• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

2 lokomotywy

koleś

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Mam na imię Krystian i buduje makietę mam dwie lokomotywy i chce żeby jeździły oby dwie po pętli. Jak stoją dwie na torach to na przemian jeżdżą raz pierwsza, raz druga .Co mam zrobić czy coś podłączyć proszę o pomoc
 

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
305 13 0
#3
był taki układ z diodami prostowniczymi i dwoma zasilaczami pozwalający na niezależne sterowanie dwóch lokomotyw w analogu na jednym torowisku. Nie pamiętam jak to było a nie mam czasu dzis się tym zajmować. Trzeba było też ingerować w układ elektryczny lokomotyw (wstawić diody) Pamiętam, że kiedyś to zrobiłem i działało.
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
#4
I tak co byś nie robił i tak jak cię kolejki wciągną nie obejdzie się bez dcc Tak więc uśmiechnij się ładnie do rodziców po zestaw startowy dcc
 

A_Tox

Użytkownik
SKMK
Reakcje
0 0 0
#5
Dominik napisał(a):
był taki układ z diodami prostowniczymi i dwoma zasilaczami pozwalający na niezależne sterowanie dwóch lokomotyw w analogu na jednym torowisku. Nie pamiętam jak to było a nie mam czasu dzis się tym zajmować. Trzeba było też ingerować w układ elektryczny lokomotyw (wstawić diody) Pamiętam, że kiedyś to zrobiłem i działało.
Chciałbym zobaczyć przynajmniej schemat.....obie w obu kierunkach (Dżizas!)
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#8
koleś napisał(a):
ale jeśli podłączę dwa zasilacze to będą jeździły :?: .
Tak, torowisko dzielisz na 2 i izolujesz. Tylko że nie możesz przejeżdżać z jednego na drugie, no chyba że zamontujesz przełączniki do sumowania obwodów... Lepiej poczekaj i kup DCC.
 

Michał22

Użytkownik
NAMR
Reakcje
12 10 0
#9
Posłuchaj sterszych kolegów i zbieraj na zestaw startowy z Roco lub Piko :)
Wtedy bediesz miał rozkosz zabawy koleką:)
Porozmawiaj z rodziacami na pewno CI dołożą:)
 

projectps

Użytkownik
H0e
Reakcje
72 0 1
#16
Kolego nie daj się wpuścić w maliny.
Lata temu bawiłem się "w świecie" w makiety kolejowe. To były czasy jedynego wtedy analoga.
Po makiecie jeździły niezależnie trzy składy, ale układ sterowania i przełączania sekcji toru dla każdej z nich to była "szafa" (pc-tów nie było).
Z perspektywy czasu - inaczej się nie dało.
Teraz dla takiej zabawy najprościej i w sumie najtaniej :!: DCC.
 

Blue

Użytkownik
Reakcje
30 1 0
#17
Przesadzacie, Koledzy. Bawię się DCC od trzech lat, a na centralkę wydałem 20 zł. Używam PC z darmową wersją GBBkolejki, serwera DDW i własnej roboty tyciuniego boosterka - na dwa pociągi wystarczy, a lepszy powoli "się robi". Moja 3,5 letnia córka zaczęła właśnie sterować pociągami z PC, więc nie marudźcie, że bez manipulatora jest za trudno ;)

Moim zdaniem Powyżej jednego pociągu DCC jest tańsze niż "analog". Prosty dekoder kosztuje nie więcej niż cięcie torów i przełączniki niezbędne do przyzwoitego sterowania analogowego.
 

KKL

Użytkownik
Reakcje
74 0 0
#19
koleś napisał(a):
aha dzięki chyba kupię DCC :grin:
Tylko pamiętaj, że oprócz zestawu do sterowania takiego jak np. ROCO multiMAUSE lub jakieś PIKO do każdej lokomotywy będziesz musiał zainstalować dekoder. To też parę złotych, ale warto w to DCC wejść. Zobaczysz, że nie pożałujesz decyzji, a po jakimś czasie będziesz pytał jak niejaki martinezo: "A co to jest analog??" :grin:
 

Michał22

Użytkownik
NAMR
Reakcje
12 10 0
#20
KKL napisał(a):
koleś napisał(a):
aha dzięki chyba kupię DCC :grin:
Zobaczysz, że nie pożałujesz decyzji, a po jakimś czasie będziesz pytał jak niejaki martinezo: "A co to jest analog??" :grin:
Mam dcc od roku czasu i jest swietnie :)
jazda na 4 loki i super zabawa :)
Jeszcze można dzwieki poczwiczyc :) a w moich lokach jest ich sporo od F1 do F10 to podstawowe :)
Pobawic CV-kami.
 

Podobne wątki