• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja 1:64 moja kolekcja aut producentów z USA i Japonii

OP
OP
durukuderuido
Reakcje
0 0 0
#65
Kolejny z serii deluxe:

2013 CHEVROLET CAMARO ZL1 CONVERTIBLE

producent: Auto World
skala: 1/64
seria: Deluxe
nr wydania: 1
nr wersji kolorystycznej: A
rok wydania: 2013

Albo to złudzenie optyczne albo koła w tym modelu są małe w stosunku do reszty.



 

maniac64

Znany użytkownik
Reakcje
1.093 5 0
#67
Modelik ogólnie ciekawy (y)wykonany poprawnie ale z tym zawiasem terenowym to przesadzili ;) mogli go bardziej położyć na glebie jak już dali mniejsze koła
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.551 386 20
#68
Jak dla mnie to wykonanie takie sobie. Nie dość że za małe koła, to jeszcze przednie światła malowane, czarne halogeny w zderzaku, no i czarne wydechy... :( Jakoś mi to w ogóle nie pasuje na takiego rasowego "amerykańca".
 
OP
OP
durukuderuido
Reakcje
0 0 0
#69
Czas na ostatni model z serii AW Deluxe. Tym razem jeden z moich ulubieńców. Model pomimo standardowych w serii deluxe felg prezentuje się wg mnie świetnie.

2014 DODGE VIPER SRT

producent: Auto World
skala: 1/64
seria: Deluxe
nr wydania: 2
nr wersji kolorystycznej: B
rok wydania: 2013



 
OP
OP
durukuderuido
Reakcje
0 0 0
#70
Tym razem model AW z serii Premium. Jest to jedyny otwarty model z tej serii który posiadam. Mam jeszcze nierozpakowanego białego Pontiaca Firebirda Trans AM z 1969 roku ale chyba się go pozbędę bo nie podoba mi się jakość wykonania. Co do przedstawianego modelu to nie podobają mi się niedoróbki takie jak słabo spasowane gumy na kołach czy maska silnika. Cała reszta jest w porządku. Ładnie wykonany jest wlot chłodnicy. Lampy przednie i tylne niestety są malowane. Dodatkowym mankamentem moim zdaniem jest sposób pakowania modelu. Opakowanie posiada dodatkowy kartonik w stylu starych meczboksów ale mieści się do niego tylko sam model. Wytłoczka plastikowa z blistra nie mieści się w kartoniku i trzeba ją skrócić o ok 5mm. Może się czepiam ale jeżeli coś jest Premium to niech takie detale będą dopracowane. Wzorem może być przedstawiona wcześniej seria Tomica Limited Vintage.

1969 PONTIAC FIREBIRD

producent: Auto World
skala: 1/64
seria: Premium
nr wydania: 2
nr wersji kolorystycznej: B
rok wydania: 2013




 

maniac64

Znany użytkownik
Reakcje
1.093 5 0
#71
Z tą maską miałeś po prostu pecha i trafiłeś na takiego zonka ;) w moim jest wszystko jak należy ,niestety w AW pomimo ceny za modele premium która nie jest niska również zdarzają się takie defekty jak w przypadku innych producentów (w przypadku M2 można to szybko poprawić ponieważ model nie jest nitowany :)) . Z oponami to już inna sprawa ,są po prostu wykonane z gówniatego materiału co powoduje ich zniekształcenie :( . Ogólnie uważam ofertę firmy Auto World za bardzo dobrą propozycje ,może ich modele premium nie są tanie i wyjątkowo starannie wykonane jak w przypadku firmy Tomica ale na pewno warte posiadania .(y)
 
OP
OP
durukuderuido
Reakcje
0 0 0
#72
Czas na ostatni (otwarty) model AW w mojej kolekcji. Tym razem niedawno nabyty model z serii Licensed. Sam model jest bardzo ładnie wykonany. Nie zauważyłem usterek jak w modelu powyżej. Przednie lampy wykonano jako osobny detal z plastiku co jest dużym plusem. Są dobrze spasowane co cieszy oko. Klapa silnika jest dobrze spasowana. Felgi są estetyczne a gumy na kołach przylegają prawidłowo.
W serii Licensed producent do modelu dołącza akrylową gablotkę na plastikowej podstawce. Niestety jest tutaj mały zonk. Przezroczysta witryna dosyć luźno nachodzi na podstawkę więc trzeba uważać przy podnoszeniu całości aby nie spadła. Do modelu dołączona jest również plastikowa wytłoczka, którą można zmieścić w gablotce. Niestety wytłoczka nie jest przemyślana i powoduje podnoszenie witryny. Trzeba ją troszkę przyciąć aby model się nie majtał w gablotce. Cóż producent tak jak z serią Premium ma kilka rzeczy do poprawienia.
Generalnie jestem bardzo zadowolony z modelu i chyba będę w rozbudowie kolekcji celował bardziej w serię Licensed niż Premium.
Ale do rzeczy. Model, który chcę się pochwalić to:

2011 CHEVROLET CORVETTE CALLAWAY

producent: Auto World
skala: 1/64
seria: Licensed
nr wydania: 2
nr wersji kolorystycznej: B
rok wydania: 2013




 

maniac64

Znany użytkownik
Reakcje
1.093 5 0
#75
Bardzo dobrze wykonany model :cool: brakuje tylko lusterek , ale nie można mieć wszystkiego ;)

Co do firebirda to dopiero teraz zauważyłem że brakuje kawałka szyby :eek: to już jest dziadowstwo w wykonaniu AW :mad:
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
durukuderuido
Reakcje
0 0 0
#76
Tym razem przedstawię kilka modeli amerykańskiej firmy Greenlight. Do modeli tej firmy mam stosunek mieszany. Niektóre modele są naprawdę rewelacyjne zaś niektóre odpychają. Do tej pory miałem do czynienia z seriami Black Bandit, Hollywood czy GL Muscle. Niedawno jednak kupiłem z ciekawości dwa modele z serii Motor World i trochę się zniesmaczyłem. Podwozie w tych modelach jest plastikowe co tłumaczy niższą cenę modeli. Wprawdzie modele z serii Auto-Drivers M2 Machines też mają plastikowe podwozie ale za to nadrabiają jakością wykonania reszty modelu. Nie będę jednak przedstawiał tutaj modeli z serii Motor World. Są nie rozpakowane i zamierzam się ich pozbyć.
Greenlight wypuszcza swoje modele w kilku różnych seriach tematycznych co jest całkiem fajne i jest to chyba dobry pomysł marketingowy. Irytuje mnie jednak zbyt duża moim zdaniem ilość wariantów kolorystycznych czy detali na nadwoziach poszczególnych modeli. M2 Machines ma chyba jeszcze więcej tych kolorowych wariacji. Dla niektórych kolekcjonerów może to jest zaleta bo mają duży wybór. Ja jednak odnoszę wrażenie, że producent oszczędza na wprowadzaniu nowych matryc. Łatwiej zmienić kolor modelu niż stworzyć nową matrycę do odlewów. Ciężko stwierdzić modele której serii są najlepiej wykonane. W tej samej serii można trafić modele, które mają ładnie wykonane i spasowane detale w innych zaś tych detali brak (np. malowane lampy) albo są niedokładnie spasowane. Nie ma jasno określonej serii typu "premium" co utrudnia rozbudowywanie kolekcji.

Przejdźmy jednak do prezentowanego dzisiaj modelu. Prezentację modeli GL zacznę od chyba najbardziej rozpoznawalnej serii czyli "Black Bandit". Seria jest ponoć limitowana, opakowania (blistry) są całkiem przyjemne dla oka i długo trzeba się zastanawiać: otwierać czy nie? Najlepiej kupić dwa razy ten sam model i mieć problem z głowy. Jednak to dużo kosztuje i nie zawsze są dostępne dwa modele. Dzisiejszy model 1974 DODGE MONACO to mój ulubiony ze wszystkich modeli Greenlight jakie posiadam. Jest bardzo dokładnie wykonany. Posiada plastikowe dobrze spasowane lampy przednie i tylne. Malowanie wykonane jest estetycznie, napisy są czytelne. Koła również są wykonane estetycznie. Ciekawostką w tym modelu jest lakier, który do połowy maski jest błyszczący zaś na drugiej połowie matowy. Na zdjęciach może być to słabo widoczne.

1974 DODGE MONACO

producent: Greenlight
skala: 1/64
seria: Black Bandit
nr wydania serii: 8
rok wydania: 2013






Czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć jedną kwestię. Na opakowaniu widać, że modele są limitowane do 3000 szt. Natomiast na podwoziu mojego modelu widnieje numer seryjny 4364. O co tutaj biega, wie ktoś?
 

lotus102

Znany użytkownik
Reakcje
2.247 7 3
#78
Popieram .nie wszystkie są dobrze wykonane ..ale Dodge Monaco jest rewelacyjny .ja zbieram radiowozy z każdego Stanu Ameryki ..już uzbierała mi się pokazna gromadka..:)
 
OP
OP
durukuderuido
Reakcje
0 0 0
#79
Kolejny model to 1977 PONTIAC FIREBIRD TRANS AM w wersji Black Bandit i z serii Hollywood z bardzo fajnej komedii "Old School"

producent: Greenlight
skala: 1/64
seria: Black Bandit (po lewej); Hollywood (po prawej)
nr wydania serii: 9 (po lewej); 5(po prawej)
rok wydania: 2014 (po lewej); 2013 (po prawej)









Nie wiem jak was ale mnie powyższe modele (pomimo otwieranych masek) nie specjalnie zachwycają. Chyba dlatego, że mają malowane lampy.
 

maniac64

Znany użytkownik
Reakcje
1.093 5 0
#80
Jeżeli chodzi o pontiaca TA to wole rocznik '79 z GL albo '89 (y),ten średnio im wyszedł :confused:może właśnie przez te lampy , a jeżeli już mam wybierać z tych dwóch to BB jest bardziej wyrazisty (y)
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Inne skale 66
Inne skale 10
Inne skale 10
Inne skale 1110

Podobne wątki