• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

5-6 czerwca Dni Techniki Kolejowej 2009

Ł

Łukasz K

Gość
#2
W Krakowie to samo (jak co roku). Dla odmiany tym razem wybiorę Katowice (jutro) i Gliwice (pojutrze).Mam nadzieję, że u kolegów-sąsiadów będzie co oglądać ;)
 

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
191 0 0
#3
W Lublinie pokazy dzisiaj! Trzeba mieć nie po kolei w głowie, żeby zaplanować imprezę na piątek! Ani to wakacje, ani długi weekend! Siedzę w pracy, a tam nakładają nowe obręcze na koła :devil:
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#5
A ja się ucieszyłem, jak wczoraj w gazecie zobaczyłem reklamę DTK, jednak szybko sprawdziłem program w moim mieście i się okazało, że w zasadzie nic mnie nie zainteresowało.
A liczyłem najbardziej na jakieś wystawy taboru, na których mógłbym sfotografować może coś, co i tak potrzebuję pofocić. Ale lipa.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.080 140 0
#7
CoCu napisał(a):
jednak szybko sprawdziłem program w moim mieście i się okazało, że w zasadzie nic mnie nie zainteresowało.
Tia... Rozmach imprezy jest odwrotnie proporcjonalny do jej reklamy.

Słychać ją nawet moim ulubionym radiu - już zaczynam powoli mieć dość
;-)
 

rocketman

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Czy ktoś widział wogóle tą wystawę czy została odwołana? Gdzie jest aktualny program?

Pojechałem do Tarnowskich Gór a tam okazało sie że na peronie 1 nic nie ma. Przy hali targowej także. W technikum Kolejowym wisi plakat i skreślona data 5 czerwca. Zostało jedynie 6 czerwca ale nikt nic nie wie. W sumie z 3 punktów wystawy nie zobaczyłem ani jednego! Na moim dworcu gdzie ma być jutro wystawa znalazłem 1 plakat i żadnego konkretnego info. W necie jest dużo informacji ale jak widac nie pokrywaja sie z rzeczywistością.
 
OP
OP
xendx

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
W Katowicach jedynie nie było lokomotywy BOMBARDIER TRAXX EU43 i ET22
Były za to ST44 i SM31 w nowym malowaniu Cargo. Po za tym reszta była według harmonogramu tj.
- lekki pociąg ratownictwa technicznego,
- koparka dwudrogowa typu ATLAS,
- lokomotywa ET41,
- wagon towarowy serii H,
- pociąg sieciowy PS-00,
- samochód pogotowia technicznego,
- elektryczny zespół trakcyjny EN75 FLIRT firmy Stadler

Nastawnię też udało się zwiedzić.
 
Reakcje
0 0 0
#12
Owszem, Wrocław względem zeszłego roku na duży plus, na pewno więcej taboru, udało się zamienić słowo z kilkoma mechanikami, którzy tym razem przebywali w pobliżu swoich maszyn, jako bonus, koledze nawet udało się zakręcić nastawnikiem w Siódemce i na koniec przejechał długość peronu :D Tylko zabrakło wycieczek do nastawni, miały być a nie było, ktoś wie czemu?
 
Reakcje
0 0 0
#14
Ja byłem po południu, i usłyszałem od kilku kolejarzy, że właśnie jedna wycieczka wyszła rano, a potem "coś tam się stało" i już więcej nie było...
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#16
W Krakowie Dni Techniki Kolejowej nie powalały ilością taboru.
Wybrałem się pierwszy raz od kilku lat i niestety zawiodłem.
Co ciekawsze sprzęta wrzucam na fotkach; namiotów i dwóch stoisk reklamujących przewozy nie fociłem, bo to nie tabor :razz:
Zdjęcia z dnia dzisiejszego, jutro nie idę, bo nie ma po co.
 

Załączniki

Ł

Łukasz K

Gość
#17
5 czerwiec 2009 - KATOWICE

xendx napisał(a):
W Katowicach jedynie nie było lokomotywy BOMBARDIER TRAXX EU43 i ET22
Były za to ST44 i SM31 w nowym malowaniu Cargo. Po za tym reszta była według harmonogramu tj.
- lekki pociąg ratownictwa technicznego,
- koparka dwudrogowa typu ATLAS,
- lokomotywa ET41,
- wagon towarowy serii H,
- pociąg sieciowy PS-00,
- samochód pogotowia technicznego,
- elektryczny zespół trakcyjny EN75 FLIRT firmy Stadler
No niestety, a jechałem tam z myślą o EU43. Co do ET22 to chyba nie zdążyli ich oddać po modernizacji jeszcze. Tak to by pewnie przynajmniej jedną podesłali. Poza tym impreza udana. Niezapomniane wrażenia z PS-00, gdzie dało się oglądać z pomostu sieć trakcyjną. W świątecznym nastroju były też załogi lokomotyw ;)
W kolejności od lewej na torze 10, peronie 4 katowickiego dworca zaprezentowały się:
koparka, PRT.00, PS-00, EN75-004 PR Katowice, SM31-010, ST44-1244 (ex966) obie z CT Katowice, wagon typu Habbins, ET41-169z CT Czechowice-Dziedzice.

Udostępniona była także do zwiedzania w grupach nastawnia dysponująca Katowice "KO".
 

Załączniki

Ł

Łukasz K

Gość
#18
6 czerwiec 2009r. - GLIWICE

Jadąc z Krakowa do Gliwic miałem przesiadkę w Katowicach i przy peronie 4, torze 10 ujrzałem pustkę...niestety. Wsiadłem w swój 3313 i pomknąłem do Gliwic. Tego dnia pogoda wyjątkowo nie dopisywała: było pochmurno, chłodno i co jakiś czas padał przelotny deszcz. Pomimo to przy peronie pierwszym w Gliwicach było dość sporo miłośników kolei, pasażerów oczekujących swych pociągów, a także rodzin z dziećmi chcących zwiedzić wystawiony tabor. W kolejności od lewej stały: BR232-006 PTK Holding S.A. w Zabrzu, SM42-451 CT Katowice, sekcja w Gliwicach, SM31-101 CT Katowice sekcja w Gliwicach, pojazd energetyki WTM100.700 (nie mam pewności, czy dobrze serię napisałem), pojazd PLK do bieżących remontów torów. Przy peronie pierwszym, tylko torze na przeciwko tego, na którym były ustawione "eksponaty" jeździł "od semafora do semafora" pyskowicki Tkh49. To on wzbudzał największe zainteresowanie. Koło południa została "odpalona" "Ludmiła" i także można się nią było przejechać kilkanaście metrów w lewo i prawo. Na peronie pierwszym na przygotowanym odcinku toru był ustawiony wózek do sprawdzania -chyba - geometrii toru. W hallu dworca gliwickiego były "stoiska" PKP Cargo, PKP Telekomunikacja.
 

Załączniki

D

Dariusz

Gość
#20
Raczej powinno sie nazywac "Dni zabytkowego taboru kolejowego" O estetyce tych przemalowan nie warto nawet pisac . Niebieski z seledynowym tak pasuje jak wol do karety. A to malowanie Br-232 na zdjeciu Lukasza to pewnie tez jakis palant zaprojektowal :D :D :D
 

Podobne wątki