• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:72 Bochum80

Bochum80

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam,
Mam na imię Tomek i lubuję w 1:72... no i mam nadzieję, że ktoś zrozumie mnie w "zboczeniu" do tych maleństw.
Generalnie zbieram Hongwell' i jego pochodne i mam w sumie około 1100 sztuk w ekspozycji.
Tak to wygląda u mnie:






Jest jednak parę trudno dostępnych modeli które "robią robotę"...

Japonia G.Space (G.Arrow) - specjalizują się w Lamborghini - jedne z ładniejszych modeli w tej skali













Real-X:



 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
#2
Witaj na forum. Pokazuj modele i komentuj tematy innych użytkowników. A tak w ogóle to baw się dobrze.
Pięknie to wygląda w gablotkach. Trochę tego nazbierałeś. Pełen szacun. Pokazanie miniaturki bardzo ciekawe. Pięknie zrobiona jest ta Miura. Fajne fotki niebieskiej. I właśnie tak najlepiej pokazywać modele, pojedynczo, kilka fotek z różnych stron i w różnych ujęciach. Wtedy widać dopiero jak fajnie ten model zrobiony. Teraz poproszę o takie fotki pozostałych modeli, ale powoli, nie wszystkie na raz. :)
 

lotus102

Znany użytkownik
Reakcje
2.247 7 3
#3
Witaj na forum :),ja potwierdzę słowa kolegi abyś bawił się razem z nami pokazując swoją kolekcję i komentując u innych kolegów (y)..ja niestety nie zbieram tej skali ale dobrze Cię rozumiem (y).Kochasz tą skalę i to jest najważniejsze(y),,to samo mogę powiedzieć o sobie ponieważ zbieram skalę 1:87 ,1:43 ,i na dodatek 1:64 ..i kto jest bardziej zakręcony .hehe ..:ROFL::ROFL::ROFL: a na początek pokazałeś bardzo ładnie wykonane i ciekawe modele .
 
OP
OP
Bochum80

Bochum80

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Dziękuję za przyjęcie do grona forumowiczów :)
Postaram się sukcesywnie wrzucać co lepsze egzemplarze :D ... z Hongwell'em niestety jest tak, że potrafi zrobić modele "pierwszoklaśne" jak i modele, które nie za bardzo nadają się do chwalenia :p , ale ja i tak je twardo zbieram ...
Moje kolekcjonowanie już nie jest takie łatwe... fabryka od paru lat nie wypuszcza nic nowego, a przy takiej ilości jak u mnie trzeba się zdrowo nakombinować by znaleźć brakujące sztuki.
Poniżej efekt małego ułamka sesji foto w wykonaniu kumpla. Przymierzam się do własnej stronki obejmującej kolekcję, ale do tego jeszcze daleko.





















 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
#5
Ciekawe te modele tylko za dużo na raz. Trudno komentować takiej ilości w jednym poście. Doceniam, ale sorry, nie komentuję żadnego.(n)
 
OP
OP
Bochum80

Bochum80

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Spoko... taka próbka możliwości :p postaram się wrzucać coś swojego sukcesywnie z opisem ... jednak z powodu zaawansowanego remontu może być to lekko utrudnione :(
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
#7
Spoko... taka próbka możliwości :p postaram się wrzucać coś swojego sukcesywnie z opisem ... jednak z powodu zaawansowanego remontu może być to lekko utrudnione :(
Rozumiem. Masz dużą kolekcję i możesz ją pokazać w niewielkiej ilości postów. Ale co dalej. Temat umrze i nikt nie będzie pamiętał o Twojej kolekcji. A jeśli będziesz sukcesywnie wrzucał modele i to najlepiej po kilka fotek jednego modelu to dasz szansę na komentowanie i poznawanie Twojej kolekcji. Popatrz na tematy i posty innych użytkowników. Zobacz jak pokazują modele i zobacz ile mają komentarzy.
 
OP
OP
Bochum80

Bochum80

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Biorę uwagi na klatę i obiecuję poprawę (y) to był (przed)ostatni raz :p
A żeby nie było, że nabijam posty to wrzucę coś od siebie...
Dwa Fordy od Caldecott Miniature Models z Antypodów - jakością nie zabijają, ale lubię trzymać takie kwiatki u siebie.
Ford XC Falcon Cobra Coupe - wersja limitowana wyprodukowana przez australijski oddział Forda w 1978roku bazująca na Fordzie Falconie.


Ford XY Falcon GTHO - czterodrzwiowa wersja Falcona z lekkim tunningiem fabrycznym.

 
Ostatnio edytowane:

SECOND MODELS

Znany użytkownik
Reakcje
7 0 0
#10
Witaj na forum :)
Te ostatnie falcony są przepiękne (y) gratuluję takich rarytasów w kolekcji .
Podoba mi się twoja gablotka z modelami ,wygląda to bardzo estetycznie a i modele są odpowiednio zabezpieczone.Super!!!
 

Michał Type_r7

Moderator działu Modelarstwo Samochodowe
Zespół forum
Reakcje
13.454 158 2
#11
Witaj na forum.
Pięknie to wygląda, może kiedyś zachorujesz na jeszcze jedną chorobę... 1:87.
Miłej i udanej zabawy na forum.
 
OP
OP
Bochum80

Bochum80

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
Wow! Potężna kolekcja :) Dla mnie Nissany rządzą (y) Oby tak dalej ;)
Witaj
na forum :)
Te ostatnie falcony są przepiękne (y) gratuluję takich rarytasów w kolekcji .
Podoba mi się twoja gablotka z modelami ,wygląda to bardzo estetycznie a i modele są odpowiednio zabezpieczone.Super!!!
Witaj na forum.
Pięknie to wygląda, może kiedyś zachorujesz na jeszcze jedną chorobę... 1:87.
Miłej i udanej zabawy na forum.
Dzięki za miłe słowa :)
I widzę znajome "twarze" z Allegro :D ... Type_r7 Ciebie też spotkałem na forum vw-passat.pl :p
Co do kolejnej skali... nie przewiduję... a nawet od czasu do czasu chodzi mi po głowie sprzedaż kolekcji i zakup jakiegoś "youngtimer'a" :cool::cool::cool::cool:
 
OP
OP
Bochum80

Bochum80

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#16
Witam po długiej nieobecności
Remont skończony więc i ja mogę się zabrać za prezentowanie poszczególnych modeli ...
Modelu poniżej braci motoryzacyjnej chyba nie muszę przedstawiać - kultowa gwiazda Mercedes 300sl vel Gullwing w dwóch wersjach nadwoziowych coupe oraz roadster.

DSCN6770.JPG DSCN6771.JPG DSCN6772.JPG
DSCN6773.JPG DSCN6774.JPG

DSCN6775.JPG DSCN6776.JPG

DSCN6777.JPG DSCN6778.JPG DSCN6779.JPG
 

Załączniki

SECOND MODELS

Znany użytkownik
Reakcje
7 0 0
#17
Trochę Cię nie było ;)n ale zaczałeś od przedniego modelu a raczej modeli .
Wykonanie świetne (y)
Szkoda że nie pokusili się producenci o wklejane lampy tylne.Ale to szczegół grunt ze przód prezentuje się jak należy no i sam kokpit w cabrio...extra (y)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
#18
Fajne te większe modele. Świetnie wykonane wnętrze kabrioleta. Podoba mi się.(y)
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#19
Muszę powiedzieć, że twoja kolekcja zrobiła na mnie duże wrażenie. Nie "moja skala" ale modele naprawdę fajne.
Może jak pooglądasz kolekcje w skali 1/87 to "choroba" się rozwinie :D