• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja 24-ka w robocie - irokez46

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#61
Dzięki Wam za odpowiedź, zatem MK I Gti i MK I cabrio są na mojej liscie do nabycia :) Co do opon, wiele film w tym i revell robili z napisami, ale moze warto pomyslec o troche lepszych kołach?
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
#62
Raczej zostanę przy tych. Felgi są ładnie odwzorowane a zamiar mam zrobić pojazd z fabryki a nie tuningować i zmieniać felgi. Czarne blachy już zamówione, będzie stał maska w maskę z Trabantem.:D
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
#64
Blachy czarne robi mi @Ostbahn. Zarówno w 1/8, 1/18, 1/24 a teraz też 1/35. Jest trochę zabawy z ich malowaniem, zwłaszcza tych mniejszych, ale warto. Efekt jak dla mnie świetny. Napisz do Grześka, myślę że jak nie będzie miał dość zabawy w taką drobnicę to zrobi Ci jakie potrzebujesz.;)
 

Seweryn2802

Aktywny użytkownik
Reakcje
85 1 0
#65
Blachy czarne robi mi @Ostbahn. Zarówno w 1/8, 1/18, 1/24 a teraz też 1/35. Jest trochę zabawy z ich malowaniem, zwłaszcza tych mniejszych, ale warto. Efekt jak dla mnie świetny. Napisz do Grześka, myślę że jak nie będzie miał dość zabawy w taką drobnicę to zrobi Ci jakie potrzebujesz.;)
Na większe skale zrób sobie maski z tych plików tablic. Wytnie Ci to ktoś za grosze. Pomalujesz blachę na biało, zakleisz litery i cyfry potem czarny i gotowe.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
#66
Graty Trabanta poklejone i przygotowane do malowania. Kasta z zaszpachlowanymi jamami skurczowymi też w tygodniu dostanie podkład a potem kolor papieru toaletowego.
2 005.JPG
2 006.JPG
2 007.JPG
2 008.JPG
2 009.JPG


Odbłyśniki załatane, będzie to lepiej wyglądało niż w moich pierwszych dwóch Trabantach. Być może w nich też to poprawię.
2 011.JPG
2 012.JPG




Na warsztat trafił też Golf i tutaj mam mieszane uczucia. Z jednej strony detali znacznie więcej jak w Trabantach, ale ilość nadlewek to jakiś koszmar. Ręce mnie bolą od szlifowania i piłowania każdego elementu. Składa się dobrze, jedna kolejny minus za rozwiązanie z pasem przednim i tylnym. Można je wkleić dopiero po włożeniu wnętrza i całego podwozia a zatem po pomalowaniu wszystkiego. Zdecydowanie lepiej by to wyglądało gdyby całą kastę można było polakierować bez klejenia jej elementów potem.
2 016.JPG
2 014.JPG
2 013.JPG
2 015.JPG
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#67
Widzę se w golfie rzeczywiście grill dobrze spasowany, ale tak jak piszesz, przód i tył to jakaś porażka, myślałem ze tylko stara herpa w 1:87 robi to oddzielnie a tu zonk, revell 1:24 taka gafę popełnia przy tak wspaniałym modelu. Czekam na dalsza relacje, szkoda ze nie będzie szło zaszpachlować o pomalować w całość tych łączeń.
 

Seweryn2802

Aktywny użytkownik
Reakcje
85 1 0
#68
Nie trzeba szpachlować, podział technologiczny jest jak w 1:1 i szczeliny powinny być subtelnie widoczne. Nie jest to standardowe rozwiązanie, ale jak najbardziej "do ogarnięcia".
czekam na progres Golfa bo mam chyba ze 4 na stanie.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
#69
Weź też Abarth pod uwagę że tutaj przód jest tylko lekko włożony. Przy klejeniu szczelina na bank się zmniejszy. Osobiście mi takie rozwiązanie się nie widzi, ale o ścianę nim pizdnę dopiero jak wyjdzie to kiczowato.:D
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
#72
W końcu zdecydowałem na zakup modeli samochodów, które nie są bliskie mojemu sercu tak jak chociażby Trabant, ale zwyczajnie mi się podobają.
Pierwszy z nich dzisiaj dotarł. To Chevy Pickup z 66 roku. Sam pojazd jest dla mnie piękny, zarówno w tej wersji jak i suburbana.
Model to AMT i jak na modele z tej firmy nie urywa pewnej części ciała, ale i da się z tego zrobić coś fajnego. Części całkiem fajnie odlane, zdecydowanie mniej nadlewek niż w Golfie czy Trabantach. Detali niestety też, ale wszystko co potrzebne jest.
Sam pojazd mam zamiar zrobić w żółtym kolorze, z żółtymi felgami i białą górą od połowy drzwi do dachu. Raczej nieco nadgryziony użytkowaniem. Tapicerka miała być biała, ale urzekły mnie te kolorowe paski na fotele i jeśli kalka będzie dobrej jakości to na pewno ją użyję.
1 001.JPG
1 002.JPG
1 003.JPG
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#73
Z doświadczenia wiem ze modele amt noe sklejały się zbyt dobrze ale szło z nich zrobić ciekawe samochody, duży plus tej firmy jest taki ze wypuściła bardzo szeroka gamę przeróżnych modeli dzięki czemu jest spory wybór :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#75
Patrząc na fotkę widoczną na opakowaniu to może być naprawdę świetna miniaturka. Trzymam kciuki. (y)
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
#76
Zanim jednak wezmę się za pickupa na warsztat trafią dwa Nismo R34 z wyścigów JGTC z 2003 roku ze stajni Xanavi. Dwa bo nie potrafiłem wybrać wersji malowania a sam samochód podoba mi się niesamowicie czy to w wersji torowej czy cywilnej. Modele to oczywiście Tamiya. Tutaj nie ma mowy o nadlewkach, tutaj jest czysta i przyjemna robota. Obydwa moje R34 chcę zrobić po ukończonym wyścigu z charakterystyczną smugą okopcenia idącą przez cały dół drzwi (wydechy są właśnie przed drzwiami w przednich nadkolach).
1.jpg
2.jpg
1 (3).JPG
1 (2).JPG
1 (1).JPG
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#77
Tamiya, hasegawa to zupełnie inna liga niże revell, heller, amt. Jeśli tam trafi się nadlewka to był wypadek przy produkcji, wszystkie części super dopasowane. Czekam na efekt z prac :)
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
#78
Wródźmy na moment do Trabantów.
Pomniejszone i wydrukowane.
6 002.JPG


Posklejane z kilku warstw.
6 001.JPG


No i trafiły na swoje miejsce.
6 005.JPG

6 003.JPG


Trafiły na swoje miejsce.
6 008.JPG
6 009.JPG


Powrót modelarza do domu z zakupów.:D
6 010.JPG
6 011.JPG
6 012.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:24 9
Skala 1:24 15
Skala 1:24 13

Podobne wątki