• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

24-osiowiec

Ufo

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
266 1 1
#24

Norca 24 w składzie "skrajni", na odcinku Wrocław Osobowice - Wrocław Sołtysowice. Jeden z większych generatorów, jakie wyjeżdżały z wrocławskiego zakładu.
 

Ufo

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
266 1 1
#31

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#32
Kolego Ufo, pokaż mi choć jedno zdjęcie w tym temacie wagonu z zagłębioną podłogą. Tytuł tego tematu jeżeli miałby być zmieniony to bardziej by pasował na taki; [Ładunki o przekroczonej skrajni przewożone koleją.] Bo w tym temacie są pokazywane wagony 24 oraz 32 osiowe.
 

Ufo

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
266 1 1
#33
Kolego Ufo, pokaż mi choć jedno zdjęcie w tym temacie wagonu z zagłębioną podłogą. Tytuł tego tematu jeżeli miałby być zmieniony to bardziej by pasował na taki; [Ładunki o przekroczonej skrajni przewożone koleją.] Bo w tym temacie są pokazywane wagony 24 oraz 32 osiowe.
OK, z zagłębioną podłoga się nie pojawiły, ale może warto byłoby to zmienić? Też służą do takich przewozów. A z wagonów wieloosiowych, jest jeszcze 20-osiowy, z tego co zauważyłem na szybko ;) Tak czy siak nazwa tematu odbiega już od tego, co się tu pojawia.
 

Kanclerz

Znany użytkownik
Reakcje
363 2 0
#35


Strasznie ciężko było to jakkolwiek wykadrować bez morza słupów i krzaków ale mamy na zdjęciu chyba największy istniejący wagon - Norcę32.

6.01.2018/ Wrocław ul. Żmigrodzka przy CH Marino.
 

Ufo

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
266 1 1
#37
Owszem, jest to wagon 32 osiowy, ale nie jest to Norca 32. ;)
Na wagonie nawet jest wielkie logo producenta... no ale miłośnicy przyjmują zasadę niektórych kolejarzy - wszystko co wieloosiowe i przekroczona skrajnia, to "norka" (celowo przez "k", bo większość z nich nawet nie wie, co to słowo znaczy ;)