• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

125x80cm

OP
OP
P
Reakcje
0 0 0
#21
Post pod postem, wiem, niestety sporo czasu minęło od jego napisania.

Kolega zdaje się, że nie ma doświadczenia. układanie torów niekoniecznie jest takie proste jak się wydaje więc na pierwszy raz proponuje okroić projekt.
Oczywiście nie można komuś nakazać jak ma robić. Ale robiąc układ torowy postaraj się wyobrazić sobie jak ta makieta będzie wyglądała gdy dostawisz drogi, budynki, zrobisz przejazdy kolejowe. posiejesz trawę. Zawsze staraj się wyobrazić sobie ją gotową. Staraj się by poszczególne sekcje makiety wyglądały realnie. Na makiecie dobrze jest by to co jest z przodu makiety nie przesłaniało tego z tyłu.
Laik podpowiada - słuchaj doświadczonych kolegów.
Często czytałem (w tym i w innych watkach) że brak mi doświadczania itp (to wiem na 100%), że ten projekt jest zbytnio rozdmuchany (możliwe, nie wiem), więc odkładam go tymczasowo na półkę.

Idąc za Waszymi radami zacznę od czegoś małego, zrobię kółko z jednym rozjazdem, nabiorę doświadczenia i wtedy wrócę do tego dużego projektu.

Pozdrawiam
 

misza1

Aktywny użytkownik
Reakcje
16 0 0
#22
A laik mówi także tak. Nigdy, pamiętaj, nigdy nie poddawaj się. Rób swoje, pokazuj, albo nie, to ma być Twoja przygoda. Tutaj nikt nie chce Ciebie zniechęcać do prac, (też to czytałem u siebie) chcemy pomagać. I to jest prawda - są tutaj ludzie, którzy naprawdę zrobią dla Ciebie dużo, pomogą i nauczą wielu rzeczy, rozszerzą horyzonty, i nie tylko myślowe. Czasem uwagi bywają szorstkie, ale co nas żółtodziobów nie zabije, to nas wzmocni. Uwierz w to i - I NIE PODDAWAJ SIĘ - proszę nie poddawaj się!
Życzę powodzenia w dalszej pracy. Pozdrawiam. Misza
 
OP
OP
P
Reakcje
0 0 0
#23
Czasem uwagi bywają szorstkie, ale co nas żółtodziobów nie zabije, to nas wzmocni.
Mnie to nie rusza, przechodziłem taką batalię na forum terrarystycznym dwa lata temu, przeżyłem ja i moje jaszczurki, dodatkowo teraz jestem jedynym na forum (nie słyszałem o drugiej osobie ale mogę się mylić) która rozmnożyła Laudacia stellio stellio w niewoli.

Żeby nie było że się poddałem, jestem uparty :)

Tą makietkę zrobię aby się zorientować co i jak się robi, jakie niespodzianki mogą mi się przytrafić przy robieniu tej dużej.
Tak dodatkowo dodam że myślę aby ten docelowy układ (z powodu małej przestrzeni) zrobić na trzech lub czterech modułach i dzięki temu go powiększyć.
Żeby je przechowywać w modułach to miejsce znajdę, niestety na trzymanie układu w jednym kawałku (jakieś 2m na 1\1,5m) już niestety nie.

Pozdrawiam
 
OP
OP
P

Pikulahay

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#24
Witam po 3 latach.

Sprawy osobiste itp itd spowodowały że wszystko się skończyło w kartonie ukrytym w piwnicy :(.

Nadszedł jednak czas, wszystko wyciągnięte, i ...

Usiadłem do SCARMa i niestety, nie mogę się zmieścić w założeniach (pewnie coś źle ustawiam).
Będę BARDZO wdzięczny za pomoc w rozplanowaniu N-ki na blacie 75cm/110cm (rozmiar mogę jeszcze trochę zmodyfikować bo po płytę dopiero będę jechał), z jakąś bocznicą, ze dwie stacyjki.

Jak ktoś będzie tak miły to ...

Pozdrawiam
 
OP
OP
P

Pikulahay

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#33
@Marqus Poprzeglądałem tamte projekty i chyba jeszcze zbytnio skomplikowane jak dla takiego zielonego jak ja :)
Poprzestawiałem troszkę tory na tym co mi się ulęgło w głowie i wyszedł taki pomysł ( szkoda tylko że brak obrotnicy pod ręką :( )

Co myślicie? Co byście poprawili, co dodali, co wywalili, generalnie do zrobienia?
 

Załączniki

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.508 33 0
#34
Jeśli dla dziecka do upalaia taboru to ok. Jeśli to na być bardziej realny układ to nie. Polecam przeciągnąć bazę realnych stacji na portalu Semaforek i może coś wpadnie w Oko. Może bo Rytro.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
P

Pikulahay

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#35
Na moduł z wykonaniem stacji dla wyglądu to już mam pomysł.
Stacja kolejowa z mostem z czasów II w.ś. z miejscowości Urle - moja Ś.P. mama pochodziła z tej miejscowości i urodziła się w listopadzie 39 roku.

Na tą chwilę mam niestety tylko kilka zdjęć, ale spokojnie, pewnie się znajdzie więcej i coś się z tego wykluje :), poszukam w gminie.

P.S.

Skoro na teraz brak zastrzeżeń do projektu to jutro lecę po blat i zaczynam prace.
Jak coś zobaczycie że powinienem zmienić to dajcie znać.
 

Załączniki

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.429 72 3
#38
Jak na działkę jeździłem za młodziaka z Warszawy Wileńskiej, wysiadałem w Sadownym Węgrowskim.
Nie raz na tej trasie bywały sklepostopy - cztery / pięć to był pewien standard , a "WARS" był zawsze zatłoczony i nie zawsze z rowerem szło się zmieścić..., a zdjęcia jakie załączyłeś świetne...

Pozdrawiam,...
 
OP
OP
P

Pikulahay

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#39
@Harry Potter Szukam teraz zdjęć drugiego peronu. Te budynki co je widać na zdjęciach są przy torze Warszawa - Łochów, nie wiem czy coś było po drugiej stronie w kierunku Warszawy. Dodatkowo staram się znaleźć jakieś fotki okolic stacji.


Panowie, ostatnie (chyba) pytania w tym wątku:
- rozkładając tory, rozjazdy itp. wiertełkiem przewiercić się przez płytę i kabelki pod płytę? - jestem pewien że odpowiedź będzie "TAK" na 99,9%, niestety zostaje te 0,1% niepewności :)
- ile dać przestrzeni pod płytą na której będzie makieta na poprowadzenie elektryki? Chodzi mi o stelaż, jaką zalecacie wysokość.

Po konsultacjach z głównym projektantem, synem, torcik będzie taki jak na załączonym obrazie. Trochę będzie naćkane torów, ale podstawa to zabawa.
 

Załączniki

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.508 33 0
#40
Przestrzeni ood płytą zrób minimum ze 4/5 cm. Kable złączki nap3dy zajmują przestrzeń....