• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja 1-64 Brodagaz

Reakcje
0 0 0
Właśnie obejrzałem sobie Twoją kolekcję i jestem pod wrażeniem. Mam kilka pytań jeśli można:
1) Jakim aparatem/obiektywem robiłeś fotki? Są bardzo fajnie wykonane i mają dużą głębię ostrości.
2) Posiadasz kilka modeli marki JL. Czy jest jakaś specjalna seria tej marki, która może dorównywać jakością modelom Tomica Limited Vintage? Pytam bo nie mam doświadczenia z JL a ie chcę kolekcjonować wszystkiego.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.547 386 20
Tak brzydki, że aż ładny. :podstepny: W tamtych latach to amerykanie potrafili robić chyba najbrzydsze ciężarówki. :D
 
OP
OP
Brodagaz

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.026 108 2
Właśnie obejrzałem sobie Twoją kolekcję i jestem pod wrażeniem. Mam kilka pytań jeśli można:
1) Jakim aparatem/obiektywem robiłeś fotki? Są bardzo fajnie wykonane i mają dużą głębię ostrości.
2) Posiadasz kilka modeli marki JL. Czy jest jakaś specjalna seria tej marki, która może dorównywać jakością modelom Tomica Limited Vintage? Pytam bo nie mam doświadczenia z JL a ie chcę kolekcjonować wszystkiego.
Ad1 aparat z pierwszych stron mojego tematu to Canon sx160is małpka z ustawieniami manualnymi , a zdjęcia z późniejszych stron robione są Canonen EOS 1200 z obiektywem kitowym ( większość ludzi psioczy na ten podstawowy obiektyw ale chyba ze względu na to że nie potrafią wykorzystać jego możliwości , głębia ostrości to bardzo długi czas naświetlania i maksymalnie zmniejszona przesłona ( oczywiście do każdego ujęcia inne ustawienia.) tryb pracy całkowicie manualny ( czasem używam automatycznego ostrzenia ). Zdjęcia robione w namiocie bezcieniowym i aparat na statywie.
Cieszę się że podobają Ci się moje fotki. Staram się by fotka tak wyszła by nie potrzebna była obróbka w programach co najwyżej filtry typu stare zdjęcie.

Ad2 JL to niestety bardzo nierówna marka jeśli chodzi o jakość mają różne serie ale nie wiem która jakościowo jest najlepsza, moje modele to najczęściej używki bez opakowania , druga sprawa że nie zbieram modeli z opakowaniami i jak tylko mam gdzie je postawić to opakowanie idzie na śmietnik ( może to i nie kolekcjonerskie podejście).;)
 
Reakcje
0 0 0
Ja fotki swoich modeli robię tylko na manualu (przysłona, czas migawki, balans bieli). Ostrość ustawiam też ręcznie, gdyż mój canon g16 (taki kompakt z dużą liczbą ustawień manualnych) ma maksymalną wartość przysłony 8. Tak więc jak ustawię model pod kątem 45 stopni to albo przednie albo tylne koło wychodzi ostre. Nie można mieć wszystkiego. Wcześniej fotki robiłem w namiocie bezcieniowym i dodatkowo z filtrem polaryzacyjnym ale zrezygnowałem z tego. Modele wychodziły zbyt matowe i nienaturalne a na szybach pojawiała się tęcza. Poza tym materiał pod modelem się fałdował przez co podłoże nie było płaskie.
 

SECOND MODELS

Znany użytkownik
Reakcje
7 0 0
Modelik iście szlachetny :) .Swietnie sie prezentuje w "swoim" środowisku. Samo auto ma już sporo latek na karku a jego sylwetka oraz design nadal nadąża za dzisiejszymi trendami .
A model to jedno zlepiej wydanych autek przez minichampsa ze starszych kolekcji.gartuluję go w kolekcji bo to już rarytas (y)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.547 386 20
Fajny "gwiazdor". Sportowe malowania mają coś takiego w sobie, że przyciągają wzrok. Świetny model.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Inne skale 568
Inne skale 424

Podobne wątki