• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele 40 lat KKMK Wystawa Makiet Kolejowych - MIM Kraków 4-6.12.2015

Adam

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
81 1 0
#21
Ja ze swej strony chciałbym podziękować głównemu organizatorowi imprezy SAPEROWI oraz jego współpracownikom za przygotowanie świetnej imprezy. W tym roku udało mi się wystawić swoją stację, która przez 3 dni miała poligon doświadczalny, ale bez problemu sobie z tym poradziła. Dzięki wielkie również kolegą z BGM-u za ciekawe manewry między Adamowem a GS-em.
 

King

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
241 1 0
#25
W imieniu swoim i kolegów z Beskidzkiej Grupy Modelarskiej dziękujemy organizatorom za możliwość udziału w tej imprezie za miłą atmosferę jaka przypisana jest tej wystawie w zabytkowej zajezdni .:rolleyes:
A tak że koledze Adamowi ze stacji Adamowo za super manewry :)
Przy okazji wolnego czasu podzielę się formami
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#26
Ja również chciałbym podziękować Organizatorowi za możliwość udziału w tej jubileuszowej imprezie, za miłą atmosferę oraz możliwość odskoczni od bieżących spraw.
Miło było spotkać wielu Kolegów Modelarzy, z którymi człowiek sobie pogawędził tak tematycznie, jak i również o pierdołach :)

Dziękuję wszystkim za świetną zabawę (y)

Już w zasadzie jest normą spotkać czarującą Siódemeczkę na trasie, więc i na imprezie KKMK nie mogło być inaczej :)

KKMK 01.jpg

Byłe też skład do plewienia torów.

KKMK 03.jpg

Jak to u nas na południu często, gęsto pociągi też łapią na fotoradar - ciekawe ile punktów przywalili maszyniście ?

KKMK 05.jpg

Bez względu na epokę, ten elektryk zawsze wzbudza ogromne zainteresowanie - Popylająca Dziewiąteczka ze składem.

KKMK 06.jpg

Czasem coś ciekawego można dojrzeć nie tylko przez dziurkę od klucza :)

KKMK 07.jpg

Smutny Sputnik na małej czarnej.

KKMK 08.jpg

Ale nie wszędzie było spokojnie, bo i manewry przynosiły nie lada emocji, gdy ...

KKMK 09.jpg

.. nagle okazywało się, że na kursie kolizyjnym stoją wagony - było blisko i prawie złomowisko :)

KKMK 10.jpg

Niektórzy narzekali co prawda na zasięg, ale u nas sieć pracowała bez awarii :)

KKMK 11.jpg

Najpiękniejsze w swej robocie zawsze były stonki, a za nimi wagoników ogonki ...

KKMK 13.jpg

... nie tylko towarowe, ale i osobowe np. Bipy, zbierały od zwiedzających zachwyty.

KKMK 14.jpg

C.D.N. (czyt.ciąg dalszy nie nastąpi).
 

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.054 36 0
#28
Dzięki wszystkim za super imprezę. Miło było poznać Was osobiście, porozmawiać i powymieniać doświadczenia. Z całą pewnością zobaczymy się znowu bo BGM szykuje sporą ofensywę makietową ;)


Ja ze swej strony chciałbym podziękować głównemu organizatorowi imprezy SAPEROWI oraz jego współpracownikom za przygotowanie świetnej imprezy. W tym roku udało mi się wystawić swoją stację, która przez 3 dni miała poligon doświadczalny, ale bez problemu sobie z tym poradziła. Dzięki wielkie również kolegą z BGM-u za ciekawe manewry między Adamowem a GS-em.
Tobie Adam szczególne dzięki za świetną współpracę z zawiadowcą stacji ;)
 

MeteorKKR

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
216 8 0
#30
Zdjęcia ciekawe, ale ja jednak wolę jak fotka jest naturalna i oddaje rzeczywistość, a nie kreuje swoją wizję.
Zdjęcia właśnie są jak najbardziej naturalne i oddające rzeczywistość (proszę poczytać co to jest HDR i z czym się to je i o co w nim chodzi ;) ).
Natomiast przy mocnym świetle słonecznym które było chwilami na modułach, nie było szans uchwycenia czegokolwiek robiąc normalne pojedyncze zdjęcie (ci co byli widzieli i wiedzą o co chodzi) zaś robiąc właśnie HDR'a jest jedyna możliwość przedstawienia na zdjęciu obrazu jaki rejestruje ludzkie oko, a co przekracza mozliwości jakiegokolwiek aparatu fotograficznego :)

Kolejna porcyjka zdjęć ;)


20151204 07.jpg


20151204 04.jpg


20151205 09.jpg


20151205 10.jpg


20151206 02.jpg


20151206 04.jpg


20151206 07.jpg


20151206 09.jpg


20151206 14.jpg


IMG_0088.JPG


20151205 032.JPG


20151205 047.JPG


:cool:
 
Ostatnio edytowane:

krakowiak

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
980 23 0
#31
A mnie zdjęcia Meteora bardzo się podobają :) a już wagon kłonicowy z ładunkiem drewna, w świetle popołudniowego słońca wychylającego się zza chmur wymiata (y)
 

King

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
241 1 0
#33
to parowozik kolegi @ Merlin myślę że się nie mylę a jeśli tak to On to poprawi
dzięki maciek że byliście i pozdrowienia dla Taty ;) powrotu do zdrowia
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#34
Zdjęcia właśnie są jak najbardziej naturalne i oddające rzeczywistość (proszę poczytać co to jest HDR i z czym się to je i o co w nim chodzi ;) ).
Natomiast przy mocnym świetle słonecznym które było chwilami na modułach, nie było szans uchwycenia czegokolwiek robiąc normalne pojedyncze zdjęcie (ci co byli widzieli i wiedzą o co chodzi) zaś robiąc właśnie HDR'a jest jedyna możliwość przedstawienia na zdjęciu obrazu jaki rejestruje ludzkie oko, a co przekracza mozliwości jakiegokolwiek aparatu fotograficznego
Ja jednak pozostanę przy swoim zdaniu, mnie się takie poprawianie rzeczywistości nie bardzo podoba, kolory są za ostre i za bardzo nasycone, ja widzę rzeczywistość bardziej stonowaną (może to kwestia mojego wzroku ;)). I nie bardzo mnie interesuje co to jest HDR, ważne jest dla mnie ogólne wrażenie. Ale zdjęcia ogólnie bardzo fajne, a reszta to już kwestia indywidualnego odbioru.
 

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.371 2 0
#35
O a co to za parowozik na moim łuczku ? Jak w sobotę rano wyjeżdżałem to go jeszcze nie było… :niepewny:
Tak jak king wspomniał, to mój parowozik, który dojechał w sobotę popołudniu :)

A wszystkim uczestnikom chciałbym podziękować za niesamowity klimat wystawy, którzy sami tworzą. Możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na stacji węzłowej Jarków, czy stacji Tychy dają mega doświadczenie! Brawa również dla Adama, który z kolegami z BGM'u bez przerwy zapewniał ruch na naszej bocznicy.

Moja relacja wkrótce ;)
 

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#38
I ja chciałbym serdecznie podziękować organizatorom z KKMK za zaproszenie mnie do wspólnego udziału podczas wystawy makiet jak i wszystkim, którzy brali w niej udział.
Tym razem zdjęcia bez taboru.:)
KKMK 1.JPG
KKMK 2.JPG
KKMK 3.JPG
KKMK 4.JPG
KKMK 5.JPG
KKMK 6.JPG
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.645 133 3
#39
Również bardzo chciałem podziękować za udział w imprezie i jej organizację. Szczególnie Saperowi któremu obiecałem obsmarowanie na łamach forum jak to mu nie wyszło .... niestety nawet mu się udało ;/
Uczestnicy naprawdę się starali żeby ciągle na posterunkach coś się działo, do tego stopnia że przez ostatnie dwa tygodnie tyle nie chodziłem i nie stałem co podczas imprezy :D
Mam też nadzieję że na kolejnych imprezach będzie coraz więcej H0e (ja obiecuję poprawić detale, spolaryzować krzyżownice:) oraz przyciąć trawę).

Pozdrowienia dla: (kolejność przypadkowa)
Wesołej kompanii :)) what happens w gdzieś tam, gdzieś tam, pozostanie tam, tam,
Dla delegacji ŁKMK,
Dla delegacji HAZERO Poznań,
Dla delegacji TMM,
Dla tych, którzy wiedzą skąd pierwotnie wzięła się nazwa BGM (cóż musieliście to zmienić, pierwotna nazwa nijak się miała do tego co robicie. Oby tak dalej!),
Dla całego KKMK,
Grześ dla Ciebie w szczególności :),
Dla wszystkich uczestników,
Gości, którzy nas odwiedzili i nie bali się z nami rozmawiać,
Dla czerwonych ust,

oraz wszystkich, o których zapomniałem :)


Mam nadzieję że do zobaczenia najpóźniej w przyszłym roku na mikołajkach w MIM! Niech moc będzie z wami!
 

Podobne wątki