• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK UMF - modele wagonów cystern typu 406R

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
Kocher, zupka Amino czy jakiś inny Knorr i masz zestaw cystern od Rangera :). Kuchnia poczeka, pomyśl że w tym czasie zmienią się trendy w designie kuchennym i będziesz bardziej na topie ;-). Zwłaszcza, że beczki są warte grzechu...
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
O nie! Zupki amino to ja w życiu nawet nie powąchałem a co dopiero się tym truć, ja jestem smakoszem i kuchnia dla mnie ważna jest, ale trochę będę musiał wygospodarować, jak nie w tym miesiącu to w następnym, bo beczułki piękne... a i w oryginale plan mój był taki aby do mojej czechowickiej trumienki od EFC zorganizować duuuuużo cystern, tak jak koło rafinerii w Czechowicach jadąc zwykłem widywać... pięknie by to pasowało do siebie...
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.442 7 1
ZBIERAMY CHĘTNYCH NA KOLEJNĄ SERIĘ WAGONÓW 406R. CENA TO 499ZŁ BEZ WZGLĘDU NA MALOWANIA. W WAGONIE SĄ INSTALOWANE SERYJNIE STALOWE BARIERKI, POMOSTY, DRABINKI ITP.
CHĘTNYCH ZAPRASZAM NA PW.
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.970 6 0
-teraz jest już co innego z tymi klapami mażnic ale pozwolisz ,że raz jeszcze to chcialbym omówić z Tobą -tylko zaznaczam ,że nie mam jakiego kolwiek złego zamiaru jedynie pozytywnie Ciebie prowokuję do osiągnięcia wybitnego efektu - dlatego poniewaz ,że w niedalekiej przyszłości chcę być jeżeli nie masz nic przeciw - klientem Twoich wózków i wagonów- więc pytam ,żeby nie było niepotrzebnych pisań w Twoim wątku o tych sprawach - czy życzysz sobie kilka moich uwag= sugestii w tej materii ? - odpisz mi czy tak czy nie
Kolega mnie z kimś pomylił , w Piotrkowie nie byłem nigdy , a Twoje stoisko oglądałem tylko dwa lata temu na hoby w Poznaniu ale o zagadaniu nie było mowy bo Kolega był oblegany i zajety- to tak ja pamiętam chyba ,że coś mi uszło uwadze i ja nie pamiętam po prostu ..
-okej to teraz czekam czy "tak" w obgadaniu kilku spraw w temacie czy nie - proszę pisz bez krępacji..
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.442 7 1
Nawiązując do tego wątku pragnę poinformować, ze nie używamy już wózków składanych z blach. Obecnie do wagonów montujemy wózki w całości odlewane z mosiądzu. Konstrukcja jest poprawnych wymiarów, proporcji. Parka wózków waży 40gr więc jest dobrą nisko położona masą, nisko środek ciężkości.
Wózki wyglądają mniej więcej tak - klik.

Przynajmniej do czasu tak wyglądały bo ostatnia wersja dostała jeszcze trochę poprawek. Dodatkowo mamy również wózki 25Tn np do węglarek FPL.
WP_20150623_003.jpg WP_20150623_004.jpg WP_20150623_005.jpg WP_20150623_006.jpg WP_20150623_007.jpg WP_20150623_008.jpg

Dawaj te uwagi to może coś jeszcze da się poprawić :)
Zawsze lubię konstruktywną krytykę.
Na spotkaniu w Piotrkowie był kolega który miał podobne sugestia dot. maźnic.
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.970 6 0
-okej - na wstępie żeby było wiadomo z czym Ty się mierzysz -mam na myśli WÓZEK WAGONOWY TYPU 1XTa , a więc wpierw przykład takiego wózka w skali 1:1
foto z http://www.el-tor.pl/wozek-wagonowy-typu-1xta-p-213.html


[DOUBLEPOST=1435098990][/DOUBLEPOST] okazuje się ,że są dwie grubości korpusów mażnic jedna jest taka jak Twoja poprawiona odlana bardziej płaska i druga , którą widać na zdjeciu bardziej wypukła
Ty wcześniej wykonałes takie

[DOUBLEPOST=1435099258,1435098823][/DOUBLEPOST]-i teraz -Twoje wózki tego typu wykonane z blaszek są dokladnym odzwierciedleniem rzeczywistości - czyli wg mnie nie ma wizualnego sensu tego odlewać - bo odlane wózki tego typu to nie ten klimat - ALE z kolei w Twoich blaszakach nie pasują klocki hamulcowe (płaskie)resory(płaskie) i te maznice - więc to trzeba właśnie wykonac metodą odlewu czyli tak jak Ty to robisz odlew z metalu lub z zywicy i dokleic na te blaszki wtedy wszystko się bedzie zgadzało idealnie i takie wózki kupuję od razu - wtedy tak wykonane Twoje wózki nie mają sobie (jak na razie) równych
- BO odlewane w całości tego typu nie sa "prawdziwe"- widac ,ze to odlew a to ma byc z blachy a ile mordegi ,zeby to obrobic - upodobnic do prawdziwych ( dla mnie H0 liczy się przede wszystkim w ujęciu makro bo to jest frajda dla oka ) - odlwane ramy - (ostoje)wózków O! -tak! ,- ale tylko trypu diamentowego czyli takie
to tak jak najbardziej - ale oczywiście usprężynowienie nie odlewane jako całość tylko odlane osobno z żywicy i wklejone czy doklejone
na koniec mojego wywodu moje stare ćwiczenia w tym temacie żywica od podstaw z bajerem

i przeróbka firmowych metalowych kól (zestawów kołowych) - bo warto ,zebyś równiez dla koneserów miał coś takiego w ofercie

[DOUBLEPOST=1435100873][/DOUBLEPOST]apropo ostatniego Piotrkowa - na jednej z Twoich fotek widać blaszaka typu Eaosa z wgnieceniami na burtach - tak jak to widać na tym kiepskim zdjęciu wykonałes jako pierwszy te wgniecenia wreszcie doskonale - tylko nie jestem pewny do końca czy to złudzenie czy nie - pokaż jak masz lepsze ujecie tego Eaosa z tymi wgnieceniami i pytanie czy ten Eaos będzie w wersji z otwieranymi drzwiami ?- bo jeżeli nie to również warto by było o tym pomyśleć - wtedy "takie" również chciałbym od Ciebie kupic
 
Ostatnio edytowane:

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.970 6 0
jedna jeszcze tylko maleńka uwaga do wózka wykonanego z blachy a dokładnie centralnie umieszczonej tabliczki znamionowej - tego nie traw wgłębnie bo to nieprawdziwie wyglada to maleństwo trzeba osobno wytrawić i przykleić w tym miejscu - a cecha PKP ni musi być na korpusie mażnicy no chyba ,ze dasz radę jeszcze mniejsze od tych ,które wykonałeś litery wyrzeżbić to jak najbardziej - bo te , które sa wytrawione sa sporo przeskalowane- ale to nie musi być
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.442 7 1
Dzięki za długi wywód. Teraz ja się do tego ustosunkuję.
Oczekiwania modelarzy a rzeczywistość to dwie różne kwestie.
Wózek 1XTa z blach jest ładny ale jego wykonanie np. w liczbie 100szt. a o takich ilościach teraz rozmawiamy graniczy z obłędem. W związku z tym będziemy odlewać wózki w całości oddając głębie detali dość perfekcyjnie.
Ponad to wózek z blaszek nie miał {przynajmniej dla nas} zadowalających właściwości jezdnych oraz masy. Obecnie komplet wózków z kołami waży tyle, że np. węglarka mogłaby być ze styropianu i też by dobrze jeździła.
Podobnie jest z wózkami Y25Tn.
I na koniec, jeśli ktoś będzie chciał dostać do zestawów wózki z blaszek to będzie taka możliwość. My w gotowych wagonach nie będziemy ich już montować z powyższych powodów.
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.970 6 0
- dzieki za odpoiedz , niestety nie potrafie lutowac i nie ciagnie mnie do tego zatem szukam strategii- najwazniejsze ,ze sa blaszki
- a mozna fotki Eaosa i innych ?
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
Hoart, to co piszesz może i ma sens, ale w modelarstwie jednostkowym, dla siebie. Lutowanie blaszek nie jest wielką sztuką i można sie tego nauczyć. Ja zgadzam się całkowicie z Rangerem, te wózki z blaszek się nie sprawdzały. Odlewane moim zdaniem i tak wyglądają lepiej niż blaszane nie mówiąc już o właściwościach jezdnych. Do moich węglarek od Rangera zastosowałem od razu wózki seryjne z wtrysku bo w zestawie były właśnie z blaszek a wtedy jeszcze nie było odlewanych. Może nie sa idealne ale nie jestem aż takim purystom.
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.970 6 0
Kolego Piotr66 ja jestem koneserem indywidualnym i dlatego szukam sensu tylko dla swojej zabawy "dla oka ",nie mam nic wspolnego z masowa produkcja , zbytem i nieprawdopodobnymi wlasciwosciami jezdnymi - tak , ze dla mnie sama tylko ostoja takiego wozka musi byc z blachy a nie z odlewu - chyba , ze model posiada typowe lane elementy chocby taki wozek typu diamond - obojetnie czy typu PKP , rosyjskiego czy amerykanskiego - ale nie ma problemu blachy sa , mozna je kupic i zlecic ktoremus ZNTK-owi do polutowania - zreszta po co to lutowac jak to mozna po prostu skleic samemu - ja nie uznaje kompromisow modelarskich i wytworczych - za to uznaje polfabrykaty tak jak to jest w realu - zadnej kinematyki krotkiego sprzegu i tak dalej
-
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.667 12 2
Hoart, nie pozostaje Ci nic innego jak zakasac rekawy, zagryzc zeby, wziac lutownice do rak i nauczyc sie lutowania. Bedzie przyjemne z pozytecznym.
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
Czy jest ktoś w stanie podać mi dokładny wymiar zaznaczony na zdjęciu żółtą linią ?
Odległość od środka wózka do początku gniazda sprzęgu.

DSC02694.JPG
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.442 7 1
Szanowni koledzy, właśnie zbieramy zamówienia na wózki. Odlewamy je w tym tygodniu a potem będę niedostępne do połowy sierpnia.
Jeśli ktoś jest zainteresowany 1XTa czy Y25Tn to piszcie tutaj.
 

Podobne wątki