• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja 1:64 moja kolekcja aut producentów z USA i Japonii

Reakcje
0 0 0
#1
Witam. Pod tym tematem będę prezentował moją skromną kolekcję modeli aut w skali 1:64 producentów z USA i Japonii.
[DOUBLEPOST=1452262836,1452261606][/DOUBLEPOST]Na pierwszy ogień idą modele aut japońskich produkcji Tomytec Tomica z serii Tomica Limited Vintage i Tomica Limited Vintage Neo.
Modele z tej serii są chyba najlepiej wykonane ze wszystkich modeli w skali 1:64, które do tej pory trzymałem w rękach.

Jako pierwszy prezentuję model auta DATSUN BLUEBIRD 1400 DX z serii Tomica Limited Vintage.
Nr modelu: LV-79c
Rok wydania modelu: 2014








 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.552 386 20
#2
Bardzo ciekawa miniaturka Datsuna. Pięknie wykonane elementy. To jest przykład, że "małe chińskie rączki" też potrafią zrobić naprawdę dobrą miniaturkę. Widać z tego, wszystko zależy od zamawiającego, w jakiej jakości chce mieć zrobioną miniaturkę.
 
OP
OP
durukuderuido
Reakcje
0 0 0
#3
Prawda. To co wyprodukowane w Chinach już nie jest tak powszechnie uważane za badziewie. Chiny powoli idą w stronę jakości tak jak kiedyś Korea Południowa. Dzisiaj produkty z Korei dorównują tym z Japonii.
 

lotus102

Znany użytkownik
Reakcje
2.247 7 3
#5
Witaj na forum .pokazuj swoje modele i nie zapominaj komentować u innych kolegów.o to w tym chodzi (y)sam się zastanawiam nad zebraniem kolekcji Tomica Vintage(y) .bardzo mi się podoba ta seria ale nie można mieć wszystkiego zbierając trzy skale ..Obydwa twoje przedstawione modele są kapitalne ..(y)
 
OP
OP
durukuderuido
Reakcje
0 0 0
#6
Dziękuję za powitanie. W miarę możliwości również komentował wpisy innych użytkowników tego forum.
Ja zdecydowałem się tylko na jedną skalę (1:64). Modele mieszczą się w pudełkach po puzzlach, zajmują mało miejsca no i nie kosztują jakoś astronomicznie (no chyba że to TLV).
Bardzo żałuję, że seria w serii Tomica Limited Vintage nie są wydawane modele amerykańskich klasyków.
Te z którymi miałem do czynienia tj. Auto Wold, Greenlight, czy M2 Machines nie dorównują jakością serii TLV.

Kolejnym modelem jest już ostatni Datsun z mojej kolekcji. Za nim będą auta marek: HONDA, NISSAN (wcześniej DATSUN), SUBARU i nieśmiertelna TOYOTA.
DATSUN SUNNY 100 Sports DX
Seria: Tomica Limited Vintage
Nr modelu: LV-116a
Rok wydania modelu: 2011








 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.552 386 20
#7
Bardzo fajnie zrobione te Datsuny. Szkoda, że przy takiej ilości detali nie mają lusterek.
 

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
929 15 0
#9
Zgadzam się z tym co napisałeś odnośnie manufaktury produkcji. Modele troche w innej skali które nabywam produkowane sa w Chinach ale od połowy kwietnia 2016 zostanie przeniesiona produkcja do Korei Południowej. Nie chce nikogo obrażać, żeby nie bylo, tyle że poprzedni spartolili modele. Liczyłem trochę na Kaesong w Korei Północnej ale ten ich "otyły świniak" znowu wymyśla jakies bzdury więc może poludniowcy się postarają;)
 
OP
OP
durukuderuido
Reakcje
0 0 0
#11
W dalszej kolejności dwie takie same Hondy w dwóch odmianach kolorystycznych.

HONDA 1300 99S
Seria: Tomica Limited Vintage
Nr modelu: LV-67a (biała), LV-67a (srebrna)
Rok wydania modelu: 2008








 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.026 108 2
#12
Świetne modele , wszedłem zobaczyłem i już ciśnienie skoczyło na poziom <<tez takie muszę mieć >> :):):):):)
Jakbyś jeszcze sobie dioramę do prezentacji zrobił to by było idealnie.;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.552 386 20
#13
Kolejne bardzo fajne modele. Podziwiam cały czas jakość wykonania. Jak na metalowe odlewy, to one są kapitalnie zrobione. (y)
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.026 108 2
#15
Myślałem kiedyś o tym ale moje obecne zdolności manualne i brak warsztatu + małe dzieci nie sprzyjają temu.
Prędzej już jakąś sobie kupię jeżeli są one dostępne na rynku.
Wkrótce wrzucę następne fotki modeli jak tylko znajdę chwile spokoju.
Z kupieniem gotowej może być problem , szybciej trzeba poszukać kogoś kto Ci zrobi ;)
 
OP
OP
durukuderuido
Reakcje
0 0 0
#16
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią prezentuję moje Nissany. Mam szczególny sentyment do tej marki, gdyż jeżdżę Almerą N16 już 7 lat i nie myślę jej zamieniać.

NISSAN CEDRIC SPECIAL 6
Seria: Tomica Limited Vintage
Nr modelu: LV-95b
Rok wydania modelu: 2011





[DOUBLEPOST=1452368146,1452367807][/DOUBLEPOST]NISSAN CEDRIC STANDARD
Seria: Tomica Limited Vintage
Nr modelu: LV-105a
Rok wydania modelu: 2011




 
OP
OP
durukuderuido
Reakcje
0 0 0
#19
Świetne modele , fajnie by było robić fotki białych ( i innych jasnych ) samochodów na ciemnym tle :)
Być może w przyszłości tak poeksperymentuję. Niestety na jasnym tle biały kolor lakieru zmywa się z tłem. Natomiast kombinując z balansem bieli i czasem migawki aby zwiększyć kontrast, kolor biały lakieru staje się kolorem kości słoniowej co zafałszowuje rzeczywistość. Będzie to bardzo widać na fotkach Suzuki Alto, które niedługo wrzucę. Można by edytować fotki w jakimś programie jednak ja tego nie robię i nie zamierzam robić dla zasady. Chcę uzyskać jak najbardziej perfekcyjne, czyste zdjęcie bez obróbki cyfrowej. Edytora używam wyłącznie do kadrowania fotek. Poza kadrowaniem wszystkie powyższe fotki nie były obrabiane żadnym programem graficznym. Wszystkie efekty uzyskuję samym aparatem.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.026 108 2
#20
Być może w przyszłości tak poeksperymentuję. Niestety na jasnym tle biały kolor lakieru zmywa się z tłem. Natomiast kombinując z balansem bieli i czasem migawki aby zwiększyć kontrast, kolor biały lakieru staje się kolorem kości słoniowej co zafałszowuje rzeczywistość. Będzie to bardzo widać na fotkach Suzuki Alto, które niedługo wrzucę. Można by edytować fotki w jakimś programie jednak ja tego nie robię i nie zamierzam robić dla zasady. Chcę uzyskać jak najbardziej perfekcyjne, czyste zdjęcie bez obróbki cyfrowej. Edytora używam wyłącznie do kadrowania fotek. Poza kadrowaniem wszystkie powyższe fotki nie były obrabiane żadnym programem graficznym. Wszystkie efekty uzyskuję samym aparatem.
To fakt że biały kolor i jego pochodne dla aparatów cyfrowych są najtrudniejsze do odwzorowania , ja osobiście operuję tak przesłoną by delikatnie ściemnić całość fotki , biały może nie jest wtedy idealnie odwzorowany jeśli chodzi o barwę ale uwydatniają się szczegóły.
Co do programów też się długo przed tym broniłem , ale czasem poprawiam fotki a czasem dodaje efekty typu , stare zdjęcie czarno-białe.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Inne skale 66
Inne skale 10
Inne skale 10
Inne skale 1110

Podobne wątki