• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja 1/43 w robocie - Irokez46

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
Już widzę jak będą te Ziły wygladać w twoim wykonaniu Irokez. Na bank będzie świetna scenka. A ja buszując po necie natknąłem się kiedyś na takie zdjęcie takiego Ziła i tak sobie pomyslałem, że muszę Ci je podrzucić ale zapomniałem o tym pózniej, a teraz widząc co zakupiłeś przypomniałem sobie o tym zdjęciu. Może się przyda? ;)
111111.jpg
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
Na warsztat wjechały dwa Kamazy z naczepami wannami Maza.
Ciągniki to gotowce z jakiejś gazetowej rosyjskiej serii, ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Kabiny trzeba odbarwić i przemalować pewnie na czerwono a drugą albo na szarą a może pomarańczowo. Naczepy na szczęście kupiłem w kicie.
1 001.JPG
1 002.JPG
1 003.JPG
1 004.JPG
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
Naczepy złożone. Jutro jak się uda położę podkład w w przyszłym tygodniu pójdą do malowania. Jedna póki co ma uchwyty pod deski na podwyższenie, teraz muszę zakupić odpowiednie listewki i wykombinować sposób na wykonanie zwiniętej plandeki.
1 001.JPG
1 002.JPG
1 003.JPG
1 005.JPG
1 006.JPG
2 005.JPG
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Zawsze miło oglądam Twoje relacje Piotrek - bo to jest modelarstwo przez duże M.
Chciałbym jednak się odnieść do tych naczep ,które robisz pod Kamazy.
Piszesz o zrobieniu plandeki. Tutaj jednak jest mały kiks w modelu ponieważ naczepy nie mają pomostów z przodu.
Jak więc kierowca ma zwinąć tą plandekę ? ;) No chyba ,że masz w planie dorobienie takich wówczas ma to sens z tą plandeką.
Te naczepy jak to mówimy w żargonie kierowców to typowe "kamieniary " do przewozu na krótkich odcinkach kruszywa , gruzu itp.
Druga sprawa jeżeli ta plandeka powstanie i dodatkowo " nadstawki " na burtach bocznych z desek to te ograniczniki do zwiniętej plandeki jakie zrobiłeś powinny być zamontowane na nadstawkach - teraz na burtach są za nisko. Nie wyobrażam sobie rozwinięcia plandeki na naczepę jak się ma ponad plandeką te nadstawki . Piszę to jako praktykujący kierowca ,który "śmiga " na zestawie właśnie z "wanną " od 13 lat.:)
Kibicuję Twoim projektom bo wiem ,że powstaną piękne modele.
Pozdrawiam serdecznie
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
No to ułatwiłeś mi zadanie, nie będzie tych plandek. Moje miały być do wożenia asfaltu, ale bez plandek chyba będzie trzeba zmienić ich przeznaczenie.:rolleyes:
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:43 14
Skala 1:43 37
Skala 1:43 71
Skala 1:43 318

Podobne wątki