• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja 24-ka w robocie - irokez46

OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#83
Dziś dzień malowania.
11 001.JPG


Golf będzie w srebrnym kolorze, tutaj użyłem Tamiya X32 Titanium Silver, natomiast Trabant w kolorze... no cóż papieru toaletowego.:D Do tego celu użyłem Gunze H311.
12 001.JPG
12 002.JPG
12 003.JPG
12 004.JPG


Silnik na dniach będzie trzeba pobrudzić, niestety ze zdjęć dostępnych w internecie ciężko ogarnąć, który przewód gdzie idzie, ale jakoś będę musiał sobie poradzić z okablowaniem.
13 001.JPG


Na dioramie pojawił się nowy detal w postaci znaku. Teraz można powiedzieć że gotowe na 100%.
13 002.JPG
13 003.JPG
13 004.JPG
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#85
Na żywo ten kolor wygląda dużo lepiej a po nałożeniu bezbarwnego połysku rewelacyjnie. Co do znaku to zrobiłem od podstaw z kawałka ramki z jakiegoś modelu, cienkiego tworzywa i użyłem fototrawionych śrub z Parta.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#87
Sobotnie malowanie powiodło się. Obydwie kasty pomalowane, teraz z tydzień sobie poschną. Wnętrze Trabanta mam nadzieję że w tygodniu będzie gotowe.
A 001.JPG
A 002.JPG
A 003.JPG
A 004.JPG
A 005.JPG
A 006.JPG
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#89
Trabant zostanie w takim polmacie? Golf świetnie wyglada, podoba mianownik tym kolorze, będziesz go robił na pełny połysk? Jeśli tak to widzę ze polerowanie czeka. Jakiej firmy bezbarwny użyłeś?
Do mnie w tym tygodniu dotarł taki golfik, za rok może wezme się tez za niego ;)
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#90
Trabant zostanie potraktowany na koniec bezbarwnym półmatem Testorsa jak i poprzednie dwa Trampki. Golfa zrobię w połysku. Co do polerowania to nie trzeba. Jak robiłem zdjęcie to był prosto spod aerografu, teraz jak wysechł to Tamiya pięknie się ułożyła i wyrównała. Zresztą Trabant wyglądał jeszcze gorzej jak był mokry, myślałem nawet że będzie trzeba go czyścić, ale Gunze to też jak widać świetne farby. Powoli będę i na nie przechodził. Teraz mam zgrzyt bo kolejnego w kolejce Garbusa chcę zrobić pomarańczowego a mam i Tamiyę i Gunze.:D
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#92
Mistrzowska robota!! Wszystko mi się podoba, boczki ladnie i równo pomalowane, kable również, podwozie mi się podoba, fajny efekt wyschniętego błota, możesz zdradzić jak to robisz? Moge się domyślać ze suche pigmenty i klej w sprayu albo lakier ale możesz mnie wyprowadzić z błędu, świetnie to wyglada :)
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#93
Pigment, który nakładam pędzlem w dość dużej ilości. Potem nakładam też pędzlem fiksatywę Mig'a. Ona sobie wszędzie wpływa i zalewa pigment. Chwilę potem jeszcze raz pędzlem z góry lekko obsypuję na wilgotną fiksatywę. Odstawiasz, czekasz aż wyschnie i gotowe.:)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.563 386 20
#95
Jestem po raz kolejny pod wrażeniem. Patyna jest naprawdę świetna. Bardzo realistycznie to wygląda. Podoba mi się. (y)
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#96
Koszula wisząca w szafie, czy kocyk do Trabanta? Wybór był prosty.:ROFL:
Skrzynka z jakimiś szpargałami też już w bagażniku. Wnętrze skończone(no prawie, jeszcze deska rozdzielcza), pozostały zabawy z kastą. Na pierwszy ogień pójdzie wash w linie, kalkomanie w potem składanie wszystkiego do kupy i może do jakoś w tygodniu trzeci już Trabant zjedzie z linii. Potem Golf doczeka się wykończenia, chociaż jak popatrzyłem ile przewodów w silniku trzeba zrobić to mi się odechciewa, aż mnie kusi żeby zamknąć mi klapę na stałe.(n)
1 001.JPG
1 002.JPG
1 004.JPG
1 005.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.563 386 20
#97
Rewelacja to za mało powiedziane. Wnętrze wygląda jak w rzeczywistości. Znów jestem pod wrażeniem. :eek:(y)
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.028 108 2
#98
Wnętrze Trabanta wygląda kapitalnie, co do Golfa jak Ci się nie chce robić przewodów , możesz dać osłonę na silnik , taki tuning :)
[DOUBLEPOST=1501433557][/DOUBLEPOST]
783a48f311c1-650x602.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:24 9
Skala 1:24 15
Skala 1:24 13

Podobne wątki