• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja 1:64 moja kolekcja aut producentów z USA i Japonii

OP
OP
durukuderuido
Reakcje
0 0 0
#82
Kolejnym bandytą będzie potężny dodż ram. Niestety w tym nie za bardzo spasowane są przednie lampy, zaś kogut jest zrobiony moim zdaniem na odwal. Poza tym modelik jest bardzo fajny.

2014 DODGE RAM 1500

producent: Greenlight
skala: 1/64
seria: Black Bandit
nr wydania serii: 41
rok wydania: 2014



 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
#85
Czyli potwierdza się że Amerykańscy policjanci to czarni bandyci :ROFL:
Model świetny i chodził mi swego czasu po głowie, jednak ostatnio staram się wytrzymać i nie kupować niczego w 1/64.
 
OP
OP
durukuderuido
Reakcje
0 0 0
#86
Skoro jesteśmy przy temacie policjantów amerykańskich to kolejnym modelem będzie radiowóz z filmu Zmierzch. Filmu nie polecam ale modelik mimo malowanych lamp jest całkiem przyjemny.

2008 FORD CROWN VICTORIA

producent: Greenlight
skala: 1/64
seria: Hollywood
nr wydania serii: 5
auto z filmu: Twilight
rok wydania: 2013



 
OP
OP
durukuderuido
Reakcje
0 0 0
#88
Czas na modele z serii muscle i pochodne. Niestety posiadam tylko modele aut współczesnych.

2012 CHEVROLET COPO CAMARO

producent: Greenlight
skala: 1/64
rok wydania: 2013




 

maniac64

Znany użytkownik
Reakcje
1.093 5 0
#89
Model ogólnie mi się podoba (y)(y), jednak cenie firmy które dbają o szczegóły w swoich miniaturkach ,szkoda że ten model dostał koła od zwykłego camaro , a można przecież było dać te od Copo ...
8370.jpg
 
OP
OP
durukuderuido
Reakcje
0 0 0
#92
Kolejne model ma plastikowe lampy z przodu i z tyłu. Niestety te przednie są słabo spasowane co trochę rzutuje na jego wygląd. Nie widać tego na fotkach ale szyby z jednej strony auta zostały niechlujnie zamontowane, więc trzeba było dokonać korekty, która mi nie wyszła. Stąd fotki z innej niż zazwyczaj strony modelu.

2012 DODGE CHARGER SRT8 SUPERBEE

producent: Greenlight
skala: 1/64
seria: Muscle/10th Anniversary
nr wydania serii: 6
rok wydania: 2013



 

maniac64

Znany użytkownik
Reakcje
1.093 5 0
#93
Model chargera wykonany lepiej od starszego modelu (y) który miał malowane światła przednie i tylne , ten model wyglada dużo lepiej, ma oryginalny kolor (superbee) ,fajne koła ,lusterka i dużo detali(y) ,niestety tutaj sa też elementy do których można mieć uwagi ,jest to napewno mało precyzyjne docięcie przednich lamp oraz ich spasowanie z maska :( boczne szyby maja tendencje do odklejania , na szczeście idzie to naprawić (trzeba tylko uważać z ilością kleju) , tył modelu wykonany perfekcyjnie (y)
 
OP
OP
durukuderuido
Reakcje
0 0 0
#94
Czas na ostatni model od GL w mojej kolekcji. Jest to współczesny mustang. Model ma plastikowe lampy przednie i tylne oraz otwierana maskę silnika. Patrząc na zdjęcia profilowe odnosi się wrażenie, że nadwozie jest zbytnio podniesione względem podwozia przez co model wygląda niezgrabnie. Nie porównywałem z oryginałem więc może tak ma być.

2012 FORD MUSTANG 5.0 GT

producent: Greenlight
skala: 1/64
seria: GL Muscle
nr wydania serii: 6
rok wydania: 2013




 

maniac64

Znany użytkownik
Reakcje
1.093 5 0
#95
Model jest świetny (y)(y) mam też takiego samego i uważam że to jeden z ładniejszych modeli GL ,niestety kontrola jakości zawiodła :mad: ,mam wrażenie że kiedyś te modele były lepiej składane niż obecnie :( , można go roznitować i poprawić i chyba warto bo to naprawde fajny model ,ewidentnie widać ze podwozie jest za nisko ,podobnie układ wydechowy nie leży jak powinien .
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#97
Czas na ostatni model od GL w mojej kolekcji. Jest to współczesny mustang. Model ma plastikowe lampy przednie i tylne oraz otwierana maskę silnika. Patrząc na zdjęcia profilowe odnosi się wrażenie, że nadwozie jest zbytnio podniesione względem podwozia przez co model wygląda niezgrabnie. Nie porównywałem z oryginałem więc może tak ma być.

2012 FORD MUSTANG 5.0 GT

producent: Greenlight
skala: 1/64
seria: GL Muscle
nr wydania serii: 6
rok wydania: 2013




Nie wiem co się stało, ale fotki zniknęły. :(
 
OP
OP
durukuderuido
Reakcje
0 0 0
#99
Tym razem przedstawię kilka modeli od producenta M2 Machines. Otwartych modeli tej firmy posiadam najmniej ale czuję, że to się wkrótce zmieni. M2 urzekło mnie tym, że wypuszcza modele aut amerykańskich z lat 50'tych czego nie robią (lub robią mniej) inni producenci amerykańców. Chyba wszystkie modele tej firmy są montowane za pomocą śrubek do plastikowych podstawek. Główne elementy modeli też są montowane za pomocą śrubek co czyni ewentualne naprawy i modyfikacje modelu łatwiejszymi. Wadą M2 Machines jak już wspominałem we wcześniejszych postach jest zbytnia różnorodność (czasami wręcz festyniarska) kolorystyczna modeli i mnogość serii wydawniczych. Większość serii różni się jedynie malowaniami modeli. Na uwagę zasługuje seria Auto-Thentics w której modele są złożone z większej ilości elementów (niż np. w podstawowej serii Auto-Drivers) oraz posiadają dodatkowo otwierane drzwi i maskę silnika. Ponadto podwozie w modelach serii Auto-Tthentics jest metalowe a nie plastikowe jak w modelach serii Auto-Drivers. Fajnym dodatkiem jest akrylowa gablotka, która w przeciwieństwie do modeli AW z serii Licensed dobrze trzyma się podstawki. Ponadto ostatnie wydania serii Auto-Thentics pakowane są w kartony/blistry, które można bezpiecznie otworzyć bez uszkodzenia opakowania. Niestety jak to u amerykańskich producentów bywa zdarzają się wady modeli, które opiszę dokładniej przy prezentacji konkretnego modelu.
Na pierwszy ogień idzie jeden z moich ulubionych modeli, który jako jedyny stał u mnie na biurku przez bardzo długi czas (dzięki podstawce m.in).

1957 CHEVROLET BEL AIR

Producent: M2 Machines
Seria: Auto-Drivers
Nr wydania serii: 23
Nr modelu: 14
Rok wydania: 2013




Trochę uwag dotyczących usterek w wykonaniu modelu:
Pierwsze co się rzuca w oczy to różna grubość przednich opon. Ponadto tylne opony są nieproporcjonalnie grube w stosunku do pierwszych ale być może jest to zamierzone.
Tylne lampy są wykonane jako oddzielny element. Niestety są scalone ze zderzakiem co powoduje, że górna część nie przylega idealnie do nadwozia. Widoczne są niewielkie szpary.
Po jakimś czasie odpadła jedna z przednich lamp ale bez problemu przykleiłem ją z powrotem.
Generalnie model jest bardzo fajny zaś samo wykonanie na poziomie dobrym.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
Fotki to lepiej wstawiaj bezpośrednio ze swojego komputera jako załączniki , bo niestety tak się zdarza że te wszystkie platformy ze zdjęciami wprowadzają obostrzenia albo nagle stają się płatne i fotki znikają , zobacz że większość moich tematów na kilku pierwszych stronach nie ma fotek właśnie przez takie sytuacje.

Kilka bardzo ciekawych modeli ostatnio pokazałeś.(y)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Inne skale 66
Inne skale 10
Inne skale 10
Inne skale 1111

Podobne wątki