• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama ___Dioramki / dioramy___Zonek

OP
OP
Zonek

Zonek

Aktywny użytkownik
Reakcje
376 4 0
#21
Pomału powstaje trzecia z dioramek w wielkości TT, na chwilę obecną tor został pomalowany farbami Humbrola 113 z dodatkiem 33 za szutrowany i wybarwiony przy użyciu suchych pasteli, jako najniższe poszycie postanowiłem wykorzystać kawałek starej maty Fallera.

Tor po pomalowaniu.
DSC00667.JPG

DSC00668.JPG

Tor po za szutrowaniu i wybarwieniu.
DSC00672-003.JPG
 
OP
OP
Zonek

Zonek

Aktywny użytkownik
Reakcje
376 4 0
#25
Dokładnie to Sony DSC-W170 , także Adamie pojechałeś z tym Nikonem :D:D:D:D.
Moja Żona się śmieje ze tym aparatem to tylko Ja umiem ładne zdjęcia robić :D.
 

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#27
10 baniek pikseli to nie mało :) Niby stary kompakcik ale rewelacyjne efekty. W 2008 kosztował koło tysiaka więc nie mało. Mój samsung umiera już śmiercią naturalną o choć wiele dobrego z nim przeżyłem w kompakty już nie pójdę. Dobra koniec off topa chociaż przydałby się temat w technikach o aparatach i sposobach na robienie zdjęć bo niektóre zdjęcia na tym forum aż się proszą o skórzany pasek na tyłku autora (moje też) :)
 
OP
OP
Zonek

Zonek

Aktywny użytkownik
Reakcje
376 4 0
#30
To wszystko na poletku doświadczalnym, zabawa w różne odcienie itd. lecz zgadzam się ze w tej trzeciej jeżeli chodzi o szynę i barwę kruszywa to dla Mnie też wygląda najbardziej zadowalająco :).
Zgodnie z sugestią przypudruję ją jeszcze wzdłuż szyn.
 
OP
OP
Zonek

Zonek

Aktywny użytkownik
Reakcje
376 4 0
#31
Kilka dni temu grzebiąc w piwnicy natknąłem się malutkie 5 litrowe akwarium o wymiarach 22cm na 14,5cm w którym kilka lat temu mieszkał Sobie bojownik i w głowie zaświtało aby wykorzystać je jako osłona do jakiejś malutkiej dioramki więc narodził się pomysł by zbudować malutki fragmencik rampy kolejowej.

1.Budowa
DSC00904.JPG
DSC00903.JPG


2.Stan na chwilę obecną.
DSC00931.JPG
DSC00926-001.JPG

Przy płytach jeszcze trochę pracy, następny etap tor.
 
OP
OP
Zonek

Zonek

Aktywny użytkownik
Reakcje
376 4 0
#34
Płyty wyciąłem ręcznie z kartonu ok 2 mm po czym przykleiłem do podłoża, po wyschnięciu dwukrotnie psiknąłem szarym matowym podkładem Dupli Color. Po wyschnięciu lekko zmatowiłem papierem ściernym o granulacji 600 by pozbyć się włosków z kartonu. Następnie płyty malowałem farbą w kolorze betonu od Fallera i od razu sypałem pigmenty (w większej ilości w kolorze betonu i miejscami biały dziubiąc pędzlem), trzeba robić to etapami gdyż farba Fallera szybko wysycha. Po wyschnięciu radzieckim narzędziem zagłady:D (skalpelem) wyżłobiłem szczeliny w płytach które zakitowane były od farby i pigmentow. Następnie nożykiem nacinałem płyty i odrywałem fragmenty kartonu by powstały wykruszenia które znów malowałem farbą Fallera i sypałem pigmenty. Po wyschnięciu na sucho przy pomocy szmatki cieniowałem całość pigmentami (betonowy, biały ,czarny) i znów miejscami rozcierałem papierem ściernym i tak kilkukrotnie do uzyskania zadowalającego efektu po czym całość delikatnie psiknąłem z aerografu matowym varnishem Valejjo. Na koniec w szczelinki zapusciłem rozcieńczony wikol o takiej konsystencji jak do zalewania tłucznia (może być trochę gęstszy) i sypałem drobniutki piasek Wąskotorowy a nadmiar ścierałem pędzlem.

Ogólnie robiłem to trochę metodą Daniela i Swoim wydzimisiem :D.
 
OP
OP
Zonek

Zonek

Aktywny użytkownik
Reakcje
376 4 0
#39
Pomału do przodu.
Tor po pomalowaniu.

DSC01018.JPG
DSC01023.JPG


Porosty na rampie gotowe natomiast część dolna czyli tor docelowo też będzie porośnięty gdyż dioramka ta ma przedstawiać nieczynny już fragment rampy.
Na koniec zostanie pomyśleć nad jakąś scenką rodzajową :).

DSC01033.JPG
DSC01040.JPG