• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:43 BMW i wyjątki

golden brewery

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam Wszystkich. Oto początki mojej przygody z modelarstwem. Postanowiłem zająć się skałą 1:43 - głównie marka BMW, ale mogą pojawić się też inne marki

BMW e36 Touring w skali 1:43 firmy Hongwell


BMW serii 5 e39 sedan 1:43 Hongwell


BMW 1602 1:43 De Agostini


BMW Z4 M Coupé 1:43 Bburago


BMW 850i 1:43 Maisto


BMW x5 1:43 Welly
 
OP
OP
G

golden brewery

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
rafek3131 Dzięki za opinię. E36 to najstarszy w mojej kolekcji i dosłownie jest to zabawka, znalazłem go podczas sprzątania w piwnicy i od niego zacząłem przygodę z modelami, stanowi dla mnie wartość sentymentalną. Posiadam więcej modeli, a 3 są już w drodze i mam nadzieję będą nieporównywalnie lepiej wykonane od tych prezentowanych dzisiaj
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#4
Witaj na forum. Pokazuj swoje zbiory, nie zapomnij komentować tematów innych kolegów. No i baw się dobrze.
Pokazane przez Ciebie modele to takie trochę zabawkowe, ale od czegoś trzeba zacząć. Trzymam kciuki za powiększanie kolekcji i to już o dokładniej wykonane egzemplarze. :)
 

lotus102

Znany użytkownik
Reakcje
2.247 7 3
#5
Witaj ,jak na razie to okazałeś więcej zabawek ale od czegoś trzeba zacząć ,pomału na pewno twoje hobby przeistoczy się w prawdziwą kolekcję modeli czego Ci życzę ..BMW 1602 i BMW 5 jak dla mnie najciekawsze z tej prezentacji ..baw się z nami i nie zapomnij komentować u innych jak napisał kolega ..na pewno to będzie docenione ..(y)
 
OP
OP
G

golden brewery

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
BMW 1602 i BMW 5 to jak na razie pierwsze 1:43 które mają coś wspólnego z kolekcją ;) tak jak mówiłem niedługo coś z całkiem innego "worka", mam nadzieję, że się spodoba
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#7
BMW 1602 i BMW 5 to jak na razie pierwsze 1:43 które mają coś wspólnego z kolekcją ;) tak jak mówiłem niedługo coś z całkiem innego "worka", mam nadzieję, że się spodoba
Piątka to raczej nie, ale pierwszym, który będziesz mógł włożyć do kolekcji modeli to 1602. Akurat ten model De Agostini zrobiło całkiem dobrze. Drugim jest sportowa Z4. W tym przypadkuu BBurago też pokazało, że jednak można zrobić fajny i niedrogi model.
 
OP
OP
G

golden brewery

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Wiem wiem ;) pomyślałem, ze zostawię sobie te 30, które mam czyli Welly i Bburago, a teraz czas na cos lepszego. Jak to powiedział jeden znajomy lepiej rzadziej, a lepiej takze mam nadzieje ze do następnego stycznia jakies 20 nowych sie pojawi no i moze cos innego niz BMW jeszcze, ale to już coś co naprawdę wpadnie mi w oko czyli na przykład audi V8
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#9
No to życzę powodzenia i dużych finansów, żeby szybko zrealizować marzenia. :)
 
OP
OP
G

golden brewery

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Kolekcja BMW powiększyła się o jeden model, który pokażę już niedługo.
Tymczasem chciałbym pochwalić się wyjątkiem jakim jest Opel Astra F cabrio firmy IXO. Szukałem tego modelu, ponieważ posiadam Astrę w sedanie w skali 1:1

Oto nowy nabytek :D


Przepraszam, ale ze względu pory dnia, oświetlenie psuje trochę efekt
 
OP
OP
G

golden brewery

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
Witam po dłuższej przerwie :) Dzisiaj chciałbym zaprezentować pierwszą BMW od Minichamps. Jest to BMW e1 w skali 1:43. Model naprawdę bardzo cieszy oko - jednym słowem widać, że nie ma się przed sobą marketówki.

Kolejna zmiana w mojej prezentacji - białe otoczenie pozwala na wychwycenie większej ilości szczegółów, które w przypadku modeli z wyższej półki bardzo rzucają się w oczy.


BMW e1 skala 1:43 Minichamps

 
OP
OP
G

golden brewery

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
Witam wszystkich. Po małej przerwie chciałbym pokazać swój nowy nabytek. Moim zdaniem jest to jedna z najciekawszych BMW jakie kiedykolwiek produkował bawarski producent. Jest to... BMW Isetta 250. W tym przypadku wraz z przyczepką. Zdecydowałem się na zakup modelu firmy Hongwell, którą zapewne wielu z Was będzie uważało nie za firmę modelarską, ale za firmę produkującą zabawki. Moim zdaniem akurat ten model wykonany jest bardzo ładnie i nie będzie psuł widoku na półce wraz z Minichampsem, czy IXO.

Oto BMW Isetta 250 + przyczepka (tak wiem kemping plus opony to nie najlepsze połączenie)

















Kolekcja pomału się powiększa, może już niedługo pojawi się coś nowego :LOL:
 

lotus102

Znany użytkownik
Reakcje
2.247 7 3
#14
Jest fajny ale faktycznie tą firmę tak uwarzam że produkuje zabawki ..chociaż na pewno znalazło by się parę modeli zasługujących na uwagę..
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#15
Ciekawy zestaw i w sumie to wart posiadania w kolekcji. A co do firmy, to zarówno Hongwel jak i Welly, Schuco itp mają chyba tego samego producenta w Chinach, bo modele wyglądają tak samo, tylko na podstawkach pojawia się inne logo. A podstawki są takie same.
 
OP
OP
G

golden brewery

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#16
Witam w ostatnim tygodniu stycznia. Ostatni tydzień - ostatni model w tym miesiącu. Jest to kolejna produkcja Minichamps i nie ukrywam najbardziej przeze mnie wyczekiwany. O czym mowa? O BMW e30 Diebels Art. Jest to druga w mojej kolekcji Bunia Minichampsa w wersji torowej. Zapraszam do oglądnięcia mojego najnowszego nabytku.

BMW e30 Diebels Art 1:43 Minichamps















Jakie plany na przyszły miesiąć? Może kolejna e30 z tym, że w wersji cywilnej lub m3 :) Szukam również ciekawego modelu w skali 1:18 (BMW e24). Mam wiele pomysłów, gorzej od strony finansowej :p
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#17
Fajna ta wyścigowa wersja E30. Szkoda tylko, że felgi nie są ażurowe. To jakaś uboższa wersja Minichampsa, czy to oszczędności firmy?
 
OP
OP
G

golden brewery

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#18
Nie uboższa, tylko stary wypust :) rzeczywiście ażurowe felgi dużo by zmieniły. Tak czy inaczej model przypadł mi do gustu i jestem z niego bardzo zadowolony. Z pewnością nie bedzie to moja ostatnia e30, kolejna z pewnością będzie posiadała wiecej szczegółów cieszących oko.
 
OP
OP
G

golden brewery

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#19
Dzisiaj chciałbym pokazać wersję salonową BMW serii 6 w skali 1:43







Kolejne modele w drodze :)
[DOUBLEPOST=1455735028][/DOUBLEPOST]Ostatnio kupiłem rownież 3 Beatki w innej skali. Z tego względu, że to skala 1:18 oraz 1:24, a nie 1:43 pokazuję tylko jedno zdjęcie