• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa 3,2,1....0 start:)

K

Konrad 0

Gość
#62
Dobarwianie cegiełki... Wsumie pytanie do forumowiczow czy wrzucać mam fotki z etapów budowy bo jak nikomu to nie pomaga to bedą końcowe realizacje pokazywał by forum nie zaśmiecac.
Wrzucaj, wrzucaj, jest teraz dobry czas, bo jak ja ruszę od września z budową parowozowni, to będziesz maił konkurencję w kinie domowym naszego forum :ROFL:
 
OP
OP
Hico

Hico

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#63
Hubert ma rację, ściany w tego typu budownictwie są grubsze. Mój pomysł ''modułowej'' zabudowy wnętrz strażnicy Auhagena. Jeden segment ma drzwi wejściowe, a drugi ścianę tylną. Wszystko zależy do którego budynku będzie zamontowane-ustawienie na makiecie. Parapet musi być a okno jest we wnęce w murze.
Chodzi mi o kolor ścian oczywiście nie o biały tylko o żółty producent ocień w która stronę mieszałeś wszystko:)
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
843 77 5
#64
Chodzi mi o kolor ścian oczywiście nie o biały tylko o żółty producent ocień w która stronę mieszałeś wszystko:)
Bez wariacji;) to Humbrol 118, albo 119 chyba...
Do dziś żałuję, że w papierach u kumpla leżała teczka maszynopisu ''Wytyczne materiałów stosowanych w gospodarce budynkami PKP'' czy jakoś tak i były też tam kolory farb, które powinny być stosowane na PKP.
 

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
167 1 0
#68
Ktoś mi wytłumaczy fenomen tej zerówki? Wygląda to nie lepiej niż H0 a ta relacja nie umywa się do byle jakiej w innej skali. Ot budynek rozciąganięty na 4 strony. Co tu takiego fajnego? Za cholerę nie widzę....
 
OP
OP
Hico

Hico

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#70
Pamiętaj, że w środku nastawni też stosowano lamperię.;)
Wogóle to muszę znaleść jak wyglądało to pomieszczenie pod nastawnia, czyli liny odwazniki bo pusto nie moze zostać:)[DOUBLEPOST=1373348454,1373348124][/DOUBLEPOST].
Te otwory w wewnętrznej ścianie to jak wycinasz i jak ściągasz ich wymiary z modelu ??
Będą zestawy dodatkowe do waloryzacji pomieszczen. Przy budowie mojej są projektowane i wycinane laserowo. Bo samemu tez próbowałem ciężka praca ale da sie tylko zajmuje to godzinę a nawet 2. Kawałek kartonu w rękę następnie ołówkiem odwzrowujemy to łatwe bo są cieniutkie gotowe ściany nożyk papier scierny i gotowe:)[DOUBLEPOST=1373349669][/DOUBLEPOST]
Ktoś mi wytłumaczy fenomen tej zerówki? Wygląda to nie lepiej niż H0 a ta relacja nie umywa się do byle jakiej w innej skali. Ot budynek rozciąganięty na 4 strony. Co tu takiego fajnego? Za cholerę nie widzę....
Bo na zdjęciach może tego nie widać dla ciebie. A moze dla ciebie nie ma różnic dla mnie jest bardzo duża. Przedwszystkim na luzie sie ogląda budynek nie na bociana. Na detale można patrzeć długo i swobodnie spróbuj u siebie tak długo patrzeć na biurko książki krzesło jak masz w swoich budynkach. A jak zobaczysz na żywo to bedzie w 100% wiedział czy ci sie podoba czy też nie.A moje umiejętności modelarskie oceniam na 3 w skali do 10 moze dlatego nie widać fenomenu 0:)[DOUBLEPOST=1373349763][/DOUBLEPOST]Podłoga wczoraj malowan dziś wyschła lepiej potem wstawie zdjęcie.
 

Załączniki

OP
OP
Hico

Hico

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#71
Ściany wyrównane podłoga wyschła i ma fajniejszy odcień według mnie:) kto ma zdjęcia jak wyglądają właśnie pomieszczenia z liniami i cięgnami.[DOUBLEPOST=1373402847,1373401304][/DOUBLEPOST]Wstępna przymiarka czy bale drewniane mogą być w tym kolorze. (Plan od górny zrewiralizowana stacja V epoka)
 

Załączniki

K

Konrad 0

Gość
#72
Ktoś mi wytłumaczy fenomen tej zerówki? Wygląda to nie lepiej niż H0 a ta relacja nie umywa się do byle jakiej w innej skali. Ot budynek rozciąganięty na 4 strony. Co tu takiego fajnego? Za cholerę nie widzę....
Szanowny Kolego, a na co patrzysz...? Czy masz przypadkiem model budynku w skali 0 przed sobą w realu, a nie na monitorze...???
Jeśli tak, to pokaż nam ten model, a jeśli nie, to zapraszam Cię w odwiedziny, abyś zobaczył na własne oczy i w naturze budownictwo, a przy okazji i modele w skali 0 :). Wtedy Twoja ocena będzie obiektywna.
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
2.082 16 2
#73
Fenomenem jest sama skala odniesienia. W 0 nie trzeba patrzeć przez lupę by dojrzeć szczegóły .W 0 można dostrzec falowanie kolorów ( choćby na podłodze którą widać w budynku Hico; nie do zrobienia w H0)
W 0 nie trzeba zaburzać proporcji by dobrze wyglądało. W 0 wszystko wygląda naturalniej z racji wielkości.
0 jest większe. A jak powszechnie wiadomo większe znaczy lepsze.
Trzeba najpierw czegoś dotknąć by móc to krytykować.
 
OP
OP
Hico

Hico

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#75
Może Tomek Stangel ma w 0 i w H0 skończone 2 budynki takie same by postawić obok siebie i cyknąć fotkę to by było dobre porownanie.
 
OP
OP
Hico

Hico

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#78
To tylko tak pokazane zrobione moze w 30%.Meble wcisniete probnie wiadomo co bedzie na srodku:) tablica bedzie z lampkami jak bedzie wiadom jak szlak bedzie wygladał to bedzie taki odwzorowany na ścianie :) macie zajecia jak to wyglada wszystko pod nastawnia bo niechce by na dole zostało pomieszczenie puste.
 

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
359 5 1
#79
To jest nastawnia dla urządzeń mechanicznych pędniowych. U góry powinna być nastawnica z dźwigniami i aparat blokowy na podstawie z drążkami przebiegowymi i za nimi skrzynia zależności. To wszystko mniej więcej po środku wzdłuż pomieszczenia. Wielkość nastawnicy i aparatu blokowego zależy od wielkości okręgu nastawczego obsługiwanego przez nastawnię, Przy ścianie z oknami od frontu biurko dla dyżurnego/nastawniczego na którym jest centralka telefoniczna/telefon i książki w których prowadzi się dokumentację zwiazaną z ruchem pociagów. Na tylnej ścianie szfy kablowe kabli teletechnicznych. W pomieszczeniu poniżej powinna być naprężownia dokładnie w miejscu gdzie przed budynkiem jest zwrotnia główna - to ten prostokąt z przodu
 
OP
OP
Hico

Hico

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#80
To jest nastawnia dla urządzeń mechanicznych pędniowych. U góry powinna być nastawnica z dźwigniami i aparat blokowy na podstawie z drążkami przebiegowymi i za nimi skrzynia zależności. To wszystko mniej więcej po środku wzdłuż pomieszczenia. Wielkość nastawnicy i aparatu blokowego zależy od wielkości okręgu nastawczego obsługiwanego przez nastawnię, Przy ścianie z oknami od frontu biurko dla dyżurnego/nastawniczego na którym jest centralka telefoniczna/telefon i książki w których prowadzi się dokumentację zwiazaną z ruchem pociagów. Na tylnej ścianie szfy kablowe kabli teletechnicznych. W pomieszczeniu poniżej powinna być naprężownia dokładnie w miejscu gdzie przed budynkiem jest zwrotnia główna - to ten prostokąt z przodu
super dziękuje. Tylko jak wygląda naprężownia bo fotek nigdzie nie widzę:(
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 16
Buduję makietę 35

Podobne wątki