• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja 1/43 w robocie - Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Jakiś czas temu na rynku pojawiły się modele pojazdów rosyjskich z firmy SSM.Skala 1/43 do tej pory raczej nie dawała dużych możliwości w uzbieraniu pojazdów rodem z ZSRR czy Rosji, nie wliczając starych bardziej zabawek niż modeli kupowanych od "przyjaciół" ze wschodu na bazarach.Modele firmy SSM wykonane całkiem przyzwoicie, taka lepsza chińska jakość.Cena jednak dość wysoka a koszta przesyłki z Niemiec czy Rosji dodatkowo sprawiały że zakup stawał się mniej opłacalny.Na szczęście firma ta postanowiła wydawać swoje modele również w formie do złożenia.Cena trzy razy mniejsza a i zabawa lepsza.Dziś dotarł pierwszy z Ziłów 130.Metalowa kabina i sporo części z tworzywa, całkiem przyzwoicie odlanych.Dwa grille do wyboru wczesnej i późnej serii produkcyjnej.Do uzupełnienia całości dokupiłem blaszki z firmy North Star Models i kalkomanie Alegratki do pojazdów Transbudu.Ładunek zapewne zrobi firma Hubet, która już w skali co prawda 1/45, ale ma sporo ciekawych odlewów.
SAM_5545.jpg
SAM_5546.jpg
SAM_5547.jpg
SAM_5548.JPG

Niebawem fotki z obróbki i klejenia.;)

Mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Zapowiada się ciekawy model. Tak jak poprzednicy, też czekam na postęp prac, a znając Ciebie będzie full wypas.

pado

Znany użytkownik
KKMK
Wbrew pozorom te odlewy autek nawet z kolekcji PRL robionych w chinach są bardzo dobrej jakości. Zaskoczyłem się tym faktem w momencie ich mycia (Jelcz 315 i garbus). Niestety ilość farby jaka na nich jest oszukuje człowieka. Poniżej fotka. Ten sam model. Biały to fabryka. Pomarańcza to aerograf i wash.

Załączniki

Irokez46

Znany użytkownik
Niewiele czasu ostatnio, ale trochę zrobiłem.Kabinę oczyściłem z nadlewek.Okazuje się że nie jest trudne obrobienie tego metalu.
Kabina została pomalowana specjalnym podkładem do metalu.
SAM_5556.jpg

W tym samym czasie trwają prace nad transbudowym Żukiem.Model KAPu, oczyszczony z farby, pomalowany podkładem.Znaczek z maski zeszlifowany.Czekam już na komplet blaszek do niego i pozostanie wybór koloru a to nie takie proste.
SAM_5558.jpg

A tu taka mała zapowiedź kolejnych modeli.Obydwa będą w warszawskich malowaniach a polewaczka z filmu "Nie lubię poniedziałku".
SAM_5559.JPG
SAM_5560.JPG
SAM_5561.JPG

Irokez46

Znany użytkownik
Modele strażackie raczej będą czekać w kolejce, najpierw Transbud.Kilka strażaków jeszcze idzie do mnie, ale najpierw muszę zebrać dokumentację.Najchętniej zrobiłbym wozy z Prypeci lub takie, które były tam dostarczone na akcję likwidacji skutków wybuchu elektrowni w Czarnobylu.Niestety zdjęć jest bardzo mało a przynajmniej ja nie potrafię ich znaleźć.Druga opcja to wozy z Moskwy i raczej takowe powstaną bo jest więcej fotek.

Irokez46

Znany użytkownik
Ził130 drugi już gotowy do malowania.Mam cichą nadzieję że w sobotę uda mi się znaleźć w końcu odrobinę czasu i prysnąć obydwa.Ładunek zamówiony w Hubecie.Na tym zapewne będą cegły a na naczepie betonowe kręgi.Na kolejnego, tym razem Ziła130G prawdopodobnie dam betonowe rury.
SAM_5578.jpg

Dotarły też prosto z Moskwy dwa kolejne modele.
SAM_5579.JPG
SAM_5580.jpg
SAM_5581.JPG
SAM_5582.jpg

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:43 37
Skala 1:43 63
Skala 1:43 153