• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja 1/43 w robocie - Irokez46

OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#23
Udało się znaleźć odrobinę czasu co w ostatnim czasie graniczy z cudem i pomalować moje Ziły.
Skrzynie i ramy pomalowane, kabiny też.
Żuk czeka aż biały podkład wyschnie.
SAM_5619.jpg
SAM_5620.JPG
SAM_5622.jpg
SAM_5623.jpg
SAM_5624.jpg


Dotarły też dwa nowe modele.
SAM_5625.jpg
SAM_5626.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.551 386 20
#26
Niebieski z białym grillem wygląda tak, jak pamiętam te samochody z dzieciństwa. A co do tapicerki, to była, ale na fotelach... ;). Deska rozdzielcza, to była metalowa i w kolorze kabiny. :)
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#28
Inna skala, inne możliwości.Ziły złożone na "sucho".Teraz odczekam z tydzień aż farby dobrze poschną i wezmę się dalej za robotę.Nałożę kalki Transbudu, dam washa i całość zmatuję.Potem patyna i zabawy specyfikami AK.
SAM_5627.jpg
SAM_5628.jpg
SAM_5629.jpg
SAM_5630.jpg
SAM_5631.jpg
SAM_5632.jpg
SAM_5633.jpg
SAM_5634.jpg
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#30
Bez przesady,dopiero się uczę pewnych technik.;) Tu po raz pierwszy zastosowałem technikę z lakierem do włosów.Muszę przyznać że nie spodziewałem się że to takie proste i że przyniesie efekt, który mi się podoba.Co prawda wnętrze skrzyni i tak będzie zasłonięte cegłami od Hugwy, ale poćwiczyć gdzieś musiałem.Kolejne nauki przede mną bo kupiłem trochę chemii modelarskiej do tej pory nie używanej przeze mnie.
 

oko21

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#32
Fajne te Ziły. Chociaż mnie bardziej zapadły w pamięć w wersji z wywrotką. Takie jak np. w filmie "Nie lubię poniedziałku". I ten klang ich silników, niezapomniany.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.026 108 2
#33
Bez przesady,dopiero się uczę pewnych technik.;) Tu po raz pierwszy zastosowałem technikę z lakierem do włosów.Muszę przyznać że nie spodziewałem się że to takie proste i że przyniesie efekt, który mi się podoba.Co prawda wnętrze skrzyni i tak będzie zasłonięte cegłami od Hugwy, ale poćwiczyć gdzieś musiałem.Kolejne nauki przede mną bo kupiłem trochę chemii modelarskiej do tej pory nie używanej przeze mnie.
W wolnej chwili mógłbyś napisać coś więcej o tej technice na lakier, kiedyś jakiś filmik oglądałem ale nie przekonał mnie do końca.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#34
Nic trudnego.Pomalowałem skrzynię kolorem drewna, w tym przypadku był to Model Master Africa Braun a potem ja farba dobrze wyschła całość lakierem do włosów.Znowu trzeba odczekać aż wyschnie i nałożyć kolor podstawowy.Tutaj była to Tamiya.Jak i ta dobrze wyschnie to na mokro przy użyciu wody ścierasz w wybranych miejscach sztywnym pędzlem lub szczoteczką do zębów.Jak już efekt jest uzyskany to całość trzeba zabezpieczyć lakierem bezbarwnym.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#37
Sporo czasu minęło od ostatnich robót przy Ziłach, ale też znacznie się do nich zniechęciłem po tym jak kabiny musiałem jeszcze raz malować a wszystko przez wash AK, który rozpuścił lakier. Wyciągnąłem je jednak z czeluści szafki i mam nadzieję to podejście będzie już ostatnie.
Kalki nałożone , lakier bezbarwny położony.Teraz zabawy pigmentami mnie czekają.
SAM_5937.JPG
SAM_5939.JPG
SAM_5938.JPG
SAM_5940.JPG
SAM_5941.JPG
SAM_5942.JPG
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#38
Swietna robota! Bardzo podoba mi sie rowne malowanie przy przejsciach bialego z czarnym czy niebieskim oraz podrapana burta jest miażdząca! Jakim bezbarwnym malujesz? Nie jest on potem klejacy?
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#39
Głównie Model Mastera, tutaj na całość użyłem satynowego.Natomiast pod kalki dałem połysk Humbrola.Nie kleją się, przynajmniej tego nie zaobserwowałem.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:43 14
Skala 1:43 37
Skala 1:43 71
Skala 1:43 318

Podobne wątki