• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja 1/43 w robocie - Irokez46

OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
Jakiś czas temu naszła mnie ochota na pojazdy używane we wczesnych latach w PRLu. Wybór padł na wywrotki MAZ 205 oraz Jaz 205. Któreś z nich pracowały przy budowie PKiN w Warszawie. Niestety kity są już niedostępne, więc musiałem nabyć modele gotowe z myślą o ich rozmontowaniu i odbarwieniu. Po obejrzeniu tych modeli stwierdzam że farba nie jest aż tak grubo położona i być może skończy się tylko na brudzeniu u śladach eksploatacji, chociaż tą szarą kabinę Jaza chętnie bym widział w kolorze granatowym a kiper w ciemno szarym odcieniu. Decyzja jeszcze nie podjęta, na pewno musiałem zamówić opony z ładniejszym bieżnikiem oraz polskie tablice rejestracyjne.
1 001.JPG
1 003.JPG
1 005.JPG
1 006.JPG
1 008.JPG


Kolejny model w kolejce do sklejenia to Jaz 210, taki poprzednik Kraza. Niestety nie znalazłem informacji czy takie pojazdy były używane w Polsce, więc pewnie zrobię go z ZSRR.
1 009.JPG
1 010.JPG
1 011.JPG
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
Dawno się tu nic nie działo, ale i czasu brakowało na robienie modeli w 43ce. Udało się chwilę wygospodarować i obie wywrotki zostały przemalowane. Maz otrzymał nieco ciemniejszy zielony kolor a Jaz niebieską kabinę i szary kiper. Maz jeszcze przed patynowaniem, natomiast Jaz już w pełni gotowy może zostać odstawiony na półkę.
1 001.JPG
1 003.JPG
1 004.JPG
1 005.JPG
1 006.JPG
1 007.JPG
1 008.JPG
1 010.JPG


Jak już Maz zostanie skończony to wezmę się za małą dioramko-podstawkę pod oba modele.
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
Fantastycznie jak zwykle. No ale te nowiusieńkie tablice w tym spatynowanym i utyranym wyglądają trochę dziwnie i rażą w oczy swoją czystością.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
Tablice będą jeszcze przykurzone. Tymczasem Maz też już gotowy, ładunek zalany wikolem schnie i niby niektórzy chcą rozebrać PKiN a ja mogę go budować ponownie z takim sprzętem.:p

2 001.JPG
2 002.JPG
2 004.JPG
2 006.JPG
2 007.JPG
2 008.JPG
2 009.JPG
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.827 235 3
Oba dzieła piękne, już sobie próbuję wyobrazić dioramkę. Pewnie ciężko będzie udowodnić, że to nie jest 1:1 :)
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
Trzeba iść za ciosem, Jaz wywrotka sklejony i pomalowany podkładem. W weekend pomaluję go na właściwe kolory, jakie jeszcze sam nie wiem. Pewnie zielona kabina i szary kiper, albo też zielony. Zobaczymy jaką farbę pryśnie aerograf.:p
Niestety nie znalazłem nadal informacji o tych pojazdach w Polsce, zatem zrobię sowieta.
2 001.JPG
2 002.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Zapowiada się kolejny świetny model. (y) Znów będę zbierał szczenę z podłogi... ;)
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
Tam Marcinie to niedźwiedź a przynajmniej tak wygląda. Mam też dobre wiadomości odnośnie malowania. Okazuje się że były takowe w Polsce. Niewiele w zasadzie pojedyncze sztuki, ale były. Informacja od człowieka, który takowe widywał. To oznacza że mogę go zrobić z warszawskimi blachami do kompletu z dwoma pozostałymi.:)
 

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.867 5 0
Zaintrygował mnie temat JAZ-a 210 w Polsce, ale nic nie znalazłem u siebie. Fajnie, że dotarłeś do odpowiedniego człowieka. Czasami już tylko takie źródła informacji zostają. Kibicuję w budowie. Modele już zrobione wyglądają super!
 

herbi

Znany użytkownik
Reakcje
2.072 2 0
Jeden z tematów do którego lubię zaglądać i wiem że będzie w nim zawsze coś ciekawego. Mazy wyglądają super. Jaz też zapowiada się ciekawie :D
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:43 14
Skala 1:43 37
Skala 1:43 71
Skala 1:43 318

Podobne wątki