• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm 2 nowe poziomy w Krakowie (FREMO i tort)

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Ładna ta makieta.... generalnie fajny pomysł z układem torowym( http://forum.modelarstwo.info/attachments/wersja-5-0-jpg.66527/ ), ale (moim zdaniem) --- ten "skalniak" to bym wywalił. To już o wiele lepsza byłaby w jego miejscu kontynuacja trawy.... takiej jaką widzimy przy zakręcie - porośniętej jakimiś tam krzewami i drzewkami gdzieniegdzie /zielenią średnią/.
Moim zdaniem te skały psują wygląd i zaburzają estetyczny ład całości. Coś jak czerwona oczojebna kropka na środku estetycznie zapisanej kartki - za bardzo rzucają się w oczy i odrywają wzrok od innych elementów. Bez obrazy - chciałem tylko wyrazić swoje zdanie.
 
Ostatnio edytowane:

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Ładna ta makieta.... generalnie fajny pomysł z układem torowym( http://forum.modelarstwo.info/attachments/wersja-5-0-jpg.66527/ ), ale (moim zdaniem) --- ten "skalniak" to bym wywalił. To już o wiele lepsza byłaby w jego miejscu kontynuacja trawy.... takiej jaką widzimy przy zakręcie - porośniętej jakimiś tam krzewami i drzewkami gdzieniegdzie /zielenią średnią/.
Moim zdaniem te skały psują wygląd i zaburzają estetyczny ład całości. Coś jak czerwona oczojebna kropka na środku estetycznie zapisanej kartki - za bardzo rzucają się w oczy i odrywają wzrok od innych elementów. Bez obrazy - chciałem tylko wyrazić swoje zdanie.
Skarpa raczej za stroma na trawkę (zasada 1:1,5) choć faktycznie w tym miejscu skały mogą trochę dziwić. Przy świeżej budowie z obecnych czasów raczej to byłoby obsypane lub wyłożone kostką granitową - jak przy autostradach. Myślę, że te skały lepiej mogłyby wyglądać jakby gdzieniegdzie trochę obrosły mchem i trawą albo nawet jakiś krzaczek się pojawił ...
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Skarpa raczej za stroma na trawkę (zasada 1:1,5) choć faktycznie w tym miejscu skały mogą trochę dziwić. Przy świeżej budowie z obecnych czasów raczej to byłoby obsypane lub wyłożone kostką granitową - jak przy autostradach.
Patrząc na skos tej skarpy nie sądzę aby był za duży do tego by nie mógł być to sam nasyp bez wzmocnień. Znam takie wyspokie kolejowe nasypy i nie ma problemu. Jeśli jednak by się już uparł na owo wzmocnienie, to moim zdaniem lepiej by wyglądało w okolicznościach jakie przedstawia makieta coś na wzór tego z....... Krakowa:

1) http://static1.investmap.pl/g/67/67/157251.forum.jpg
2) http://static5.investmap.pl/g/71/71/157255.forum.jpg
3) http://static5.investmap.pl/g/81/81/157265.forum.jpg (tu gdzie ulica na makiecie są tory - i byłoby git).

...czyli pasuje jak ulał do tematu makiety (2 poziomy w Krakowie :) i byłoby fajne nawiązanie do rzeczywistości)... ale nie te skałki :( Taka moja sugestia.
Nie musiałaby to być akurat tego typu "betonowa arkada" jak na fotkach z Krakowa, ale nawet coś takiego jak Noch 58057 zabudowane w formule jak na tychże fotkach i byłoby lepiej moim zdaniem. Ale to tylko moje zdanie :) Bo pomysł na makietę jak to kiedyś powiedział kol. hugwa "wściekle fajny", a i realizacja przednia.

PS. Prosze nie patrzeć na to co piszę jako na jakąś totalną krytykę. Taka tylko koleżeńska uwaga, a czy będzie uwzględniona - nia ma to absolutnie żadnego znaczenia. Po prostu wydaje mi się, że całość ładniej by wyglądała ze wspomnianymi arkadami zamiast tych skałek.

/źródło/ Więcej zdjęć: http://investmap.pl/watek/krakow-estakada-kolejowa-krakow-dworzec-glowny-biezanow,11025
 
Ostatnio edytowane:

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
Arab miał jednego wielbłąda i postanowił wraz z synem pojechać do miasta,wsiedli wiec obaj na wielbłąda i pojechali,
ktoś podniósł krzyk"we dwóch na jednym wielbładzie zameczycie zwierze".No to syn zszedł z wielbłada i poszedła dalej pieszo.
Ktoś inny powiedział "jak możesz sam jechać kiedy twój syn idzie pieszo",ojciec posadził syna na wielbłada a sam poszedł
pieszo tym razem usłyszał "ten twój syn cię nie szanuje jedzie sobie wygodnie kiedy jego ojciec idzie na nogach".
Poszli obaj piechotą prowadząc wielbłąda ktoś powiedział "głupcy mają wielbłąda a idą pieszo.Wniosek: nie należy
zbytnio przejmować się zdaniem innych bo zawsze znajdzie się ktoś komu nie będzie się podobało to co robisz;).
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Szymek, jak oceniasz szansę Jarkowa na wystawę grudniową ?
Pawle bardzo bym chciał.... ale po drodze jest wiele czynników które mogą przeszkodzić i pokrzyżować plany. Teraz nie umiem nic powiedzieć. Ale póki co jestem nakręcony i chce makietę szybko doprowadzić do stanu wystawowego ;)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Pawle jak utrzymam obecne tempo prac to jest szansa że makieta w Grudniu będzie dostępna ;)
Dziś zakończyłem prace nad modułem z semaforami. Poszedł do pudła. Drugi moduł też dostał Finalną zieleń. Jeszcze stoi na nogach z uwagi na zestawienie z kolejnym modułem stacyjnym do połączenia ;)
DSC_0704 zielen.JPG
DSC_0705 zielen.JPG
Przed pracą nad moja makieta udało się zajechać do mnie nowemu Fiatowi ;)
DSC_0650.JPG
DSC_0653.JPG
DSC_0658.JPG
DSC_0660.JPG
DSC_0665.JPG
DSC_0678.JPG
DSC_0680 nie.JPG
DSC_0682.JPG
DSC_0688.JPG
DSC_0697.JPG
DSC_0698.JPG
DSC_0700.JPG
Jak tak na niego patrze to moge powiedzieć że jest piękny :) Byk w IV epoce też sie będzie dobrze prezentował na dole pod drutem ;) Mam nadzieję że to już za jakiś czas ;)
 

Załączniki

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
Szymon jak zwykle kawał zajebiście wykonanej roboty, gdyby nie ściana w tle można by się na niektórych zdjęciach zastanawiać konkretnie czy to nie 1:1
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Miałem na myśli te zaznaczone - trochę jak ozdobne świerki conica wyglądają - a takie raczej na ogrodach niż przy torach...
Reszta bardzo fajna.

szymon.jpg
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Miałem na myśli te zaznaczone - trochę jak ozdobne świerki conica wyglądają - a takie raczej na ogrodach niż przy torach...
Reszta bardzo fajna.
Toż to młode świerki Pawle :) Daj im wyrosnąć ;) Z całości prezentują się całkiem nieźle. Zwłaszcza że mam te świerki w kilku innych miejscach na swojej makiecie ;)
DSC_0703.JPG

Póki co to ich nie zmienię. Zostaną tak jak są ;)
 

Podobne wątki