• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja 1/43 w robocie - Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#1
Jakiś czas temu na rynku pojawiły się modele pojazdów rosyjskich z firmy SSM.Skala 1/43 do tej pory raczej nie dawała dużych możliwości w uzbieraniu pojazdów rodem z ZSRR czy Rosji, nie wliczając starych bardziej zabawek niż modeli kupowanych od "przyjaciół" ze wschodu na bazarach.Modele firmy SSM wykonane całkiem przyzwoicie, taka lepsza chińska jakość.Cena jednak dość wysoka a koszta przesyłki z Niemiec czy Rosji dodatkowo sprawiały że zakup stawał się mniej opłacalny.Na szczęście firma ta postanowiła wydawać swoje modele również w formie do złożenia.Cena trzy razy mniejsza a i zabawa lepsza.Dziś dotarł pierwszy z Ziłów 130.Metalowa kabina i sporo części z tworzywa, całkiem przyzwoicie odlanych.Dwa grille do wyboru wczesnej i późnej serii produkcyjnej.Do uzupełnienia całości dokupiłem blaszki z firmy North Star Models i kalkomanie Alegratki do pojazdów Transbudu.Ładunek zapewne zrobi firma Hubet, która już w skali co prawda 1/45, ale ma sporo ciekawych odlewów.
SAM_5545.jpg
SAM_5546.jpg
SAM_5547.jpg
SAM_5548.JPG

Niebawem fotki z obróbki i klejenia.;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.552 386 20
#4
Zapowiada się ciekawy model. Tak jak poprzednicy, też czekam na postęp prac, a znając Ciebie będzie full wypas.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#5
Wbrew pozorom te odlewy autek nawet z kolekcji PRL robionych w chinach są bardzo dobrej jakości. Zaskoczyłem się tym faktem w momencie ich mycia (Jelcz 315 i garbus). Niestety ilość farby jaka na nich jest oszukuje człowieka. Poniżej fotka. Ten sam model. Biały to fabryka. Pomarańcza to aerograf i wash.
 

Załączniki

OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#6
Niewiele czasu ostatnio, ale trochę zrobiłem.Kabinę oczyściłem z nadlewek.Okazuje się że nie jest trudne obrobienie tego metalu.
Kabina została pomalowana specjalnym podkładem do metalu.
SAM_5556.jpg


W tym samym czasie trwają prace nad transbudowym Żukiem.Model KAPu, oczyszczony z farby, pomalowany podkładem.Znaczek z maski zeszlifowany.Czekam już na komplet blaszek do niego i pozostanie wybór koloru a to nie takie proste.
SAM_5558.jpg


A tu taka mała zapowiedź kolejnych modeli.Obydwa będą w warszawskich malowaniach a polewaczka z filmu "Nie lubię poniedziałku".
SAM_5559.JPG
SAM_5560.JPG
SAM_5561.JPG
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#9
Głównie Ebay, czasem coś pojawia się na Allegro.
Ził gotowy do malowania, farby już czekają.
SAM_5562.JPG


Kolejne przyszły i powoli robi się kolejka do rzeźbienia.:D
SAM_5566.JPG
SAM_5567.JPG
SAM_5569.JPG
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#13
Fajne te modele, wydaja sie byc dobrze odlane, kab iny metalowe dobrze zrobione, az by się chciało cos takiego posklejać. Czekam na dalsza relacje (y)
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#19
Modele strażackie raczej będą czekać w kolejce, najpierw Transbud.Kilka strażaków jeszcze idzie do mnie, ale najpierw muszę zebrać dokumentację.Najchętniej zrobiłbym wozy z Prypeci lub takie, które były tam dostarczone na akcję likwidacji skutków wybuchu elektrowni w Czarnobylu.Niestety zdjęć jest bardzo mało a przynajmniej ja nie potrafię ich znaleźć.Druga opcja to wozy z Moskwy i raczej takowe powstaną bo jest więcej fotek.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#20
Ził130 drugi już gotowy do malowania.Mam cichą nadzieję że w sobotę uda mi się znaleźć w końcu odrobinę czasu i prysnąć obydwa.Ładunek zamówiony w Hubecie.Na tym zapewne będą cegły a na naczepie betonowe kręgi.Na kolejnego, tym razem Ziła130G prawdopodobnie dam betonowe rury.
SAM_5578.jpg


Dotarły też prosto z Moskwy dwa kolejne modele.
SAM_5579.JPG
SAM_5580.jpg
SAM_5581.JPG
SAM_5582.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:43 14
Skala 1:43 37
Skala 1:43 71
Skala 1:43 318

Podobne wątki