• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

2 lokomotywy

A

Adam-H0

Gość
#21
koleś napisał(a):
Mam na imię Krystian i buduje makietę mam dwie lokomotywy i chce żeby jeździły oby dwie po pętli. Jak stoją dwie na torach to na przemian jeżdżą raz pierwsza, raz druga .Co mam zrobić czy coś podłączyć proszę o pomoc
mam rozwiazanie - jestes mlody, a ja popieram mlodzierz - wiec jak pokazesz tu na forum zdjecia twojej makiety i koledzy ocenia to za odpowiedni wklad pracy w modelarstwo kolejowe - to dostaniesz ode mnie roco maus2 + buster jedynie dekodery bedziesz musial obstalowac sam ;)

mysle ze na poczatek jest to rozsadne rozwiazanie - a jak dorobisz sie czegos lepszego to podarujesz nastepnemu, ktory bedzie zaczynal :cool:
 

Jaro

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#22
TYLKO DCC.Niebo a ziemia w porównaniu z analogiem.Tym bardziej jak nie masz pojęcia o elektryce i nie chcesz sie bawić w jakies separowane bloki i sekcje itp.
Jednym pilotem możesz sterować wszystkim.Jednej lokomotywie mozesz kazać jechać-drugiej stać,trzeciej ruszać i wszystko na tym samym torze.Tanie to nie jest,ale koszty sa do zniesienia.Za to korzyści ogromne.Acha,jest tylko jeden wyjątek-NIGDY W ŻYCIU firmy Marklin.Drogie to,jedzie na prądzie zmiennym a na dodatek tory są inne niz w Pico czy Roco. Zasilanie idzie z tzw."trzeciej szyny" tak jak w pociagach w metrze. Chyba,ze masz kasę to raz- i budujesz moduł dla siebie,ale i tak nikt inny nie bedzie mógł pojeździć swoim lokiem na takiej makiecie chyba,ze też Marklin.I ty też wtedy na innych nie pojeździsz.
dostaniesz ode mnie roco maus2 + buster jedynie dekodery bedziesz musial obstalowac sam
Nooo-niezła ta propozycja muszę przyznać-dość hojna :grin:
Ze też ja się nie łapię-ani makiety jeszcze ani młodzież (31 lat) :D
 
A

Adam-H0

Gość
#23
warunek jest postawiony - chlopak pisal o makiecie, jak pokaze zdjecia i koledzy z forum potwierdza dostanie ;)

31 to juz prawie wiek emerytalny :LOL:

mlodziez moge wspierac - to przyszlosc naszego modelarstwa - kto sie bedzie bawil jak wyciagniemy n.... , jak nam szlaban zostanie zamkniety :razz:
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#24
No, ta propozycja z LM2 to bardzo dobra, zdecydowanie lepsze od PIKO. Ja bawię się cyfrówką ROCO od pół roku i jest na prawdę znakomita.

Jaro napisał(a):
Tanie to nie jest
No nie przesadzaj, ja cały komplet (Multimausa, booster i trafo) kupiłem w lipcu za niecałe 350zł. Teraz jest trochę więcej, ale aż taka drożyzna to nie jest.
 

Michał22

Użytkownik
NAMR
Reakcje
12 10 0
#28
Ja mam od ponad roku Prodigy Advance2, był wydatek ale jest przyjemność :)
i duża możliwość zabawy Lokomi jak i CV, które trzeba poznać :)
Tak jak ktoś napisał elektryk zemnie żaden więc sie niebawiłem w sekcje i tam mi inne opce słowa :)
 
OP
OP
K

koleś

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#30
A.Karczewski tory układam od początku ponieważ nie było styku pomiędzy torami i skład sie zacinał ,mam 4 domki ,1 semafor (dwu komorowy) tak na początek i 2 składy nie mam w tej chwili po co dawać zdjęcia na forum ponieważ jest ułożona część torowiska ,może potem
jedsok co do tego funduszu to dobry pomysł ja i inni młodzi modelarze chętnie by korzystali> :grin: :!:
 
A

Adam-H0

Gość
#32
dajcie mu troche czasu na rozpoczecie prac - chlopak zetelnie pisze na jakim jest poziomie - poczekamy zobaczymy :???:

a co do funduszu pomocy mlodym modelarzom - to uwazam, ze nie jest to zly pomysl.
Niektore materialy mozna spokojnie udostepniac mlodziezy ;)
 
OP
OP
K

koleś

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#33
koledzy mam 14 lat i prócz budowania makiety tez inne obowiązki .Ja zaczynam dopiero budowę makiety tak, że na niej nic nie ma poczekajcie aż położę tory to wtedy wrzucę fote. :grin: (cierpliwości)
 

Uriel

Znany użytkownik
Reakcje
17 0 0
#36
koleś napisał(a):
koledzy mam 14 lat i prócz budowania makiety tez inne obowiązki .Ja zaczynam dopiero budowę makiety tak, że na niej nic nie ma poczekajcie aż położę tory to wtedy wrzucę fote. :grin: (cierpliwości)
Chłopie :!: jak ja miałem 14 lat to większość dnia się w domu siedziało. Lekcje zapewne każdy wie jak wyglądają w podstawówce :) na 10 rano do szkoły i o 14 już w domu ;)
Poproś rodziców o "pomoc materialną", może jeszcze swojego tatę wkręcisz w to hobby i wtedy będziesz miał lepsze dofinansowanie niż kieszonkowe :)
Poza tym masz ferie, więc do roboty :!: Ja bym nie narzekał tylko robił makietę, sterowanie cyfrowe może Ci się zwinąć sprzed nosa jak Adam się rozmyśli :D
Ja na swoje dcc roco pracuję weekendami już od kilku miesięcy ... sam :???:
Poza tym wpadnij na Spottkanie w którąś tam niedziele. Zapewne dostaniesz kilka wskazówek odnośnie budowania makiety. Wszelkie info masz na stronie klubowej (zresztą widziałem, że się u nas zarejestrowałeś ;) )

Adam, może mnie też wspomożesz :?: :razz: (oczywiście to swoisty żart sytuacyjny ;) )
 
A

Adam-H0

Gość
#37
szczecin to mile miasto - modelarze sa tez mili ?? ;)

ale pozostane przy postawionej ofercie - poza tym postanowilem pogadac z paroma moimi kolegami z branzy - moze zrobimy cos w rodzaju funduszu modelarskiego ;)

tak jak pisalem sprzet, z ktorego niektorzy modelarze wyrosli do popierania mlodzierzy
 

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
123 3 0
#38
A. Karczewski napisał(a):
koleś napisał(a):
Mam na imię Krystian i buduje makietę mam dwie lokomotywy i chce żeby jeździły oby dwie po pętli. Jak stoją dwie na torach to na przemian jeżdżą raz pierwsza, raz druga .Co mam zrobić czy coś podłączyć proszę o pomoc
mam rozwiazanie - jestes mlody, a ja popieram mlodzierz - wiec jak pokazesz tu na forum zdjecia twojej makiety i koledzy ocenia to za odpowiedni wklad pracy w modelarstwo kolejowe - to dostaniesz ode mnie roco maus2 + buster jedynie dekodery bedziesz musial obstalowac sam ;)

mysle ze na poczatek jest to rozsadne rozwiazanie - a jak dorobisz sie czegos lepszego to podarujesz nastepnemu, ktory bedzie zaczynal :cool:

kurczę też bym chciał taką ofertę, ale pewnie za stary już jestem :D :D
 

Podobne wątki