• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

111, 112....120...

pado

Znany użytkownik
KKMK
Tak mnie naszło ostatnio aby zawalczyć z tymi wagonami w skali N. Fakt że już je (111A i 112A) opracowałem w skali Z, powoduje że powinno być łatwiej w skali N. Wiem mniej więcej jakie rozwiązania w nich chce zastosować. Zobaczymy czy te pomysły się sprawdzą. Póki co to otrzymałem pierwsze próbne wydruki na których mogę już pracować.
20200322_164116.jpg
Niestety po wstepnych przymiarkach okazało się że wkradły się lekkie babole, ale co poradzić. Trzeba poprawić i skorygować pewne rzeczy ;)
Budy po wymalowaniu wyglądają tak:

20200322_211111.jpg
Jako dawców planuje użyć modeli:
Brawa 65107 i pokrewne
Arnold HN4074 i pokrewne.

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
@Zdrada69, to jest oczywiste. Ten model ma parę błędów których nie zmienię i robienie z niego pełnowartościowego wagonu jest głupotą. Wklejam okna tylko do przymiarek, aby sprawdzić czy pozostałe elementy są ze sobą spasowane i dobrze współgrają.

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Szymon - rozważyłbym jakieś uproszczenie tak by pozbyć się tych "słupków" wydrukowych po obu stronach drzwi wejściowych - tam się pewnie ciągnie coś od jakiegoś detalu ...

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Szymon - rozważyłbym jakieś uproszczenie tak by pozbyć się tych "słupków" wydrukowych po obu stronach drzwi wejściowych - tam się pewnie ciągnie coś od jakiegoś detalu ...
Tak Pawle masz rację. Chodzi o taki zawijas pod drzwiami. To on tak zniszczył powierzchnię bocznych drzwi jako elementy wystający poza obrys pudła, dla którego musiała być robiona podpora z wosku.
01-120A-2.jpg
Ale spoko poprawimy i to także problemu nie będzie ;)