• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

12 czerwca 2021- Czerwcowa Wystawa Makiet Kolejowych Gdańsk Galeria Metropolia

Salsa

Moderator Grupy Nostalgia za para
Nostalgia Za Parą
KKMK
Reakcje
423 2 3
#1
Czerwcowa Wystawa makiet Kolejowych
12 czerwca 2021, Galeria Metropolia Gdańsk, II piętro.
10.00-14.00, 15.30-19.00
Zapraszamy do odwiedzin widzów i do uczestnictwa maszynistów (obowiązuje wcześniejsze zgłoszenie na numer 501647139).
Więcej info tutaj: http://nostalgiazapara.pl/node/12544
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
Salsa

Salsa

Moderator Grupy Nostalgia za para
Nostalgia Za Parą
KKMK
Reakcje
423 2 3
#4
Ojoj poproszę moderatora o poprawkę. Ale w tytule chociaż prawidłowo.
 

red_tomato

Znany użytkownik
Reakcje
1.511 0 0
#10
Cześć,
tak jak obiecałem "wrzucam" kilka moich zdjęć...
Tym razem nieco mniej, ponieważ po raz pierwszy byłem "maszynistą"... I muszę się przyznać, że nigdy wcześniej nie "bawiłem" się tak dobrze. Myślę, że mój nastoletni syn nie miał takiej radochy jak ja. Bardzo chętnie wezmę udział w kolejnej takiej imprezie...
Korzystając z okazji chciałbym z tego miejsca bardzo serdecznie podziękować Organizatorom, Kolegom maszynistom i Dyżurnemu Ruchu za możliwość obserwowania ruchu na makiecie z "drugiej strony" i aktywnego uczestnictwa we wspaniałym wydarzeniu.
Pozdrawiam i do zobaczenia, Adam
IMG-6281-min.jpg
IMG-6283-min.jpg
IMG-6285-min.jpg
IMG-6286-min.jpg
IMG-6287-min.jpg
IMG-6290-min.jpg
IMG-6291-min.jpg
IMG-6292-min.jpg
IMG-6294-min.jpg
IMG-6295-min.jpg
IMG-6301-min.jpg
IMG-6304-min.jpg
IMG-6326-min.jpg
IMG-6329-min.jpg
IMG-6330-min.jpg
IMG-6332-min.jpg
 

sun71

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
648 9 1
#13
Czy ktoś mógłby napisać coś więcej nt tej oklejonej EP09 z okazji, z tego co kojarzę rocznicy Bitwy Warszawskiej?
Lokomotywa jest mojej konstrukcji... Rzeczywiście jest wydrukowana na małej drukarce 3D, co oczywiście rodzi tysiące problemów, bo wydruki trzeba kleić, a pomimo wielu prób nie byłem w stanie uzyskać gładkiego brzegu do klejenia, zawsze był postrzępiny. Jest to bardzo wczesna wersja, którą koniecznie chciałem przetestować w warunkach "bojowych" ze względu na to, że układ napędowy i rama również są mojego projektu i równiez są drukowane, w tej wersji tylko wózki są gotowe - Roco, ale ambicja nakazuje również tę cześć wykonac samodzielnie, tak by ostatecznie z gotowych elementów użyć tylko zestawy kołowe, pantografy i silnik.
Ta wczesna wersja pomoże w zrobieniu kolejnej, mam nadzieję lepszej, ale odpowiedziała na pytania co trzeba poprawić:
1. mocowania wózków - niestety to są jakieś ułamki milimetra, ale lokomowywa odrobinę się buja, na razie spróbuję belkę na której wiszą wózki odrobinę pogrubić po prostu cienką warstwą żywicy rozprowadzonej ręcznie,
2. wózki trzeba odrobine przesunąć w kierunku czół lokomotywy, coś mi się tu linijka obsunęła :D - to już wymaga nowego wydruku ramy i elementów układu napędowego, a to znowu wymaga wymiany matrycy LCD w drukarce, bo w ferworze walki potłukła się,
3. nie ma jeszcze kabin, tzn. póki co są na rysunku tylko - problem jak w punkcie 2,
4. buda - krótko mówiąc - wyposażenie dachu, w szczególności szyny prądowe, po prostu musi być przeskalowane, znowu coś mi z mierzeniem nie wyszło, bo nie dopasowałem wysokości szyn prądowych do wysokości gigantycznie przesklowanych pantografów...

Mam nadzieję, że lokomotywa (póki co ten wariant beta) pojedzie też w Iławie, jeśli mi się uda wyrwać jakiś rozkład :D
 

Podobne wątki