarwiony.
Trawka początkowa to Polak 1mm, trzy odcienie.
Dojdzie jeszcze ogrodzenie betonowe oddzielające tor od placu z płytami.

W najbliższym czasie dosadzanie wyższych trawek.

Całość na chwilę obecną wygląda tak.

DSC02672-001.JPG
DSC02671-001.JPG
DSC02674-001.JPG
DSC02677.JPG
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
#73
Moze to tylko ja tak lubie, ale moze by kolega przymyslal czy by tak nie warto troche obsmarowac te podklady coby nie bylo takiej roznicy pomiedzy rdzawoscia szyn i betonem?
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#80
Dioramka super.Lecz jeśli ma służyć do prezentacji pojazdów to ok. Ale jeśli taboru także, to nie obawiasz się, że jak postawisz betonowy płot to nie zasłonisz toru i dolnej części prezentowanego taboru?