• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja 1/43 w robocie - Irokez46

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
#81
Oj. Popieram.... piekna robota i super pomysł na ładunek oraz oznaczenie długiego ładunku.
Przypomina mi sie stary kawał z czasów niebożczki komuny, ale chyba adekwatny do oznaczenia ładunku w Twoim modelu:

Jedzie baca furmanką z drzewem i zatrzymuje go urzędnik państwowy:
Urzędnik: - Podwieźcie toważyszu woźnico do miasta bo się na plenum spieszę a mi PKS uciekł.
Baca: - a siądnijcie se Panocku o tam na końcu tej gałązki.
Urzednik: - Bardzo dziękuję Ojczyzna Ludowa Wam tego nie zapomni.
Baca: - a, Bóg zapłać, bóg zapłać, z nieba mi spadliście, bo widzicie wieze drzewo i mi na końcu cyrwonej szmoty brakuje, a tera mom.
:)
-
 

herbi

Znany użytkownik
Reakcje
2.072 2 0
#82
Modele super :)
Aż ciekaw jestem co stworzysz z tych KAMAZów :) Ził w wersji Transbud - rewelacja :) Strażackie też świetnie wyglądają.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#84
Kolejne dwa Ziły strażackie czekają na podkład. Za malowanie wezmę się po sklejeniu Ziła 130 z drabiną.
1a 001.JPG


Dla odmiany kolejne dwa Kamazy dotarły i będą czekały w kolejce do zrobienia.
1a 002.JPG
1a 003.JPG
1a 004.JPG
1a 005.JPG
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#87
Taki pomysł widać ktoś tam ma na obrazki na opakowaniach. Na opakowaniu Ziła 130 strażackiego był Napoleon na koniu, na drugim opakowaniu z Kamazem strażak ma twarz Ace Ventury.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#89
Irokez46 jak oceniasz Kamaza strażaka 2 osie. Jakość wyprasek plastikowych i opony. Czy opona to raczej miękka guma czy twarda jak plastik? Czy model szybko da się składać czy trzeba poświęcić godziny na szlifowanie i pasowanie części?
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#90
Oceniam bardzo dobrze. Wypraski ładne, trochę szlifowania trzeba odbębnić, ale nie jest to jakoś wyjątkowo dużo. Opony raczej z gumy o średniej miękkości, ale felga ma w środku garb, który włazi w oponę. Dzięki temu nic się nie ugina. Ja swoje Ziły sklejam bardzo szybko, części jest nie za dużo, pasowanie dobre. Kabiny metalowe dobrze jest przetrzeć włókniną ścierną przed malowaniem podkładem. No i tu zaczyna się wyzwanie. Trzeba użyć dobrego podkładu na ten metal a dodatkowo ja też używam go na plastik. Ten czarny nie jest najlepszej jakości i do malowania muszę go dobrze przygotować. Generalnie polecam.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#91
Nie taka straszna drabina się okazała jak myślałem. Dobrze się składała i dzięki temu kolejny Ził przygotowany do malowania podkładem.
6 001.JPG
6 002.JPG
6 003.JPG
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#98
Mało czasu i chęci ostatnio na zajmowanie się modelami, ale w któryś weekend udało się posklejać dwa Urale. Teraz "wystarczy" chwycić za podkład i pomalować wszystkie sklejone 43-ki.
1 001.JPG
1 002.JPG
1 003.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:43 14
Skala 1:43 37
Skala 1:43 71
Skala 1:43 318

Podobne wątki