• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK 111, 112....120...

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#26
Druga wersja wagonu powoli się szykuje....
Kalki wstępnie ogarnięte....
20210223_091536.jpg
Model został zeszlifowany
20210223_133302.jpg
Wczoraj dostał wyposaze ie dachu
20210223_233343.jpg
A dziś go pomalowałem podkładem. Po pracy kontrola....
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#30
@Harry Potter , niestety zepsułem malowanie. Konflikt farba/wydruk. Muszę podumać nad zmyciem wszystkiego i od nowa malować..... może się uda.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#32
No niestety okazało się że farba z kością słoniową po położeniu na suchy podkład zaczyna go rozmiękczać i reagować z nim i wydrukiem 3D. Skutkuje to ciągle lepką powierzchnią. Potem jeszcze zrobiłem drugi błąd i położyłem farbę akrylową na tą z kości słoniowej (żywiczna Duplicolor RAL1014). Pogryzły się niestety. Teraz wszystko schnie. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Może się uda uratować budę i zrobić z niej coś..... może lekkiego złomka. A może tych niedoskonałości nie będzie widać. To buda testowa, więc liczyłem się że coś pójdzie nie tak.... ale że akurat problem z farbą...... no cóż człek się ciągle uczy ;)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#33
Szału nie ma i nie będzie.... ale jako ze to testowa budą, to nie będę jej reanimował. I tak nie zmyje farby do idealnej gładkości. Ukoncze ten model i wyłapie jeszcze jakieś braki. Jak na niego patrze z odległości metra to nie ma tragedii. Jeszcze szary dach i wash z patyną go troszkę uratują:)
20210225_224406.jpg
Budą dziś dostala szary dach. Zobaczymy jak ten zabieg odmieni jego oblicze....
 

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.447 31 4
#35
@pado, mała uwaga, jak przygotowujesz kalki, to rób większe i tnij je na dolnej krawędzi pudła. Ja wiem, że to tylko detal, ale będzie o wiele realniej. Średniego wzrostu grafficiarz jak robi takie rzeczy ma zasięg ramion taki, że uda mu się wjechać na okna, minimalnie, ale uda się, także większość graffiti jest ścięta na krawędzi na dole przez co "wrzuty" są większe. Takich malutkich nikt by nie ogarnął chyba, bo spray ma swoje prawa, a już specjalnie na "fat-capie". ;)
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#36
Zawsze to jakaś reaktywacja. Choć wagon bardziej na bocznicę wyjdzie albo w składzie specjalnym do ZNTK.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#37
Zawsze to jakaś reaktywacja. Choć wagon bardziej na bocznicę wyjdzie albo w składzie specjalnym do ZNTK.
Planuję go obsadzić w pociągu lokalnym na linii 3 kategorii... jako już taki wagon, któremu data przydatności minie np za miesiąc.... wagon nie nadaje się na idealny skład... ale jako na takiego zdezelowanego już jest idealny. Następny będzie lepszy- a ten już w drodze z NL.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#38
W tłumie zginie....:)
20210314_210048.jpg 20210314_210028.jpg
Wg mnie wygląda ok.... a właściwości jezdne bez zarzutu. Wiem ze jest mocno utyrany.... ale wagon strasznie zepsuty jest malarsko(kolejne doświadczenie). Następny model będzie lepszy :)