• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

5,28 m2 tortu z MICRO świata METALu i KITu

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
OP
OP
K

Konrad 0

Gość
#42
Wczoraj zaczęliśmy, a dzisiaj skończyliśmy kolejny fragment m2 Micro światka z Metalu i Kitu:
- miękkie zbocze wzmocnione mostem arkadowym, spod którego deszcz wypłukuje piasek i drobne kamienie.
- górne urwisko nad wzmocnieniem z kamiennych arkad.
- zieleń w narożniku mostu stalowego i wzmocnienia kamiennego arkad.
Robimy od A-Z fragment po fragmencie wraz z zielenią układaną przez Mistrza Daniela.
Trawy jeszcze nie były elektrosadzone z wyj. małego fragmentu - elektrosadzarka oczywiście najlepsza, czyli Rubikusa :), ale przede wszystkim będą dosadzane prądem wśród istniejących traw. Jak narazie użyte były maty Heki i Fallera.
Na koniec pozostawiamy sobie drobną infrastrukturę (pędnie, semafory, słupy telegraficzne, oświetlenie, etc.) i oczywiście finalne waloryzowanie pigmentami.
Pozdrowienia
 

Załączniki

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.514 33 0
#44
Chłopaki jestem dla was pełen podziwu. Jak tylko będę się wybierał do Warszawki na jakieś parę dni to na pewno was odwiedzę aby się zainspirować i dowiedzieć czegoś ciekawego i podpatrzeć cokolwiek. Aby mi tak szła robota jak wam ;) Powodzenia. Piękna makieta z ZAJEBISTYM klimatem ;) i z brakiem syndromu PŁASKIEJ DESKI :LOL:
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.363 33 1
#46
Witam i podziwiam :D . Chciałbym zadać pytanie, którego ABSOLUTNIE PROSZĘ NIE ODBIERAĆ JAKO PRÓBA KRYTYKI. Dotyczy ono zastosowanych urządzeń srk, a konkretnie szeregowego ustawienia tarczy zaporowej i semafora. Jest ono typowe dla sygnalizacji niemieckiej, choć pamiętam taki układ z lat osiemdziesiątych z trasy Wrocław Świebodzki - Malczyce. (utkwiło mi to w pamięci gdyż cała sygnalizacja kształtowa była napędzana elektrycznie :shock: - w tym czasie w Białymstoku rozmrażano pędnie i rozjazdy miotaczami ognia - Polska B :( ). Czy to oznacza, że w epoce w której osadzona jest makieta występował niemiecki system sygnalizacji? czy może makieta przedstawia stację z Dolnego Śląska? Z drugiej strony w Jeleniej Górze (w sumie też Ziemie Odzyskane) przed modernizacją były nasze niebieskie tarcze manewrowe oczywiście pozostające zamknięte przy sygnale "wolna droga" na semaforze.
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.363 33 1
#48
Sorki :oops: Ale czy wtedy stosowano taką sygnalizację? Pytam z ciekawości - może proszę o odpowiedź na PW aby nie zaśmiecać wątku moimi zainteresowaniami.
 
OP
OP
K

Konrad 0

Gość
#49
Ostatnie 3 dni to praca nad detalami:
- żurawie wodne waloryzował Daniel,
- warsztat za parowozownią i skrzynia z piaskiem Robert,
a ja robię zdjęcia :D - pozdrawiam Konrad

P.S. moja żona powiedziała, że te żurawie wyglądają jak zardzewiałe baterie do zlewu :cry: ,
dla zainteresowanych zostało nam kilka tych pięknych żurawi :p (PW)
 

Załączniki

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#51
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.629 71 19
#55
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Rewelacja!!!!!!!!!! Jak wy to robicie!? Uzyskaliście taki klimat, aż chciało by się tam być!!!!!
Czasem zastanawiam się czy patrzę na makietę czy na rzeczywistość.
 

Tomasz Wojczyk

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
5 0 0
#58
BHPowiec napisał(a):
dzisiaj do niczego sie nie przyczepie
A ja tak :D. Na zdjęciu poniżej przedstawiona jest sytuacja, która nie miałaby prawa zaistnieć w rzeczywistości - równoczesny sygnał zezwalający na jazdę na wszystkich semaforach wyjazdowych :D

Tak poza tym to za każdym razem, kiedy przeglądam Wasz wątek, długo zbieram szczękę z podłogi.
Makieta super - gratulacje.

Pozdrawiam.
Tomasz Wójczyk.
 

Załączniki

  • 505,8 KB Wyświetleń: 1.364
OP
OP
K

Konrad 0

Gość
#59
Tomasz Wojczyk napisał(a):
BHPowiec napisał(a):
dzisiaj do niczego sie nie przyczepie
A ja tak :D. Na zdjęciu poniżej przedstawiona jest sytuacja, która nie miałaby prawa zaistnieć w rzeczywistości - równoczesny sygnał zezwalający na jazdę na wszystkich semaforach wyjazdowych :D
Mogę tylko tyle dodać, że zdjęcia nasze prezentujemy w dziale "realcje", który rozumiem jako "relacje z budowy makiet i modułów" (jak na stronie głównej FKM), a nie "po budowie", chyba że w KRAKOWIE jest inaczej... :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
Pozdrowienia c.d. niebawem
 

Załączniki

Cobrix

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
93 1 0
#60
E tam, powinni Wam tego zabronic..... :)

Patrze na Wasza makiete potem patrze na moje nedzne dokonania i mi sie odechciewa cokolwiek robic widzac jak to na prawde powinno wygladac.

Wielkie brawa.
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Podobne wątki