• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa 3,2,1....0 start:)

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
359 5 1
#83
To podniosę poprzeczkę! To na zdjęciu z linka to jest naprężownia z naprężaczami pojedynczymi, ale były (są) naprężownie z naprężaczami grupowymi:podstepny:
 
OP
OP
Hico

Hico

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#85
To podniosę poprzeczkę! To na zdjęciu z linka to jest naprężownia z naprężaczami pojedynczymi, ale były (są) naprężownie z naprężaczami grupowymi:podstepny:
Zostają pojedyncze:D[DOUBLEPOST=1373575855][/DOUBLEPOST]
Można o tym poczytać np. tu: http://www.kontrakt-bhp.com.pl/paul/kolej/srk_pednie.php (warto..)
Poniższy rysunek naprężacza grupowego z tej właśnie strony.
Przeczytałem dziękuje:)
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
374 26 4
#95
Nie jestem takim szpeniem jak bym chciał, ale konstrukcja nie powinna wystawać poza mur. Albo raczej odwrotnie - mur powinien byc zlicowany z szachulcem.
Błędy w łączeniu elementów to inna sprawa, ale dla przeciętnego lejka będzie piknie.
No i kolor drewna raczej powinien być ciemniejszy, chyba że budujesz w I epoce...
 
OP
OP
Hico

Hico

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#96
Nie jestem takim szpeniem jak bym chciał, ale konstrukcja nie powinna wystawać poza mur. Albo raczej odwrotnie - mur powinien byc zlicowany z szachulcem.
Błędy w łączeniu elementów to inna sprawa, ale dla przeciętnego lejka będzie piknie.
No i kolor drewna raczej powinien być ciemniejszy, chyba że budujesz w I epoce...
Widziałem takie co wystawał i dlatego zrobiłem wystające lekko, trochę. Błędy w łączeniu to pewnie jakaś grubsza sprawa:)
To będzie nastawnia po odrestaurowaniu bo kieruje się rewitalizacjami jakie mam w Łodzi jeżeli chodzi o mur a jeżeli chodzi o Prus to okolicach zachodniopomorskiego jest trochę tego.
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
374 26 4
#97
Widziałem takie co wystawał
Ja widziałem wiele takich co wystawały, ale żaden nie był prawdziwym pruskim murem tylko nanibowo ochetany dechami.
Wystawanie drewna byłoby nielogiczne, bardzo by zmniejszało trwałość.
Chętnie zobaczę takie przypadki. Serio.
A to miało przede wszystkim działać, dopiero potem wyglądać.

Jako komercyjna zabawka dla ignorantów jest w dechę.
 
OP
OP
Hico

Hico

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#98
Ja widziałem wiele takich co wystawały, ale żaden nie był prawdziwym pruskim murem tylko nanibowo ochetany dechami.
Wystawanie drewna byłoby nielogiczne, bardzo by zmniejszało trwałość.
Chętnie zobaczę takie przypadki. Serio.
A to miało przede wszystkim działać, dopiero potem wyglądać.

Jako komercyjna zabawka dla ignorantów jest w dechę.
Oki zacząłem myśleć jak coś zaradzić i mam plan. Bo po twoim wpisie zacząłem ryć karton ale to może zaszkodzić i nie dać efektu za dużo a jeszcze uszkodzić cegłę, ale dorzucenie warstwy cegieł na obecną wyrówna poziom i powinno być dobrze:) Ale tu wystaje;)http://www.digart.pl/praca/6277085/Szachulec.html
 

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
191 0 0
#99
Deski robisz z forniru? Jeśli tak to po prostu weź cieńszy i będzie dużo lepiej. Przy grubości 0,25 prawie nie będzie widać. Można tez lekko zeszlifować krawędzie drobnym papierkiem.
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
374 26 4
To jest budynek szachulcowy, a nie klasyczny mur pruski. W takich często pola były wypełniane beleczem zlepionym gliną (tutaj - deski z glinianą paciają). Albo bloczkami z suszonej gliny. Poza tym jak się przyjrzysz, to widać że od ścian odpadł tynk. 50 lat temu było na równo.
Ale wstawki z kartonu z wzorem cegieł załatwią sprawę :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 16
Buduję makietę 35

Podobne wątki