• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK UMF - modele wagonów cystern typu 406R

OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.441 7 1
Przy zakupie wićej niż 4 sztuk cena zestawu podlega negocjacji.
Zostało 28 beczek, znalazły się tez 4 sztuki DEC. Zzapraszam chętnych na PW.
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
Po dłuższej przerwie znalazłem trochę czasu, żeby popracować przy modelu. Brakuje tylko rury spustowej i może w przyszłości jeszcze uda się dorobić wyposażenie podwozia.

Podsumowując, model w składaniu całkiem przyjemny, jedyny element, który spędza sen z powiek, to drabinki; ich wygięcie bez uszkodzenia i specjalistycznego sprzętu moim zdaniem graniczy z cudem, na tym elemencie niestety poległem.


Więcej fotek modelu w galerii
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.441 7 1
Doskonała robota Karol. Cysterna prezentuje sie znakomicie. Jedyne co bym poprawił to dałbym ciągłą spoinę pod okapnikiem zamiast mocowań punktowych.

Jesli sa jeszcze chętni to mam zestawy w kalkami na IV i V ep. Można też zamawiac gotowe zysterny. Zapraszam wszystkich na PW.
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
Ranger napisał(a):
Doskonała robota Karol. Cysterna prezentuje sie znakomicie. Jedyne co bym poprawił to dałbym ciągłą spoinę pod okapnikiem zamiast mocowań punktowych.
Miała być ciągła, ale nie wyszła, muszę poszukać jakiegoś kleju z wygodnym dozownikiem bo igłą mi to nie wyszło jak należy :(
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
stach_4444 napisał(a):
To w końcu po której stronie powinno być większe, a po której mniejsze :?:

U mnie jest odwrotnie ze względu na błąd w instrukcji skladania, który spowodował, że cała rama została źle złożona.
 
Reakcje
38 0 2
Zamówiłem i dostałem jedną a cysternę. Chciałem ja składać, ale zauważyłem, że mam instrukcję do wózka jedynie, czy mógłbym prosić o instrukcję do reszty?
 

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
303 0 0
karol_mar napisał(a):
stach_4444 napisał(a):
To w końcu po której stronie powinno być większe, a po której mniejsze :?:
U mnie jest odwrotnie ze względu na błąd w instrukcji skladania, który spowodował, że cała rama została źle złożona.
Oj, chyba nie jest to błąd składania, tylko jakieś odbicie lustrzane na etapie projektowania, trawienia...
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
W tym przypadku Piotrze chodziło o to, że elementy ramy w instrukcji były źle oznaczone, przze co rama została złożona odwrotnie. Pisałem o tym wcześniej w tym wątku, po czym w instrukcji zostały naniesione poprawki - sprawdź, czy masz aktualną. Mój model niestety padł ofiarą i już się tego nie odwróci, ale mam nadzieję, że dzięki temu inni skorzystają i nie popełnią błędu przy montażu.
 

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
303 0 0
Karol, ale w tym przypadku nie chodzi o sygnalizowany wcześniej błąd, tylko kolejność tablic przestawczych hamulców, które w modelu są zamienione miejscami. Wystarczy spojrzeć na fotkę oryginału. Mniejsza powinna być bliżej środka wagonu, a większa bliżej wózków. Model na stronie UMF ma dobrze rozmieszczone te elementy. Model który składam ma te element zamienione. Na szczęście wystarczy je odłamać i przylutować poprawnie :D
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.441 7 1
Zostały dwa ostatnie zestawy DEC i PEC IVep. Przy zakupie większej ilosci możlowa negocjacja ceny zestawów.
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.441 7 1
Znów dostępne sa oznaczenia DEC na 406R. IVep. jest też dostępna. Chętnych za zestawy zapraszam na PW. Można też zamawiać gotowe wagony.
 

Podobne wątki