• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1/43 Irokez46

OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#5
Sam jestem ciekaw jak wyjdzie mi ten Ikarus.W tej chwili najwiekszym problemem są kalki.Nie mam już nikogo kto by mi mógł je wydrukować i do momentu aż nie znajdę nie ruszam tego autobusu.Dziś trzy kolejne pojazdy z mojej kolekcji.
Lanz D6006 z Schuco.Model lada dzień otrzyma odpowiednią patynę.
Star 25 jeszcze otrzyma kalki na drzwi i tablice rejestracyjne.
Na koniec samochód filmowy.Drużynę A chyba większość pamięta oraz ich niezawodnego GMC.Model to Hot Wheels Elite.

SAM_4095.jpg
SAM_4096.jpg
SAM_4097.jpg
SAM_4098.jpg
SAM_4099.jpg
SAM_4100.jpg
SAM_4101.jpg
SAM_4102.jpg
SAM_4103.jpg
SAM_4104.jpg
SAM_4105.jpg
SAM_4106.jpg
SAM_4107.jpg
SAM_4108.jpg
 

OSA

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 1 0
#6
Piotrek przy LANZu coś robiłeś? Ikarus bajka, czekam na piękną warszawską wersję :) Natomiast GMC to już klasyka, moje lata dzieciństwa i oglądanie z wypiekami na twarzy drużyny A :D
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#9
Irokez46, mała uwaga, która podniosłaby realizm podstawki.
Traktorek w oryginale nie znalazłby się na tej ziemi postawiony dźwigiem, tylko by tam sam przyjechał. A skoro by przyjechał, to szczególnie właśnie na ziemi pozostawiłby odciśnięte ślady opon (bo na trawniku to nie)). Za przednimi roweczki, za tylnymi charakterystyczne wielkie odciski.
Szkoda że umknął Ci ten szczegół, i dobrze gdybyś to dodał jeszcze.

Osobiście zaś czekam na to, co zrobisz z Ikarusem, bo już wiele lat temu przypadkiem natknąłem się na stronę internetową sklepu gdzie te Ikarusy sprzedawano i nie raz się zastanawiałem nad zakupem jednego przegubowca, tak z sentymentu. Ale człowiek musi swoje ramy zainteresowań mieć, by nie kupować wszystkiego co mu się podoba.

A przegub jest ruchomy, czy nie?
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#10
Tak z sentymentu to ja mam w planach trzy przegubowce i trzy solówki, które w tym roku też się pojawią z Classic'a.:D
Harmonia jest zginana, ale ze znaczym ograniczeniem.Nie można go "złamać" jak oryginału tylko troszkę.
Co do śladów na ziemi to były w planach, ale na samym początku pasta Vallejo była za miękka a potem o tym zapomniałem i było już za późno bo całość wyschła.Przy kolejnym traktorku tak mam zamiar zrobić te ślady.Tutaj można twierdzić że ziemia jest "skamieniała" i wyschnieta.;)
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.028 108 2
#11
Traktor jest super a i podstawka niczego sobie.
Wracając do poprzedniej prezentacji Star bardzo mi się podoba za dzieciaka spotykałem takie Stary ale nawet wtedy były już dość rzadkie i z reguły właśnie w opłakanym stanie.
GMC drużyny A przywołuje wspomnienia gdyż był to jeden z pierwszych zachodnich seriali.
Piękne modele gratuluję świetnej kolekcji.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#14
Ogólnie zastygło w temacie modeli.Nie mam chęci ani ich robić, ani kupować zarówno w 1/87 jak i 1/43.Ładna pogoda to wolę po torach i muzeach "latać".
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#15
Dawno się nic nie działo w temacie.Dziś fotki Bussinga D2U z BVG Berlin numer taborowy 1439.Model to Minichamps numer katalogowy 439071080.

1139_b.jpg
SAM_8323.jpg
SAM_8324.jpg
SAM_8325.jpg
SAM_8326.jpg
SAM_8328.jpg
SAM_8329.jpg
SAM_8330.jpg
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.028 108 2
#18
Tak jak pisałem te autobusy są rewelacyjne. Lekka patynka i diorama dobre fotki i nie ma sznas rozróżnić czy model czy oryginał.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:43 14
Skala 1:43 203
Skala 1:43 37
Skala 1:43 71

Podobne wątki