• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja 24-ka w robocie - irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#1
Dawno temu posiadałem sporo ciężarówek w skali 1/24.Po latach znowu mnie naszło na model w tej skali i przyszła pora zmierzyć się z tematem.Niestety modele, które mi chodziły po głowie Italerka już wycofała z oferty a jak trafiają się na Ebayu to za jakieś kosmiczne pieniądze.Postanowiłem zrobić Scanię a wybór padł na model Italeri 3819 Scania 164L.
Lada chwila ruszę ze sklejaniem, jeszcze tylko muszę zdecydować jaki kolor dać na kabinę bo to że nie będzie miała osłon na bokach już postanowione.
Mam ochotę na żółty, ale jeszcze czerwień w grę wchodzi.
540x405_scania-l-topline-km--537046.jpg
40b43150d3c62730937db1af513340d7.jpg


Sam model prezentuje się całkiem przyzwoicie.Wnętrze tylko z jedną leżanką, drugą będzie trzeba dorobić.Scanię mam zamiar zrobić raczej już po wielu przejechanych kilometrach, zadbaną, ale ze śladami użytkowania.
SAM_5645.jpg
SAM_5646.jpg


Czekam jeszcze na naczepę wannę i ruszam z pracami.Co do samej naczepy trudno mi się zdecydować na kolorystykę, ale pewnie ramę zrobię czerwoną a sam kiper srebrny.
702a633cabb9785ff08dc957c01b8df5.jpg


Niebawem pierwsze relacje ze sklejania.;)
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#6
Moja ulubiona skala i keidys jedyna zanim 87 mnie nie wciągło :) Chętnie popatrze jak Ci idzie i moze swojego Mana posklejam do konca :) Chyba ze chcesz Mana albo zestaw unimoga strazackiego ze strazakami? :)
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#8
Rany Irokez jak tak patrzę na twoje prace to sobie myślę. Co za gość;) jak on to robi i kiedy. Przecież musi pracować.....kiedy ma na to czas :) zdradź pomysł na wydłużanie doby :D piękna skala i ogromne możliwości. Czekam na rekacje.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#9
No właśnie czas to jest to czego mi brakuje.Żebyś widział moją gablotę z pancerką, połowa skończona a drugie tyle przygotowane do malowania.:( A kiedy pomaluję, sam nie mam pojęcia.Pomijam ilość pudeł z modelami do sklejenia.:sick:
 

oilstat

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#10
Tym tematem zmotywowałeś mnie chyba do dokończenia mojej Scanii w 1/24. Leży zaczęta już chyba 1,5 roku i czeka aż się ktoś nad nią zlituje.

Czekam na pierwsze zdjęcia z prac.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#11
Czasu mało na wszystko to i przy Scanii nie zrobiłem nic.:( Doszła za to druga naczepa, jeszcze czekam na drugiego konia.
SAM_5685.jpg


Z czeluści wygrzebałem dwa Trabanty, pora wybrać kolor i je prysnąć.
SAM_5683.jpg
SAM_5684.jpg
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#15
Ło Matko:eek:
Nie obraź się Piotruś, ale z początku jak zobaczyłem, że przechodzisz na większą skalę, myślałem, że dopada cię kryzys wieku średniego, albo inna cholera Ci rozum odebrała...:confused:
Ale jak zobaczyłem tę parę Trampków (właściwie powinno być "parę trampek") to mi odebrało mowę. Słowo daję, że będę się teraz bał zaglądać do tego wątku;)
Nie wiem jak je planujesz robić, ale jakbyś chciał je postarzyć i sponiewierać polecam Ci blog Mistrza Apoloniusza Musiałka.
http://mastermodels.blogspot.com/
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#19
W ostatnim czasie trochę ruszyłem swoje Trabanty. Kolory zostały wybrane, wnętrza są pomalowane praktycznie w całości. Pozostało ich brudzenie. Koła czekają na kalkomanie ze znaczkiem Trabanta i dalsze patynowanie. Muszę teraz pomyśleć gdzie wydrukować dobrej jakości gazety i inne detale do wnętrz.

SAM_6105.JPG
SAM_6106.JPG
SAM_6107.JPG
SAM_6108.JPG
SAM_6109.JPG
SAM_6110.JPG
SAM_6111.JPG
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:24 9
Skala 1:24 15
Skala 1:24 13

Podobne wątki